یکی از نکاتی که در صنایع مختلف و برای تولید و ساخت، اهمیت فراوانی دارد، سرعت چرخش بلبرینگ است. با توجه به دوران ماشین آلات و سرعت چرخش بلبرینگ، امروزه بلبرینگ ها در سرعت های متفاوت تولید و به بازار ارائه می‌ شوند. توجه داشته باشید که بلبرینگ خریداری شده باید هماهنگی کاملی با سرعت دوران ماشین آلات داشته باشد. هنگامی که عملکرد دستگاه به گونه ای است که شما با چرخش معمولی و سرعت دورانی پایین مواجه هستید می توانید از بیرینگ های ساده استفاده کنید. با این حال گاهی اوقات سرعت دورانی دستگاه ‌ها به حدی بالا می ‌رود که موجب ایجاد اصطکاک در قطعات و تولید حرارت بیشتر می ‌شود. در این شرایط استفاده از بلبرینگ معمولی می تواند مشکلاتی به وجود آورد. به طور مثال، نوع معمولی در چنین مواقعی بیش از حد گرم شده است و می تواند موجب ایجاد خرابی هایی مانند گیرپاژ بیرینگ و کل مجموعه شود. به همین علت کارخانجات تولیدی برای رهایی از این مشکل، با تولید بلبرینگ سرعتی، به بهترین شکل توانسته اند عمل کنند. برای خرید بلبرینگ سرعتی پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ است. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی بلبرینگ های سرعتی بپردازیم پس تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

بلبرینگ سرعتی چیست؟

سریع ترین بلبرینگ

بلبرینگ ها در اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند. نوع ساخت بلبرینگ ها به گونه ای است که با توجه به نیاز خود می توان در موتورهای فوق العاده فشرده از آن ها استفاده کرد. با این حال بد نیست بدانید که بلبرینگ هایی با قطر بسیار بزرگ قابلیت عملکرد در ماشین های غول پیکر را برای حفاری خواهند داشت. برای آگاهی از سرعت بلبرینگ ها می توان گزینه های متعددی را بررسی کرد. هر اندازه میزان گرمای تولید شده در اثر کارکرد کمتر باشد، سرعت بلبرینگ بیشتر می شود. هم چنین سرعت بلبرینگ به عواملی چون نوع طراحی داخلی بلبرینگ، ابعاد بلبرینگ، اندازه بار، نوع روانکاری از جمله گریس کاری و روغن کاری، مقدار لقی بلبرینگ و… بستگی دارد. سریع ترین بلبرینگی که امروزه مورد استفاده قرار می ‌گیرد، با سرعت ۴۰۰ هزار دور در دقیقه قابلیت چرخش دارد. در واقع تمام بلبرینگ ها این قابلیت را دارند که با سرعت فوق العاده بالا بتوانند عملکرد مفیدی در دستگاه‌ های مختلف داشته باشند. معمولاً سریع ترین بلبرینگ ها را می توان در صنایعی مانند پزشکی جهت استفاده در مته های دندانپزشکی مشاهده کرد. سرعت حیرت انگیز بلبرینگ مورد استفاده در مته های دندانپزشکی، ۴۰۰ هزار دور در دقیقه است. به همراه این سرعت فوق ‌العاده، این نوع بلبرینگ می ‌تواند با یک دوران بسیار دقیق، هنگام عملکرد، تمام لرزش دستگاه را رفع کند. از سریع ترین بلبرینگ ها در صنایع و تجهیزات دیگر نیز استفاده می شود. به عنوان مثال در یک موتور جت، بلبرینگ مورد استفاده باید قابلیت چرخش با سرعت بسیار بالایی داشته باشد. معمولاً در بلبرینگ های مورد استفاده برای موتور هواپیما، از سرعت ۷۲۵۰۰ دور در دقیقه بهره می برند.

سریع ترین بلبرینگ

دیجی برینگ عرضه بلبرینگ سرعتی

نوع ساخت بلبرینگ سرعتی یا دور بالا به گونه ای است که می توانید در صنایع عام و خاص و در تجهیزات مختلف از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، امروزه در ماشین های لباسشویی به منظور عملکرد بهتر، از بلبرینگ دور بالا، با کیفیت استاندارد استفاده می شود. علاوه بر این، در برخی دیگر از وسایل، مانند جاروبرقی نیز به واسطه نوع عملکردی که دارند، باید از بلبرینگ سرعتی استفاده شود. از بلبرینگ سرعتی در صنایع پتروشیمی، صنایع نفت و گاز، دستگاه و ماشین آلات صنعتی و … استفاده می شود. در حالت کلی بسیاری از وسایل کاربردی و ابزاری که به صورت روزمره با آن ها سر و کار داریم، نیاز به استفاده از بلبرینگ های سرعتی خواهند داشت. بلبرینگ سرعتی در شکل های مختلف طراحی و به بازار ارائه می شود. متناسب با نیاز خود و زمینه ‌ای که قصد دارید از بلبرینگ در آن استفاده کنید، باید خرید مناسبی داشته باشید. با توجه به حساسیتی که عملکرد بلبرینگ در تجهیزات و ماشین آلات مختلف دارد، هنگام خرید دقت کنید که گزینه مورد نظر از کیفیت و دقت بالایی برخوردار باشد. ما در مجموعه دیجی برینگ، به منظور پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان، انواع بلبرینگ های سرعتی را با کیفیت بالا عرضه می کنیم. دیجی برینگ بهترین عرضه کننده بلبرینگ صنعتی و سرعتی در کشور است پس با مراجعه به وبسایت معتبر دیجی برینگ انواع بلبرینگ سرعتی را مشاهده کنید و بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *