قیمت پایین بلبرینگ استوک می تواند خریداران را برای خرید این نوع از بلبرینگ ها تشویق کند. از طرف دیگر سود زیاد فروش بلبرینگ استوک (دست دوم) موجب شده تا تبلیغات برای خرید این بلبرینگ توسط فروشندگان نیز قوت بگیرد. اما آیا واقعا خرید بلبرینگ استوک انتخاب مناسبی است؟ در انتهای این مطلب به پاسخ این سوال خواهید رسید.

امروزه در بازار قطعات یدکی مخصوصا در بازار های لوازم یدکی خودرو مشاهده می‌شود که توسط برخی از توزیع کنندگان و فروشندگان، قطعات بی کیفیت و استفاده شده به جای قطعات نو به مشتریان ارائه می شود. استفاده از این قطعات خروجی های تاسف انگیزی را به دنبال خواهد داشت. چرا که استفاده از قطعات مصرف شده به جای قطعات نو می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای مصرف کنندگان به دنبال داشته باشد. یکی از این قطعات که متاسفانه بازار خوبی هم دارند، قطعات بلبرینگ استوک می باشد. در این مقاله قصد داریم درباره بلبرینگ استوک مطالب مهمی را برای شما ارائه نماییم.

بلبرینگ استوک

بلبرینگ استوک به چه معناست؟

در بازار ارائه محصولات فنی به مشتریان، واژه استوک به قطعاتی گفته می شود که آکبند نیستند و تنها از شرایط کاری مناسب و بعضا نامناسب برخوردار می باشند. برخی از این قطعات بر اساس شکل ظاهری و البته نوع کیفیتی که دارند می توانند، جایگزین مناسبی برای استفاده از قطعات آکبند به جهت کاهش در هزینه ها باشند و این بستگی به نوع کاربری و شرایط فنی قطعه دارد. اما در زمینه کاربری های فنی به دلیل وجود خطرات احتمالی لازم است که حتما از قطعات مناسب و تست شده استفاده شود.

یعنی می توان گفت که بلبرینگ استوک، بلبرینگی است که از لحاظ ظاهری یا فنی مقداری از بلبرینگ های دیگر ضعیف تر یا بدون استفاده شدن تاریخ مصرف آن گذشته است. البته بلبرینگ های استوک معنی دیگر نیز دارند. در اصل اکثر بلبرینگ های استوک بلبرینگ هایی هستند که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند و پس از استفاده به شما فروخته می شود. به نوعی می توان این بلبرینگ ها را بلبرینگ دست دوم نام برد. همانطور که قطعا شما می دانید استفاده از اجناس دسته دوم می تواند هزینه های شما عزیزان را کمتر کند اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که استفاده از بلبرینگ دست دوم می تواند خطراتی را نیز به همراه داشته باشد. استفاده از این بلبرینگ ها میتواند خطراتی همچون خرابی بلبرینگ ها در حین کار را داشته باشد. دقت به شرایط کاری و اهمیت آن، می تواند شما را برای خرید یا عدم خرید بلبرینگ استوک راهنمایی کند.

انواع بلبرینگ استوک چیست؟

بلبرینگ های استوک در بازار با نام هایی چون بلبرینگ تمیز شده، بلبرینگ دست دوم، بلبرینگ استفاده شده و بلبرینگ کارکرده به مشتریان عرضه می شود. بلبرینگ استوک می تواند انواع مختلفی داشته باشد که بسته به انواع مختلف می توان گفت برخی از این بلبرینگ ها می توانند به خوبی کار کنند و خرید این بلبرینگ ها از لحاظ مالی نیز سود خوبی برای شما داشته باشد. اما برخی از بلبرینگ های استوک نیز می توانند با کیفیت بدی که دارند باعث ضرر های مالی سنگین و متداوم شوند. تشخیص این که یک بلبرینگ استوک در چه حد و اندازه می تواند بدون خرابی کار کند به هیچ عنوان کار آسانی نیست و نیاز به آزمایشات تخصصی دارد و یکی از دلایلی که توصیه می شود از بلبرینگ استوک استفاده نکنید این است که هزینه این آزمایش ها بسیار بالاس و به طور معمول برای خرید بلبرینگ استوک هیچ آزمایشی انجام نمی شود. در کل استفاده از بلبرینگ کارکرده پر از نا امنی و خطر است که باید تا حد توان از این کار پرهیز کرد. اما در شرایط خاصی تهیه بلبرینگ دست دوم یا استوک منعی ندارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

بلبرینگ دست دوم

آیا خرید بلبرینگ استوک کار درستی است یا نه؟

اگر شما به هدف تهیه این نوع بلبرینگ قرار است که به بازار مراجعه نمایید، حتما به نکات اشاره شده در این مقاله قبل از خرید بلبرینگ استوک به جهت عدم اشتباه در خرید این نوع از قطعات توجه بفرمایید. در انبار قطعات فنی و مکانیکی، انواع قطعات با توجه به کیفیت و نوع کاربری که دارند نگهداری می شود. در رابطه با قطعات بلبرینگ نیز همین شرایط وجود دارد. انبار هایی که  بلبرینگ استوک  در آنها نگهداری می شوند متشکل اند از قطعات بلبرینگ آکبند و قطعات بلبرینگ کارکرده یا همان بلبرینگ های استوک.

بلبرینگ های استوک به دو نوع قطعات بلبرینگ انباری و بلبرینگ دست دوم طبقه بندی می .شوند. بلبرینگ استوک انباری آن دسته از قطعات هستند که به دلایل مختلف، تاریخ گذشته باشند. بر این اساس این قطعات دیگر در ردیف قطعات نو قابل استفاده نمی باشد. ولی این به معنای عدم کاربری مطلوب این نوع از قطعات نیست. به همین خاطر این قطعات را در مصارفی که نیاز به پرداخت هزینه های کمتر است استفاده می کنند. نوع دوم از بلبرینگ استوک، آن دسته از قطعاتی است که دست دوم و کارکرده است. این قطعات از روی کار باز شده و برای کاربری هایی مورد استفاده قرار گرفته می شود که در آن ها کیفیت کار مهم نباشد. به همین خاطر استفاده و خرید بلبرینگ استوک و کارکرده در بسیاری از شرایط که کیفیت کار مهم است شرایط مطلوبی را برای مصرف کنندگان به دنبال نخواهد داشت. اما به طور کلی اگر مصرف فنی شما شرایط پیچیده ای ندارد و کاربری از آن برای مصرف کننده خطرات احتمالی را به دنبال نخواهد داشت، استفاده از بلبرینگ استوک به واسطه کاهش هزینه ها می ‌تواند مناسب باشد. و تنها در این صورت است که شما میتوانید با اطمینان کامل و خیالی راحت از بلبرینگ دست دوم استفاده کنید.

قیمت بلبرینگ استوک چگونه مشخص می شود

پارامتر های متفاوتی می تواند در زمینه تشخیص قیمت بلبرینگ استوک مورد استفاده قرار گرفته شود. برای قیمت گذاری بر روی قطعات فنی بلبرینگ استوک نوع استوک آن که می تواند از نوع انباری باشد و یا از نوع کارکرده، تشخیص نوع بلبرینگ، تمیزی قطعه فنی بلبرینگ و برند سازنده بلبرینگ مواردی است که میتواند باعث تعیین قیمت بلبرینگ استوک شود. ولی باز هم بلبرینگ دست دوم قیمت خاص و مشخصی ندارد و هر فروشنده ممکن است که این بلبرینگ های استوک را با قیمت های متفاوتی بفروشد. ما در دیجی برینگ به دلیل خطرات زیادی که بلبرینگ استوک می تواند ایجاد کند از فروش بلبرینگ استوک (دست دوم) خود داری می کنیم و متاسفانه نمی توانیم به شما در زمینه بدست آوردن لیست قیمت بلبرینگ استوک کمک کنیم.

قیمت بلبرینگ استوک

جمع بندی نکات درباره بلبرینگ دست دوم و استوک

در آخر به این نکته اشاره می شود که بلبرینگ های دست دوم و استوک، به صورت درهم به مشتریان ارائه می شود. به همین خاطر مشاهده می نمایید که در بین آن ها، بلبرینگ ها با برند های مختلف ساخت چین یا ژاپن و آلمان نیز دیده می شود که در زمینه قیمت بلبرینگ استوک قیمت تمامی این بلبرینگ ها میتواند تفاوت داشته باشد. به همین خاطر توجه نمایید که در محصولات خریداری شده بیشتر از برند های سوئدی، آلمانی و یا ژاپنی وجود داشته باشد. تا جایی که می‌توانید از برندهای چینی خرید و استفاده نکنید. رعایت نکته بعدی که می تواند از مشکلات احتمالی جلوگیری نماید این است که حتما قبل از استفاده از بلبرینگ استوک و نصب آن بر روی دستگاه، آن را تمیز کرده و خوب گریس کاری نمایید.
درکل پیشنهاد ما این است که به جای خرید بلبرینگ استوک، بلبرینگ ها دست اول را از فروشگاه های معتبر و منصفی مانند دیجی برینگ تهیه کنید تا هزینه کمتری بپردازید و از بابت کیفیت هم خاطرجمع باشید.

یک فروشنده با تجربه، عرضه کالای با کیفیت را به فروش محصول سطح پایین، ترجیح می دهد. ارزش یک محصول مهم تر از هزینه ای است که برای آن صرف می شود. دیجی برینگ، فروشگاهی است که کیفیت محصول را در اولویت قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید بلبرینگ های با کیفیت نو و ارزان، لطفا با ما در دیجی برینگ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *