یکی از مهم ترین قطعات اتومبیل سمند، بلبرینگ چرخ است که در همه چرخ های جلو و عقب سمند وجود دارد. به عبارت دیگر جلوبندی خودرو، بلبرینگ آن است. بلبرینگ باعث آسان شدن چرخش لاستیک می شود هم چنین اصطکاک را کاهش می دهد. اگر بلبرینگ چرخ خراب شود باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری برای خودرو و سرنشینان آن می شود. خراب شدن بلبرینگ چرخ همراه با نشانه هایی است که هر شخص باید آن را بداند تا در صورت مشاهده علائم فورا برای تعویض آن اقدام کند.پس با ما همراه باشید تا با این علائم آشنا شوید و به موقع عمل کنید.  شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره صدای خرابی بلبرینگ چرخ خودرو های مختلف از جمله پراید، سمند، پژو و سایر خودرو ها به بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه نمایید و در صورت نیاز به خرید بلبرینگ مناسب با مشاورین ما تماس بگیرید.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند

عمر بلبرینگ چرخ جلو سمند

خراب شدن بلبرینگ چرخ جلو سمند با علائمی همراه است که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • اگر در هنگام گردش به  هر طرف یا گردش در پیچ های تند، صدای تق تق چرخ را بشنوید یا در هنگام حرکت در مسیر مستقیم دستتان را از فرمان بردارید و چرخ جلو سمند به سمت دیگری کشیده شود به خراب بودن بلبرینگ چرخ شک کنید و فورا به مکانیکی مراجعه کنید.
  • اگر در هنگام رانندگی در سرعت کم و سرعت زیاد فرمان خودرو شما شروع به لرزش کرد بدانید که یکی از دلایل لرزش فرمان خودرو خراب شدن بلبرینگ چرخ است.
  • مهم ترین نشانه خرابی بلبرینگ، صدای چرخ ها است. هم چنین با خراب شدن بلبرینگ در اثر اصطکاک پشت چرخ ها به شدت داغ می کند. این را بدانید که لاستیک ها به مرور زمان فرسوده می شوند اما اگر لاستیک ها فرسودگی و خرابی غیر عادی داشته باشند می تواند نشانه خراب بودن بلبرینگ چرخ باشد.
  • عمر بلبرینگ چرخ جلو سمند طولانی است اما اگر به درستی نگهداری نشود، زودتر خراب می شود. شما می توانید با رعایت برخی نکات از خراب شدن بلبرینگ چرخ جلو ماشین سمند خود جلوگیری کنید.  مثلا هنگامی که از دست انداز رد می شوید سرعت خود را کم کنید چون سرعت زیاد باعث می شود بلبرینگ چرخ خودرو خرد شود.
شما عزیزان می توانید برای مطالعه علائم خرابی بلبرینگ چرخ عقب ال90، پراید، سمند، پژو 206 و سایر خودرو ها به بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه نمایید و پس از آن برای رفع مشکلات پیش آمده برای خرید بلبرینگ مناسب اقدام نمایید.

عمر بلبرینگ چرخ جلو سمند

دیجی برینگ عرضه کننده بلبرینگ چرخ جلو سمند

برای جلوگیری از خسارت های جبران ناپذیر خرابی بلبرینگ چرخ، سعی کنید هر چند ماه یک بار یا بعد از پنج هزار کیلومتر حرکت خودرو، چرخ ها را به وسیله جک بررسی کنید. اگر چرخ ها  لق زدند و یا صدا دادند می تواند نشانه خرابی بلبرینگ باشد پس به مکانیکی مراجعه کنید و تشخیص نهایی را به مکانیک بسپارید. با تشخیص مکانیک یک یا همه بلبرینگ چرخ ها تعویض می شود اما برای تعویض بلبرینگ یک چرخ ضرورتی ندارد بلبرینگ دیگر چرخ ها را تعویض نمایید. هرخودرو بلبرینگ مخصوص به خود را دارد و چرخ های جلو و چرخ های عقب سمند، بلبرینگ مخصوص به خود را دارند. برای تعویض بلبرینگ چرخ خودرو خود باید به اصل بودن و کیفیت آن توجه کنید. درصورتی که از یک بلبرینگ چرخ بی کیفیت استفاده کردید، بعد از چند ماه مجبور به تعویض آن می شوید. شما می توانید بلبرینگ چرخ جلو سمند را از فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ تهیه نمایید. دیجی برینگ عرضه کننده بلبرینگ چرخ جلو با کیفیت و قیمت مناسب در کشور است. بلبرینگ چرخ جلو اس ان آر مدل 4456 مناسب سمند یکی از محصولات عرضه شده در دیجی برینگ از برند SNR است کهبه راحتی می توانید برای خرید این محصول از طریق دیجی برینگ اقدام نمایید.

دسترسی به بهترین بلبرینگ های جهانی و اطلاعات کامل درخصوص بلبرینگ ها حق صنعت گران ایرانی است. ما با سالها سابقه در واردات بلبرینگ هایی در کلاس جهانی، تلاش کرده ایم بهترین قیمت گذاری را نیز جهت در دسترس بودن این بلبرینگ ها برای صنایع ایرانی انجام دهیم. برای شناخت و خرید بهترین بلبرینگ های موجود در ایران از صفحات زیر دیدن کنید: 

خرید بلبرینگ های ژاپنی 

خرید بلبرینگ اس کا اف SKF 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *