بلبرینگ ها به نوعی یاتاقان هستند که می توانند نیروی محوری را مهار کرده و در انواع دستگاه هایی که حرکت دورانی دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. باید در نظر داشته باشید که بلبرینگ تماس زاویه ای یکی از مهم ترین انواع بلبرینگ به شمار می روند که امروزه در بازار عرضه شده و می تواند یکی از بهترین گزینه های رفع نیازهای پیش روی شما باشد. این نمونه از بلبرینگ امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و شما می توانید با خیال راحت از آن در موارد مختلف استفاده داشته باشید.

در این نمونه از انواع بلبرینگ که به نام بلبرینگ تماس زاویه ای شناخته می شود، بلبرینگ می تواند مهار نیروی محوری را در یک جهت انجام دهد و سطوحی که عمل غلت زدن را انجام می دهند، در تماس های زاویه ای داخلی و خارجی جابجا می شوند و از این روی می توانند در مهار نیروی ترکیبی نیز کاربرد داشته باشند.

بلبرینگ تماس زاویه ای در مدل های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می شود و ما در این مقاله از دیجی برینگ می خواهیم درباره این محصول و ویژگی ها و انواع آن با شما صحبت داشته باشیم پس اگر می خواهید در مورد بلبرینگ تماس زاویه ای بیشتر بدانید، در ادامه ما را همراهی کنید. شما عزیزان می توانید برای خرید و فروش بلبرینگ تماس زاویه ای به فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ مراجعه نمایید.

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای موجود در بازار

بلبرینگ تماس زاویه ای به طور کلی در سه دسته تقسیم بندی شده و در دسترس خریداران قرار داده می شود:

  • بلبرینگ تماس زاویه ای مدل تک ردیفه
  • بلبرینگ تماس زاویه ای مدل دو ردیفه
  • بلبرینگ تماس زاویه ای مدل چهار نقطه تماس

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای موجود در بازار  

بلبرینگ تماس زاویه ای مدل تک ردیفه چیست

زاویه تماس در این مدل از بلبرینگ ها به صورت 40 درجه تنظیم شده است و قطعات این بلبرینگ از یکدیگر جدا نمی شوند و همین امر باعث شده است تا بتوانیم از بلبرینگ تماس زاویه ای مدل تک ردیفه در سرعت های بالا نیز استفاده داشته باشیم. در کنار این ویژگی باید در نظر داشته باشید که این محصول نیز خود به دو نمونه تقسیم بندی می شود که نمونه اول محصولات معمولی می باشد و به صورت تک بلبرینگ مورد استفاده قرار می گیرد. در این نمونه نیرویی که از محور وارد می شود، از یک سو به بلبرینگ وارد می شود و در نمونه مشترک این نمونه بلبرینگ به صورت زوج مورد استفاده قرار می گیرید (حداقل دو بلبرینگ و تعداد بیشتر به صورت زوج).

این نمونه از بلبرینگ تماس زاویه ای با یک ردیف ساچمه تولید می شوند و به صورت دوتایی باید مورد استفاده قرار گیرند. این مدل بلبرینگ تماس زاویه ای می تواند لقی مثبت و یا منفی داشته باشد ولی توزیع بار نسبت به هر بلبرینگ باید به صورت مشابه انجام شود. در ادامه معرفی این مدل باید گفت که بلبرینگ تماس زاویه ای بدون واشر نیز عملکرد خوبی را از خود نشان می دهند و زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که مهار نیرو به صورت تک بلبرینگ امکان پذیر نباشد.

بلبرینگ تماس زاویه ای مدل چهار نقطه تماس چیست

این نمونه از بلبرینگ تماس زاویه ای مانند مدل تک ردیفه می باشند ولی می توانند از دو طرف مختلف نیرو را مهار کرده و زاویه تماس در این مدل از بلبرینگ ها برابر با ۳۵ درجه تنظیم شده است. در ادامه معرفی این محصول باید گفت که این مدل محصول بلبرینگ تماس زاویه ای می تواند در محیط های بسیار کوچک نیز وجود داشته و شما می توانید از آن استفاده داشته باشید. حلقه داخلی که برای مدل چهار نقطه بلبرینگ تماس زاویه ای در نظر گرفته شده است به صورت دو تکه بوده و ما می توانیم از تعداد ساچمه های بیشتری در این مدل استفاده داشته باشیم.

یکی از چالش هایی که در بلبرینگ تماس زاویه ای مدل چهار نقطه تماس ممکن است احساس شود، آن است که چرخش حلقه بیرونی رخ دهد و از این روی سازندگان، از دو خار برای نگهداری آن ها استفاده می کنند. در نظر داشته باشید که معمولا در این مدل از بلبرینگ از جنس برنج در ساخت ساچمه ها استفاده می شود و پنجره های هر ساچمه از جنس پلی آمید می باشند.

بلبرینگ تماس زاویه ای مدل چهار نقطه تماس چیست  

بلبرینگ تماس زاویه ای مدل دو ردیفه چیست

آخرین مدل بلبرینگ تماس زاویه ای که باید معرفی کنیم، مدل دو ردیفه می باشد که به عنوان طرح A نیز شناخته می شوند و در این سری از بلبرینگ ها خبری از شیار و ساچمه خور نمی باشد. در نظر داشته باشید که این محصول برای زاویه تماسی 32 درجه ای تولید می شوند و باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرند که فشار بار به قسمت بدون شیار وارد شود. کاسه نمد مورد استفاده در بسیاری از خودروها در واقع به نوعی بلبرینگ تماس زاویه ای مدل دو ردیفه می باشند که با استفاده از گریس روان شده اند و در دمای منفی سی درجه سانتی گراد تا مثبت صد و ده درجه سانتی گراد می توانند عملکرد داشته باشند.

بلبرینگ تماس زاویه ای یکی از مهم ترین انواع بلبرینگ به شمار می رود که امروزه در بازار عرضه شده و می تواند در بسیاری از ابزار و وسایل مورد استفاده قرار گیرد. این محصول در مدل های مختلفی تولید می شود و در دسترس شما قرار می گیرد و ما در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص این محصول در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *