جدول  ابعاد رولبرینگ مخروطی حاوی اطلاعات مهمی از این رولبرینگ است و اطلاعات را با سرعت بیشتر، آسان تر و به شکل طبقه بندی شده در اختیار کاربران قرار می دهد. امروزه مهندسان برای دست یابی به بیرینگ مناسب و انتخاب مطمئن  از جداول  و کاتالوگ ها استفاده می کنند. جدول رولبرینگ مخروطی هم از این قاعده کلی مستثنا نیست.

در وبسیایت دیجی برینگ در صفحه کاتالوگ رولبرینگ مخروطی، ما اقدام به بارگذاری این کاتالوگ همراه با جدول سایز رولبرینگ مخروطی از برند های مختلف کرده ایم. چرا که برند های مختلف جدول استاندارد رولبرینگ مخروطی مخصوص خود را دارند. برای رفتن به این صفحه و مشاهده این کاتالوگ ها همراه با جداول درون آن، روی دکمه زیر کلیک کنید.

این نوع رولبرینگ ها به دلیل وجود غلتک های مخروطی شکل در ساختار محصول با این نام در صنعت شناخته می شوند. رولبرینگ های مخروطی در ماشین‌آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که رولبرینگ‌های مخروطی می‌توانند شعاعی، محوری و ترکیب هر دو بار را تحمل کنند. همچنین میزان تحمل بار محوری در رولبرینگ مخروطی به زاویه شیار حلقه خارجی وابسته است که مقادیر آن ها در جدول مشخصات رولبرینگ مخروطی قابل مشاهده هستند. همانطور که می دانید رولبرینگ‌ها دارای تنوع فراوانی در سایز و جنس هستند، رولبرینگ مخروطی نیز از این قاعده کلی جدا نیست تولیدکنندگان این محصولات صنعتی برای تسهیل تشخیص رولبرینگ مناسب برای آنها کد و شماره فنی تعیین کرده‌اند و این اطلاعات را درجداولی تحت عنوان جدول سایز رولبرینگ و در مورد رولبرینگ ها با ساچمه های مخروطی در جدول شماره فنی رولبرینگ مخروطی قرار داده اند. برای آشنا شدن بیشتر با فضای جدول های رولبرینگ مخروطی میتوانید شاهد یک نمونه از جدول ابعاد رولبرینگ مخروطی در جدول زیر باشید.

جدول ابعاد رولبرینگ مخروطی

کاربرد جدول سایز رولبرینگ مخروطی چیست؟

از آن جهت که رولبرینگ مخروطی از بیرینگ های پر مصرف است جدول رولبرینگ مخروطی هم کاربرد زیادی در صنعت دارد. در این بخش از مقاله و در میان جداول رولبرینگ مخروطی قصد داریم به جدول سایز رولبرینگ مخروطی بپردازیم. این جدول در کنار ابعاد رولبرینگ تمام ویژگی های مورد نیاز ما نظیر شماره فنی و … را در اختیارمان می گذارد تا به اطلاعات لازم دسترسی داشته و به هدف مورد نظر دست یابیم. پیشتر در جدول بالا شاهد جدول سایز رولبرینگ مخروطی بودید این جدول تمام شاخصه های مورد نیاز را بر اساس ابعاد و سایز قرار داده است و بدین صورت می توان از اطلاعات بدست آمده از جدول نهایت بهره را برد و انتخابی دقیق داشت. معمولا در شرایط خاص از جدول سایز رولبرینگ مخروطی استفاده می شود از این شرایط می توان به از بین رفتن کد شماره فنی درج شده بر روی رولبرینگ اشاره کرد؛ مسئولین تدارکات دستگاه ها و تجهیزات، پیش از خرید اقدام به اندازه گیری رولبرینگ مخروطی کرده و با در نظر گرفتن مقادیر بر حسب متریک یا اینچی، با اعداد درج شده در جدول جدول ابعاد رولبرینگ مخروطی مقایسه کرده و بیرینگ مورد نیاز را انتخاب می کنیم.

جدول سایز رولبرینگ مخروطی

جدول مشخصات رولبرینگ مخروطی شامل چه اطلاعاتی است؟

جدول مشخصات رولبرینگ مخروطی از جداولی هست که اطلاعات مهمی که ضامن سلامت و کارکرد دستگاه است را در اختیار مهندسان قرار می دهد. این اطلاعات شامل مقدار بار های قابل تحمل رولبرینگ مورد نظر در تنش ها و فشار های مختلف است. جدول مشخصات رولبرینگ مخروطی مانند سایر جداول بیرنگ ها برای شرکت های دانش بنیان هنگام ساخت موتور، خودرو و یا اتوماسیون پیشرفته و جدید با در نظر گرفتن محاسبات آن ها و انتخاب بیرینگ مناسب برای تولید بسیار حائز اهمیت است، زیرا که به اطلاعات جدول مشخصات رولبرینگ مخروطی به شدت نیازمند هستند و نقش مهمی در پیشروی کار برای این شرکت ها و تولیداتشان دارد. رولبرینگ‌های مخروطی یک ردیفه در دو اندازه متریک و اینچی تولید می‌گردند. حلقه داخلی رولبرینگ مخروطی که دارای قفسه غلتک‌ به نام Cone است یک شماره مخصوص به خود و حلقه بیرونی نیز که Cup نامیده می‌شود شماره دیگری دارد. در نتیجه اطلاعات در یک جدول رولبرینگ مخروطی شامل این دو شماره می‌شود که با یک علامت / از هم تفکیک می‌شوند. اکثر رولبرینگ‌ها به سه روش اندازه گیری می‌شوند، قطر داخلی یا (ID)، قطر خارجی یا (OD) و عرض یا (W).  

دلیل پرکاربرد بودن جدول شماره فنی رولبرینگ مخروطی چیست؟

جدول شماره فنی رولبرینگ مخروطی مشخصات و اطلاعات رولبرینگ های مخروطی را بر اساس شماره فنی آن ها به ما می دهد. متفاوت بودن شماره فنی رولبرینگ های مختلف از یک سو و سادگی دسترسی به این شماره ها در جدول شماره فنی رولبرینگ مخروطی از سوی دیگر، استفاده از آن را در صنعت رواج داده است. در صورت نیاز و داشتن پرسش مشاوران و مهندسان مجرب ما در دیجی بیرینگ بهترین رولبرینگ مخروطی را بر اساس جدول رولبرینگ مخروطی به شما پیشنهاد می دهند و در این مسیر با شما عزیزان همگام خواهند بود.

از نکات دیگر که باید درباره آن مطلع باشید این است که بعضا شماره فنی بیرینگ ها در گذر زمان از بین رفته و دیگر جدول شماره فنی رولبرینگ مخروطی پاسخ گوی نیاز ما نخواهد بود در این شرایط ما به سراغ گزینه دوم یعنی اندازه گیری ابعاد رولبرینگ مخروطی و سپس جدول ابعاد رولبرینگ مخروطی میرویم تا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کرده و جای اشتباه باقی نگذاریم.

جدول رولبرینگ مخروطی

جدول ابعاد رولبرینگ مخروطی در خرید چه کمکی به ما می کنند؟

جدول ابعاد رولبرینگ مخروطی خریدی امن را به ارمغان می آورد از این جهت که این جدول ها تمام اطلاعات مورد نیاز را به مهندسان رسانده و امکان به وجود آمدن خطا را به کمترین حد ممکن خود می رساند. حتما انتخاب از جدول استاندارد رولبرینگ مخروطی را مد نظر خود قرار دهید تا امکان اشتباه را در هنگام خرید به حداقل ترین حالت ممکن خود برسانید.

از دیگر جداولی که در هنگام خرید این نوع رولبرینگ باید به آن دقت شود. جدول علائم اختصاری رولبرینگ مخروطی است؛ این جدول به ما اطلاعاتی نظیر علامت های اختصاری هر رولبرینگ و … را ارائه داده و در انتخاب هر چه آسوده تر رولبرینگ کمک می کند. دقت داشته باشید که جدول رولبرینگ مخروطی در صورتی فرا خوانده می شود و به کار می آید که در تولید یک محصول جدید و نوپا یا مقایسه کردن محصولات مختلف با یکدیگر قصد استفاده کردن از آن ها در بخشی از تولیدات را داشته باشیم که در این زمینه کمک بسیاری به ما می رساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *