شناخت تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه، یکی از فاکتورهای مهم برای عملکرد درست بسیاری از ماشین آلات صنعتی می باشد. بلبرینگ از اجزای مختلفی تشکیل شده است. ساچمه یکی از اجزای بلبرینگ است که در نحوه عملکرد آن بسیار تاثیر می گذارد. جنس ساچمه مورد استفاده و یا تعداد آن همگی در نحوه عملکرد بلبرینگ نقش دارند. حال منظور از پر ساچمه یا کم ساچمه بودن بلبرینگ در چیست؟ حال فرق بلبرینگ کم ساچمه و پر ساچمه در چیست؟ کم مقایسه بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه چه تاثیری در ایفای نقش آن در صنعت دارد؟

مقایسه بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه

همه موارد مطرح شده، سوالات متعددی هستند که عموم مردم در این زمینه در سر دارند اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره بلبرینگ ها هستید با دیجی برینگ همراه باشید تا به تمامی سوالات شما دوستان عزیز در مورد تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه پاسخ بدهیم.

بررسی و آشنایی با مقایسه بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه

ابتدا به این پرسش پاسخ دهیم که ساچمه بلبرینگ چیست؟ همانطور که ذکر شد ساچمه بلبرینگ یکی از مهمترین عضو های تشکیل دهنده آن است و البته عنصر اصلی در بررسی مقایسه بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه می باشد. ساچمه بلبرینگ از متریال های مختلفی تشکیل می شود و بسته به محیطی که می خواهند در آن از بلبرینگ استفاده کنند، تعداد ساچمه و متریال آن را انتخاب می کنند. به طور کلی بلبرینگ ها از لحاظ تعداد ساچمه به سه دسته پر ساچمه، کم ساچمه و نرمال تقسیم بندی می شوند. در اکثر کارخانه ها یا محیط هایی که از بلبرینگ استفاده می شود، از تعداد ساچمه نرمال استفاده می شود؛ اما در موارد خاص و در صنایعی که سرعت چرخش بلبرینگ یا حرارت و مقاومت به نسبت محیط های دیگر متفاوت است، از مدل های کم ساچمه یا پر ساچمه استفاده خواهد شد.

فرق بلبرینگ کم ساچمه و پر ساچمه

فرق بلبرینگ کم ساچمه و پر ساچمه چیست؟

اگر در صنعت خود به دنبال بلبرینگی هستید که بتواند مقدار بارهای زیادی را تحمل کند و سرعت بالایی داشته باشد، گزینه مورد نظر شما بلبرینگ پر ساچمه است. مقاومت بیشتر در برابر ضربه و حمل بار با فشار بیشتر همگی پارامترهایی هستند که بلبرینگ پر ساچمه قادر است در عملکرد خود به آن ها دست یابد؛ اما در مقابل بلبرینگ های کم ساچمه عموما از وزن پایین تری برخوردارند و برای حمل و نقل، شرایط راحت تری دارند. اگرچه به علت تعداد کمتر ساچمه، بارهای وارده کمتری را پشتیبانی می کنند و سرعت آن ها به مراتب کمتر از بلبرینگ های پر ساچمه می باشد. این موارد فنی به عنوان اصلی ترین فرق بلبرینگ کم ساچمه و پر ساچمه مطرح هستند.

به عنوان مثال از یک بلبرینگ که بیشترین تقسیم بندی را در بلبرینگ های کم ساچمه و پر ساچمه دارد، می توان بلبرینگ شیار عمیق را نام برد. بلبرینگ های شیار عمیق عموما از دسته محصولاتی هستند که تنوع زیادی در تعداد ساچمه های خود دارند. بلبرینگ های شیار عمیق در دو نوع پر ساچمه و کم ساچمه تولید شده و در صنعت های عمومی و یا خاص مورد استفاده قرار می گیرند. و تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه در این مدل ها کاملا مشهود است.دستگاه تولید ساچمه بلبرینگ، دستگاهی است که این ساچمه ها را برای به کار بردن در انواع بلبرینگ تولید می کند و در نهایت در روند ساخت این قطعات، تعداد ساچمه ها در هر محصول تعیین می شود.

تفاوت بلبرینگ های پر ساچمه و کم ساچمه

حال که به پرسش تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه در چیست، پاسخ دادیم، باید اشاره کنیم که این بلبرینگ ها در زمینه قیمت نیز متفاوت هستند. بلبرینگ ها عموما بر اساس متریالی که در آن ها به کار می رود و یا شرکتی که آن ها را تولید کرده، قیمت گذاری می شوند؛ اما حال که بحث تعداد ساچمه های بلبرینگ است، تفاوت تعداد ساچمه در بلبرینگ نیز در قیمت آن تاثیر می گذارد. متریالی که برای این ساچمه ها به کار می رود، می تواند در قیمت آن نقش مهمی داشته باشد. افزایش قیمت در بلبرینگ به معنای هزینه های اضافی برای شما نیست؛ برای مثال بلبرینگ پر ساچمه ای با برند معتبر و ساخته شده از متریال درجه یک، دارای قیمت بیشتری نسبت به سایر بلبرینگ ها است؛ اما نکته حائز اهمیت این است که این بلبرینگ دارای دوام و مقاوت بسیار بالایی می باشد و از هزینه های اضافی و خرید دوباره بلبرینگ جلوگیری می کند. مقایسه بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه از نظر قیمتی نیز بر همین اساس انجام می شود؛ به این صورت که در بلبرینگ پر ساچمه به علت تعداد زیاد ساچمه ها، مقدار مواد به کار رفته در ساخت افزایش می یابد؛ پس به همان تناسب قیمت بلبرینگ پر ساچمه نیز نیز نسبت به بلبرینگ کم ساچمه از مقدار بیشتری برخوردار است.

تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه

توجه به تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه در هنگام انتخاب

بررسی تفاوت بلبرینگ پر ساچمه و کم ساچمه در هنگام خرید و انتخاب این محصولات، بسیار با اهمیت است؛ زیرا این تفاوت ها در عملکرد بلبرینگ و نیز قیمت آن اثرگذار هستند؛ بنابراین بهتر است بر اساس نیاز صنعت و ماشین آلات خود هر یک از این بلبرینگ ها را از یک نمایندگی و نیز برند معتبر خریداری کنید.

دیجی برینگ عرضه کننده انواع بلبرینگ های صنعتی و خودرویی در کشور و نیز انواع رولبرینگ می باشد. شما دوستان عزیز برای مشاهده مشخصات، قیمت و خرید بلبرینگ های کم ساچمه و پرساچمه می توانید با دیجی برینگ همراه باشید و در صورت بروز مشکل با مشاورین متخصص ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *