هر وسیله نقلیه ای از جمله ماشین از قطعات زیادی تشکیل می شود. اما نکته اصلی این است که چرا ماشین دچار خرابی می شود یا بدون تصادف یا حادثه ای دچار مشکلات فنی می شود. مشکلات فنی به عوامل مختلفی بستگی دارند. یکی از این عوامل که می توان به آن توجه کرد، متریال استفاده شده برای ساخت قطعات خودرو است. اگر این قطعه ها از متریال های با کیفیتی ساخته نشده باشند به سرعت و در مدت زمان کوتاهی دچار فرسایش و خرابی می شوند. نتیجه این خرابی های به وجود آمده هزینه های کلان برای تعمیر است. اگر به موقع به تعمیر کار مراجعه نکنید قطعه مورد نظر به صورت کلی خراب می شود و باید آن را تعویض کرد. اما چرا این پروسه طولانی را طی کنیم وقتی می توانیم از قطعه های درجه 1 استفاده کنیم. برای مثال بلبرینگ های چرخ ماشین ، بایستی تحمل بار بالایی داشته باشند تا بتوانند دوام خود را طی مدت زمان زیادی حفظ کنند.
دیجی برینگ عرضه کننده انواع و اقسام بلبرینگ های موجود در سطح کشور است. برای آگاهی از شرایط استفاده از بلبرینگ های چرخ ماشین با دیجی برینگ همراه باشید و در صورت بروز هر گونه مشکلی با کارشناسان ما در تماس باشید.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ پراید

علائم خرابی محور چرخ عقب پراید

در اولین مرحله باید به این توجه کنیم که بلبرینگ چه وظیفه ای را به عهده دارد. هنگامی که آن وظیفه دیگر انجام نشود و یا دچار مشکل شود، نشان دهنده خرابی بلبرینگ شماست .
اولین نشانه ای که چرخ ها از خود نشان می دهند، نرمی در تغییر جهت است. اگر ماشین سخت تغییر جهت دهد یا در چرخش دچار مشکل باشد، این نشان دهنده این است که بلبرینگ ماشین در حال فرسایش است.
اگر مشکل به وجود آمده از طرف مصرف کننده شناسایی نشود، علائم بعدی به صورت حادثه های بزرگ تر خود را نشان می دهند. برای مثال ، قطع شدن لاستیک یا در رفتن چرخ ها همگی علائمی هستند که نشان می دهند، بلبرینگ چرخ ها شکسته اند و دچار مشکل شده اند. پس اگر از علائم اولیه چشم پوشی کنید، ممکن است دچار مشکلات بزرگ تر شوید. اگر بلبرینگ ترک بردارد یا دچار مشکل شود، چرخ های ماشین لق می زند یا به عبارتی در محور مورد نظر نمی چرخد، سفت نیست و هر لحظه احتمال شکسته شدن دارد.

علائم خرابی کاسه چرخ عقب پراید

همانطور که ذکر شد، تمامی قطعات خودرو، حتی کوچک ترین آن ها ، اهمیت دارند. کاسه چرخ از جمله مواردی است که به عنوان محافظ برای یک سری از قطعات و مجموعه های ترمز عمل می کند.
کاسه چرخ در پشت چرخ های عقب نصب می شود و به عنوان محافظ ترمز نصب عمل می کند. حال سوال اصلی، عوامل خرابی کاسه چرخ است
در مرحله اول خوردگی های کوچکی بر روی کاسه چرخ به وجود می آید که بهتر است در همان مرحله نسبت به تعویض آن ها اقدام نماییم، زیرا چشم پوشی از این علائم، زمینه ای برای به وجود آمدن مشکلات بزرگ تر در مرحله های بعدی است. شاید برای شما هم جالب باشد تا درباره علت داغ شدن کاسه چرخ عقب پراید اطلاعاتی کسب کنید، برای این منظور می توانید به صفحه ای با همین عنوان در بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه کنید.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ پراید

اگر لنت های شما در هنگام ترمز صدا های عجیب می دهند و یا سوت می کشند، بهتر است از سالم بودن کاسه چرخ خود، اطمینان حاصل کنید.
و در مرحله آخر اگر به علائمی که گفته شد توجه نکنید، حادثه بزرگ تری به عنوان اختلال در ترمز گریبان گیر شما می شود. ممکن است در سرعت بالا ترمز شما دچار اخلال شود و باعث تصادف شود.
دیجی برینگ عرضه کننده انواع بلبرینگ های موجود در سطح کشور است. برای تعویض یا نصب بلبرینگ های ماشین، از محصولی با کیفیت استفاده کنید تا نیاز به تعویض دوباره بلبرینگ ها نداشته باشید.
برای مشاهده لیست قیمت، مشخصات و خرید بلبرینگ های خودرو با دیجی برینگ همراه باشید. شاید برای شما هم جالب باشد تا درباره اینکه بلبرینگ چرخ جلو پراید چند تکه است، اطلاعاتی کسب کنید، برای این منظور می توانید به صفحه ای با همین عنوان در بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *