قیمت بلبرینگ توربین بادی

بلبرینگ های استفاده شده در توربین ها:

1: رولبرینگ بشکه ای

2: رولبرینگ استوانه ای

3: بلبرینگ حلقه چرخشی

برند های برتر:

  • SKF
  • NSK
  • TIMKEN

بلبرینگ توربین بادی چیست؟

بلبرینگ توربین بادی مانند سایر انواع بلبرینگ صنایع نیروگاهی جز بلبرینگ هایی است که اهمیت زیادی در چرخه تولید انرژی خصوصا انرژی های پاک دارد. چرا که توربین های بادی با تولید توان و تبدیل آن به الکتریسیته، برق تولید می‌کنند و این روش به دلیل استفاده از انرژی باد، یکی از روش های تولید انرژی تجدید پذیر است. با توجه به شرایط کاری این نوع از بلبرینگ ها باید توانایی تحمل بارهای زیادی را داشته باشند. به طور کلی این بلبرینگ ها، باید در کنار یاتاقان کشی خوبی که ارائه می‌دهند توانایی تحمل بار های شعاعی و محوری را داشته باشد اما  به سرعت کاری بالا نیاز ندارند.

یاتاقان توربین بادی

بنابراین عموما در ساخت یاتاقان توربین بادی تمرکز در توانایی تحمل بار های سنگین است. البته در زمینه خرید بلبرینگ توربین بادی باید به طول عمر مفید این بلبرینگ ها نیز توجه زیادی داشت؛ زیرا تعویض این قطعه‌ها کار دشواری است و تعویض بیش از حد میتواند هزینه بسیار بیشتری نسبت به قیمت بلبرینگ توربین بادی داشته باشد. از طرفی دیگر تعمیرات و نگهداری این بلبرینگ‌ها نیز اهمیت زیادی دارد چرا که در افزایش طول عمر آن تاثیر چشمگیری دارند. در ادامه به بررسی شرایط خرید این قطعه و همچنین معرفی بهترین نمایندگی فروش بلبرینگ توربین بادی می‌پردازیم.

خرید بلبرینگ توربین بادی از برند های برتر

خرید بلبرینگ توربین بادی تنها توسط صاحب صنایع بادگرد انجام می‌شود و با توجه به کاربرد خاص این قطعات طبیعی است که شرایط فروش آنها دشوار و تولید آنها نیز محدود باشد. بنابراین تنها برند های بزرگ و برند هایی که در تولید و فروش انواع بلبرینگ ها بسیار قدرتمند هستند، به سمت تولید این محصول می‌روند.

بلبرینگ های توربین بادی

برند هایی مانند برند سوئدی SKF، برند آمریکایی TIMKEN و برند ژاپنی NSK جزو برند های برتر در این زمینه هستند که توانسته اند به خوبی و با قدرت در بازار های جهانی در عرصه یاتاقان توربین بادی قدم بگذارند. البته برند های مطرح دیگری نیز هستند که در این زمینه فعالیت دارند؛ اما این 3 برند را میتوان به عنوان 3 برند برتر در زمینه تولید و فروش بلبرینگ توربین بادی نام برد. از جمله بلبرینگ هایی که صاحبان صنایع بادگرد هنگام خرید بلبرینگ توربین بادی برای تهیه آنها اقدام می‌کنند، عبارت‌اند از: رولبرینگ بشکه ای، رولبرینگ استوانه ای و بلبرینگ حلقه چرخشی و یا به اصطلاح حلقه غلطان.

بررسی متریال یاتاقان توربین بادی

یاتاقان توربین بادی همانند دیگر بلبرینگ ها به طور معمول از فولاد های پرکربن ساخته می‌شوند. البته ممکن است بسته به شرایط و محیط کاری بلبرینگ که در چه مناطق آب و هوایی کار می‌کند، استفاده از آلیاژ ها در ساخت این قطعه متفاوت باشد. البته این تفاوت ها به مقدار زیادی نیست و تفاوت اصلی در ساختار یاتاقان های توربین بادی در میزان کربن به کار رفته در آلیاژ آن می‌باشد.

بلبرینگ توربین بادی در سایز های متفاوتی وجود دارد که این اتفاق به دلیل وجود توربین های بادی با سایز های مختلف است و همین تفاوت سایز و استفاده نیز میتواند یکی از دلایل تفاوت در آلیاژ های یاتاقان توربین بادی باشد. در کنار فولاد های پرکربن در ساخت برخی از این بلبرینگ ها از موادی مانند تیتانیوم نیز استفاده می‌شود.

نمایندگی فروش بلبرینگ توربین بادی

چرا قیمت بلبرینگ توربین های بادی بیشتر از دیگر بلبرینگ هاست؟

. همانطور که اشاره کردیم تولید این قطعات محدود است و به صورت سفارشی ساخته می‌شوند. با در نظر گرفتن محدودیت تولید و فروش، قیمت بلبرینگ توربین بادی نیز صعودی خواهد بود. البته با بررسی هزینه سایر قطعات توربین های بادی متوجه خواهید شد که ساخت این دستگاه ها به طور کلی پرهزینه است؛ بنابراین قیمت بلبرینگ توربین بادی معقول می‌باشد.

همچنین هزینه تعویض یاتاقان توربین بادی نیز بسیار زیاد می‌باشد که با توجه به بالا بودن طول عمر مفید آنها، در صورتی که نگهداری این قطعات به خوبی انجام شود، به تعویض متعدد نیازی نخواهید داشت. هزینه تعمیرات این قطعات نیز به نسبت بالا است؛ بنابراین مطمئن شوید که نکات نگهداری را به خوبی رعایت می‌کنید. در نتیجه بهتر است هنگام خرید بلبرینگ توربین بادی، بهترین کیفیت آن را تهیه کنید و قیمت بلبرینگ توربین بادی را ملاک خود قرار ندهید تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت برای تعمیر و تعویض نشوید.

بلبرینگ توربین بادی

نمایندگی فروش بلبرینگ توربین بادی

اگر قصد خرید بلبرینگ توربین بادی را دارید بهترین و مطمئن ترین راه خرید از نمایندگی فروش بلبرینگ توربین بادی است. هرچند که در ایران هیچ نمایندگی رسمی از شرکت ها و برند های مطرح تولید کننده بلبرینگ توربین های بادی وجود ندارد ولی برخی از فروشندگان، با وارد کردن این نوع بلبرینگ ها توانسته اند نیاز های بازار را رفع کنند.

شما می‌توانید از دیجی برینگ که بعنوان نمایندگی فروش بلبرینگ ها و رولبرینگ ها فعالیت می‎‌کند، برای خرید خود اقدام کنید. همچنین اگر برای خرید بلبرینگ توربین بادی به مشاوره نیاز دارید، میتوانید از مشاوران با تجربه دیجی برینگ کمک بگیرید و قطعه مناسب خود را با ضمانت مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *