نکات مهم درباره علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند

شناخت علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلوی سمند یکی از مهم ترین نشانه هایی است که رانندگان این خودرو باید بشناسند.  یکی از مهم ترین قطعات اتومبیل سمند، بلبرینگ چرخ است که در همه چرخ های جلو و عقب سمند وجود دارد. به عبارتی می توان بلبرینگ چرخ جلو را یکی از اعضای بسیار مهم در جلوبندی این ماشین دانست.

تعویض بلبرینگ چرخ جلو سمند

شناخت سریع علائم خرابی و تعویض بلبرینگ چرخ جلو سمند از این جهت اهمیت دارد که وجود بلبرینگ چرخ باعث سهولت در حرکت ماشین و کاهش اصطکاک میان چرخ ها و اکسل ها می شود و از بین رفتن و خرابی کامل آن، باعث خسارات جبران ناپذیری در ادامه در رفتن و قفل شدن چرخ خواهد شد؛ در نتیجه تعویض پیش از خرابی کامل آن اهمیت دارد. برای این منظور باید علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند را بشناسید.

در ادامه این مطلب این علائم و همچنین برخی از دلایلی که عمر بلبرینگ چرخ جلو سمند را کاهش می دهد مرور خواهیم کرد.  شما می توانید با شناختن علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلوی سمند حافظ جان خانواده خود شوید. البته شناخت علائم خرابی بلبرینگ چرخ عقب سمند نیز به اندازه چرخ جلو اهمیت دارد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره صدای خرابی بلبرینگ چرخ خودرو های مختلف از جمله پراید، سمند، پژو  و سایر خودرو ها به بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه نمایید و در صورت نیاز به خرید بلبرینگ مناسب با مشاورین ما تماس بگیرید.

نشانه خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند

نشانه خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند با توجه به وظیفه مهم بلبرینگ ها، واضح بوده و محدود به یک علامت خاص نمی شود. بلبرینگ قطعه ای مهم در کاهش اصطکاک ناشی از چرخش، انتقال نیرو و تحمل بار های وارده و مهار آنهاست؛ در نتیجه قطعا خرابی آن باعث ایجاد علائم خرابی بلبرینگ چرخ عقب سمند به طور واضح خواهد شد؛ در ادامه این علائم را مرور خواهیم کرد.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند

کشیدگی چرخ ها به اطراف:

  • اگر در هنگام گردش به هر طرف یا گردش در پیچ های تند، صدای تق تق چرخ را بشنوید یا در هنگام حرکت در مسیر مستقیم دستتان را از فرمان بردارید و چرخ جلو سمند به سمت دیگری کشیده شود به خراب بودن بلبرینگ چرخ شک کنید زیرا این یکی از شایع ترین علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلوی سمند است و لازم است در صرورت احساس این علامت، فورا به مکانیکی مراجعه کنید.

لرزش فرمان:

  • اگر در هنگام رانندگی در سرعت کم و سرعت زیاد فرمان خودرو شما شروع به لرزش کرد بدانید که یکی از دلایل لرزش فرمان خودرو خراب شدن بلبرینگ چرخ است.

صدای چرخ ها:

  • مهم ترین نشانه خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند ef7 و سایر مدل ها ، صدای چرخ ها است.

داغ شدن چرخ ها:

  • هم چنین با خراب شدن بلبرینگ در اثر اصطکاک پشت چرخ ها به شدت داغ می کند.

فرسودگی غیر عادی لاستیک ها:

  • این را بدانید که لاستیک ها به مرور زمان فرسوده می شوند اما اگر لاستیک ها فرسودگی و خرابی غیر عادی داشته باشند می تواند از علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلوی سمند باشد.

این موارد برخی از علائم خرابی در این بلبرینگ ها هستند؛ همان طور که اشاره کردیم این علائم در واقع نشانه خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند ef7 نیز هستند و این موضوع در تمامی مدل های این خودرو مشترک هستند.

دلایل خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند

خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در اثر عوامل محیطی و یا سهل انگاری راننده ایجاد می شود؛ به طور کلی طول عمر مفید بلبرینگ چرخ جلو سمند طولانی است؛ اما اگر به درستی نگهداری نشود، زودتر از زمانی که انتظار می رود، خراب می شود. شما می توانید با رعایت برخی نکات از خراب شدن بلبرینگ چرخ جلو ماشین سمند خود جلوگیری کنید؛ مثلا هنگامی که از دست انداز رد می شوید، سرعت خود را کم کنید؛ چون سرعت زیاد باعث می شود بلبرینگ چرخ خودرو خرد شود. همچنین افتادن چرخ در چاله های پر از آب یکی از دیگر دلایل خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند است.

در صورت بروز این مشکلان و مشاهده علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلوی سمند، یکی از راه هایی که پیش روی افراد قرار دارد، تعویض بلبرینگ چرخ جلو سمند می باشد. شما عزیزان می توانید برای مطالعه علائم خرابی بلبرینگ چرخ عقب ال۹۰، پراید، سمند، پژو ۲۰۶ و سایر خودرو ها به بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه نمایید و پس از آن برای رفع مشکلات پیش آمده برای خرید بلبرینگ مناسب اقدام نمایید. برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه دیجی برینگ تماس بگیرید.

تعویض بلبرینگ چرخ جلو سمند

برای جلوگیری از خسارت های جبران ناپذیر خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند، سعی کنید هر چند ماه یک بار یا بعد از پنج هزار کیلومتر حرکت خودرو، چرخ ها را به وسیله جک بررسی کنید و در صورت لزوم، اقدام به تعویض بلبرینگ چرخ جلو سمند نمایید. اگر چرخ ها  لق زدند و یا صدا دادند، می تواند نشانه خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند باشد. پس به متخصصان این زمینه مراجعه کنید و تشخیص نهایی را به مکانیک بسپارید.

این بلبرینگ ها در مدل های مختلفی از خودرو سمند به کار می روند؛ به این معنی که چه نیاز به تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند ef7 و چه مدل های دیگر این خودرو را دارید، می توانید از بلبرینگ های مخصوص چرخ جلوی این خودرو برای تعویض همه این موارد استفاده کنید.

با تشخیص مکانیک یک یا همه بلبرینگ چرخ ها تعویض می شود؛ اما برای تعویض بلبرینگ یک چرخ ضرورتی ندارد بلبرینگ دیگر چرخ ها را تعویض نمایید. به طور مثال در صورت دیده شدن علائم خرابی بلبرینگ چرخ عقب سمند، نیازی به تعویض بلبرینگ های دیگر چرخ ها نیست و می توان تنها با جایگزینی این قطعه، خودرو را دوباره راه اندازی کرد.

خرابی بلبرینگ چرخ جلو و عقب سمند

دیجی برینگ عرضه کننده بلبرینگ چرخ جلو سمند

حال که با علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلوی سمند که یک خودروی پرفروش از شرکت ایران خودرو است، آشنا شدیم، باید به این موضوع توجه داشته باشید که این نشانه ها می توانند سبب یک خرابی بزرگ و ایجاد صدمات برای خودرو شما باشند. هرخودرو، بلبرینگ مخصوص به خود را دارد؛ این مساله درباره خودرو سمند نیز صادق است و چرخ های جلو و چرخ های عقب سمند نیز بلبرینگ مخصوص به خود را دارند. برای تعویض بلبرینگ چرخ خودرو خود باید به اصل بودن و کیفیت آن توجه کنید. درصورتی که از یک بلبرینگ چرخ بی کیفیت استفاده کردید، بعد از چند ماه مجبور به تعویض آن می شوید. شما می توانید بلبرینگ چرخ جلو سمند را از فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ تهیه نمایید. دیجی برینگ عرضه کننده بلبرینگ چرخ جلو با کیفیت و قیمت مناسب در کشور است. بلبرینگ چرخ جلو اس ان آر مدل ۴۴۵۶ مناسب سمند یکی از محصولات عرضه شده در دیجی برینگ از برند SNR است که به راحتی می توانید برای خرید این محصول از طریق دیجی برینگ اقدام نمایید.

 

دسترسی به بهترین بلبرینگ های جهانی و اطلاعات کامل درخصوص بلبرینگ ها حق صنعت گران ایرانی است. ما با سالها سابقه در واردات بلبرینگ هایی در کلاس جهانی، تلاش کرده ایم بهترین قیمت گذاری را نیز جهت در دسترس بودن این بلبرینگ ها برای صنایع ایرانی انجام دهیم. برای شناخت و خرید بهترین بلبرینگ های موجود در ایران از صفحات زیر دیدن کنید: 

خرید بلبرینگ های ژاپنی 

خرید بلبرینگ اس کا اف SKF 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *