بلبرینگ یکی از قطعاتی است که در کاهش میزان اصطکاک ابزارها و ماشین هایی که چرخش دارند، کاربرد دارد و یکی از انواع یاتاقان به شمار می رود. باید در نظر داشته باشیم که انواع بلبرینگ (Ball Bearing) در مدل های مختلفی تولید می شوند تا بتوانند عملکرد خوبی را در انواع محیط ها داشته باشند. در نظر داشته باشید که بلبرینگ ۲RS یکی از مهم ترین محصولات عرضه شده در بازار به شمار می رود و شما می توانید این محصول را با قیمتی مناسب خریداری کنید. در خرید بلبرینگ باید توجه داشته باشید که این قطعه باید تحمل بالایی داشته باشد تا بارهایی که به محور (یا محورهای) میانی وارد می شود را مهار کند.

بلبرینگ ۲RS با ویژگی های خاصی در بازار عرضه می شود. این محصول که با کیفیت بالایی تولید می شود را می تواند در موارد خاصی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه این مقاله از بلاگ دیجی برینگ با ما برای بررسی بیشتر بلبرینگ ۲RS همراه شوید. شما عزیزان ی توانید لیست قیمت انواع بلبرینگ صنعتی، خودتنظیم، شیار عمیق، تماس زاویه ای و …. را در فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ استعلام نمایید.

بلبرینگ ۲RS با پوشش لاستیکی

بلبرینگ ۲RS که با پوشش لاستیکی در بازار عرضه می شود، از ورود انواع کثیفی ها مانند گرد، غبار و خاک به درون بلبرینگ جلوگیری به عمل می آورد. از دیگر ویژگی هایی که به واسطه استفاده از این پوشش لاستیکی می توانیم انتظار داشته باشیم، عدم نفوذ رطوبت به بلبرینگ ۲RS می باشد. بنابراین این محصول در بسیاری از ماشین آلات صنعتی، کشاورزی و… مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که از دیگر ویژگی های مهم این محصول را می توان استفاده از گریس در قسمت درونی این محصول دانست. این امر باعث شده است کاربر برای استفاده از بلبرینگ ۲RS نیازی به استفاده از مواد خاصی برای روانکاری نداشته باشد.

با توجه به تمامی مسائل بیان شده بلبرینگ ۲RS می تواند استفاده گسترده ای داشته باشد ولی در صورتی که محیط مورد استفاده از این محصول، دارای دمای بالایی باشد، این حرارت می تواند باعث از بین رفتن پوشش لاستیکی دور بلبرینگ ۲RS شده و آن را بلااستفاده کند. بنابراین به هنگام خرید این محصول باید توجه داشته باشید بهترین مارک بلبرینگ در ایران را با بالاترین کیفیت را خریداری نمایید.

همانطور که گفته شد، به طور کلی این سری از محصولات با واشر لاستیکی در بازار عرضه شده و به عنوان بلبرینگ ۲RS شناخته می شود. باید در نظر داشته باشید که برخی از مدل های ژاپنی این بلبرینگ با نام ۲NSE نیز شناخته می شود. برای درک بهتر کاربرد بلبرینگ ۲RS در ادامه به مقایسه این محصول با بلبرینگ ۲Z و شرح ویژگی های این بلبرینگ می پردازیم.
بلبرینگ 2sr چیست

انواع بلبرینگ از لحاظ پوشش

بلبرینگ به سه صورت کلی تولید می شوند:

بلبرینگ ساده: بلبرینگ ساده در محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرد که خود محافظ هایی را دارند که از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند. این بلبرینگ ها باید با روانکارها پر شوند تا بتوانند به صورت روان کار کرده و مشکلی برای ماشین یا ابزار موردنظر ایجاد نکنند.

بلبرینگ ۲Z: این نمونه از بلبرینگ با پوشش فلزی به بازار عرضه می شود. این سری از محصولات نیز می توانند از ورود آلودگی ها جلوگیری کرده و با گریس پر شده اند؛ بنابراین نیازی به روانکاری ندارند.

بلبرینگ ۲RS مشابه بلبرینگ ۲Z می باشد، با این تفاوت که با پوشش لاستیکی تولید و عرضه می شود.

ویژگی های بلبرینگ ۲RS

بلبرینگ ۲RS می تواند در بازه دمایی بسیار زیادی عملکرد خوبی را از خود نشان داده و می تواند در بازه دمایی ۲۰- سانتی گراد تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد (برای مدت زمان کوتاه تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد) کارایی داشته باشد. همچنین آب بندی این محصول باعث شده است تا بتواند در ماشین ها و ابزارهای بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. این سری از بلبرینگ ها می توانند در رطوبت کارایی و عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده و همچنین در مقابل موادی که خورنده هستند و می توانند به بلبرینگ آسیب وارد کنند، مقاومت از خود نشان می دهد. با توجه به تمامی این مسائل و در کنار آن طول عمر بالا و عدم نیاز به تعمیر و نگهداری تا مدت زمان طولانی باعث شده بلبرینگ ۲RS به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در ماشین ها شناخته شود. اگر شما هم سوال متداول «از کجا بلبرینگ بخریم» را در ذهن خود دارید، فروشگاه دیجی برینگ گزینه مناسبی برای شماست.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *