اجزای تشکیل دهنده بلبرینگ را ۳ بخش تشکیل می دهد؛ یکی از این بخش ها، کنس بلبرینگ است که با نام رینگ بلبرینگ هم شناخته می شود. دانستن این موضوع که کنس بلبرینگ چیست، مستلزم این می باشد که بدانیم کنس یا رینگ بلبرینگ قطعه یا قطعه های بسیار مهمی در اجزای سازنده بلبرینگ ها به حساب می آید. یاتاقان بلبرینگ همان کنس بلبرینگ است. دو بخش اساسی دیگر تشکیل دهنده یک بلبرینگ، گوی یا غلطک (ساچمه یا رولر) و محفظه ی قرار گیری غلطک ها یا ساچمه ها است؛ لایه ی بالا و پایین یا رینگ داخلی و خارجی که در برگیرنده ی گوی ها یا ساچمه ها می باشند را کنس بلبرینگ می نامند که به عنوان اصلی ترین کاربرد کنس یا رینگ بلبرینگ شناخته می شود.  در برخی از رولبرینگ ها مانند رولبریینگ های سوزنی، کنس بلبرینگ یک لایه بوده و غلطک ها را در خود جای داده است؛ به همین علت لایه های در برگیرنده ی گوی ها در بلبرینگ ها را کنس بلبرینگ می نامند.

کنس بیرینگ چیست
در ادامه مطلب کنس چیست، باید بدانیم که کنس بلبرینگ نیز مانند سایر قطعات بلبرینگ در مدل های متفاوتی و از جنس های متفاوتی تولید می شود. کنس بلبرینگ ها با توجه به نیاز مشتری و بازار و کاربرد کنس بلبرینگ در برخی موارد دارای شیب یا ساده و بصورت های مختلفی طراحی و تولید می شوند. فروش آنلاین بلبرینگ و لوازم و قطعات آن در دیجی برینگ برای رفاه حال مشتریان عزیز با بالاترین کیفیت امکانپذیر است.

فرآیند تولید کنس بلبرینگ چگونه است؟

کاربرد کنس (رینگ) بلبرینگ به طور مستقیم در عملکرد و کارایی انواع بلبرینگ و رولبرینگ موثر است. برای اینکه بدانیم کنس چیست، ابتدا باید عملکرد اصلی کنس یا رینگ بلبرینگ را بررسی کنیم که پشتیبانی از بدنه چرخان مکانیکی، کاهش ضریب اصطکاک در طول حرکت آن و اطمینان از دقت چرخش آن است. با توجه به خواص اصطکاکی متفاوت عناصر متحرک، بلبرینگ ها را می توان به دو دسته عمده بلبرینگ و رولبرینگ تقسیم کرد که طراحی های مختلف کنس یا رینگ بلبرینگ برای هر مدل در نظر گرفته شده است. حال کنس بلبرینگ چگونه تولید می شود؟

کاربرد کنس در بلبرینگ چیست؟

پس از یافتن پاسخ سوال کنس بلبرینگ چیست، فرآیند اصلی تولید و پردازش یک بلبرینگ اللخصوص کنس بلبرینگ (با تمرکز بر فرآیند اصلی ساخت، انتخاب مواد فولادی با کربن بالا و کروم Gcr15SiMn) را بررسی می کنیم.

  • جریان اصلی تولید ساچمه و رولر: مواد اولیه – هدینگ سرد – سنگ زنی سبک – عملیات حرارتی – سنگ زنی سخت – تحقیقات اولیه – ظاهر – لپینگ ( براده برداری به کمک گریس یا روغن سنباده برای رسیدن به دقت های بالا)
  • جریان اصلی تولید قفس: مواد اولیه – مواد برش – حلقه برش – تکمیل – شکل دهی – شکل دادن – سوراخ پرچ پانچ
  • جریان اصلی ساخت کنس بلبرینگ (رینگ داخلی و خارجی): مواد اولیه – آهنگری – بازپخت – تراشکاری – کوئنچ – تمپر کردن – آسیاب – مونتاژ

 

قابلیت های کنس بلبرینگ چیست؟

کنس بلبرینگ در برخی بلبرینگ ها قابل تعویض است و به راحتی می توان با ابزار های خاص تولید شده تغییراتی را به کنس ها و گوی ها یا ساچمه های بلبرینگ ها اعمال کرد. بلبرینگ ها مهم ترین وسیله برای کاهش اصطکاک بین دو سطح در حال حرکت و ایستا بوده که تا کنون هیچ جایگزینی برای آنها کشف نشده است. کاربرد کنس بلبرینگ این است که ساچمه ها بین دو عدد کنس داخلی و خارجی بلبرینگ محصور بوده و بر روی آن حرکت غلتشی دارند.

محل اتصال کنس بلبرینگ به سایر اجزا در بلبرینگ

در برخی از بلبرینگ ها مانند بلبرینگ های شیار عمیق، اجزای غلتان ( ساچمه بلبرینگ ) و کنس داخلی و خارجی بلبرینگ به یکدیگر متصل هستند و در برخی دیگر نظیر روبیرینگ های مخروطی قفس و ساچمه های بلبرینگ به یک رینگ یا کنس بلبرینگ متصل بوده و حلقه یا کنس بلبرینگ به راحتی از مجموعه جدا می شوند. در بعضی حالات نیز دو حلقه یا کنس و ساچمه ها به طور کامل جدا شونده هستند و قابلیت تفکیک دارند؛ مثل بلبرینگ های کف گرد. بسته به نوع بلبرینگ حلقه یا کنس های بلبرینگ به انواع مختلف ساخته شده و نام گذاری می شوند. کنس بلبرینگ از مهم ترین قطعات یک بلبرینگ بوده که گوی ها در میان آنها به چرخش در آمده و دارای ویژگی های مختص به خود است. شما خریدارن محترم می توانید برای خرید کنس بلبرینگ در انواع مختلف به فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ مراجعه و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

کاربرد کنس (رینگ) بلبرینگ

کاربرد کنس(رینگ) بلبرینگ را می توان فراهم کردن امکان چرخش آزاد و کاهش اصطکاک در بلبرینگ دانست. این قطعه که با عنوان رینگ بلبرینگ هم شناخته می شود، در صنایع مختلفی مانند صنعت خودرو به کار می رود و مزایای زیادی در حوزه های مختلف دارد.  این قطعه به دلیل نقش آن در کاهش اصطکاکا، ممکن است در اثر گذر زمان دچار نقص و یا فرسایش بشود، به همین دلیل نیاز است که این قطعه جایگزین شود.

فروش کنس بلبرینگ

 

فروش کنس بلبرینگ

حال که مشخص شد کنس بلبرینگ چیست و با کاربرد کنس بلبرینگ آشنا شدید، خرید کنس بلبرینگ و بلبرینگ ها را راحت تر و دقیق تر انجام خواهید داد. فروش کنس بلبرینگ یکی از خدماتی است که توسط عرضه کنندگان بلبرینگ، لوازم و قطعات جانبی انجام می شود. با در نظر گرفتن اینکه کاربرد کنس در بلبرینگ چیست، می توان گفت که کنس بلبرینگ از قطعات مصرفی است که در بعضی مواقع نیاز به تعویض دارد؛ قطعات و لوازم تعویضی باید دارای کیفیت بالایی باشند تا از نظر هزینه ها، تعویض آن توجیه اقتصادی داشته باشد. ما در دیجی برینگ تمامتلاش خود را نموده ایم تا لوازم جانبی بلبرینگ ها را نیز در تنوعی بالا ارائه دهیم. در دیجی برینگ ، کنس بلبرینگ، با توجه به کاربردی که دارد، در کیفیتی بالا و در برندهای مختلف ارائه می شود.

کنس بلبرینگ

خرید اینترنتی انواع قطعات بلبرینگ

 شما می توانید از طریق سایت دیجی برینگ بدون نیاز به رفت و آمد حضوری، اقدام به خرید بلبرینگ و بخش های متفاوت آن اعم از انواع کنس بلبرینگ به صورت اینترنتی نمایید. در دیجی برینگ شما می توانید هر وسیله و ابزار را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت، بدون هزینه های رفت و آمد در هر تعداد، خرید کنید. دیجی برینگ اینجاست تا شما بهترین و راحت ترین خرید را داشته باشید. شما می توانید در این راستا با کارشناسان فروش دیجی برینگ تماس گرفته و سوالات خود را از آنها بپرسید. کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند.

 

 

خرید اینترنتی انواع قطعات بلبرینگ

شما می توانید از طریق سایت دیجی برینگ بدون نیاز به رفت و آمد حضوری، اقدام به خرید بلبرینگ و بخش های متفاوت آن اعم از انواع کنس بلبرینگ به صورت اینترنتی نمایید. در دیجی برینگ شما می توانید هر وسیله و ابزار را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت، بدون هزینه های رفت و آمد در هر تعداد، خرید کنید. دیجی برینگ اینجاست تا شما بهترین و راحت ترین خرید را داشته باشید. شما می توانید در این راستا با کارشناسان فروش دیجی برینگ تماس گرفته و سوالات خود را از آنها بپرسید. کارشناسان ما به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *