بلبرینگ صنایع فولاد

فولاد یکی از مهم ترین مواد مهندسی و ساختمانی در جهان است. این ماده به طور گسترده در شاخه های مختلف صنایع مانند حمل و نقل، ساخت و ساز فولاد، مهندسی مکانیک و فناوری محیط زیست استفاده می شود؛ به همین خاطر است که شرکت های بلبرینگ سازی سراسر دنیا بر سر عرضه بلبرینگ در صنعت فولاد رقابت تنگاتنگ و فشرده ای دارند تا مجموعه ای از پیشرفته ترین بلبرینگ کارخانجات فولاد را برای عملیات نورد در صنعت فولاد ارائه دهند. به لطف تخصص تولید و مدیریت کیفیتی که در اکثر برند های سازنده بلبرینگ صنایع فولاد به کار گرفته می شود، سطح بالایی از کیفیت بلبرینگ در صنعت فولاد برای کارخانجات فولاد به ارمغان می آید که مطمئناً بالاتر از میانگین کل بلبرینگ های صنعتی موجود است. شرایط عملیاتی بسیار چالشی و مختلفی برای بلبرینگ صنایع فولاد که در ماشین ها استفاده می شود، وجود دارد.
مشخصه صنعت فولاد فرآیند هایی است که در شرایط محیطی بسیار سخت انجام می شوند. پس از فرآیند ریخته ‌گری اولیه، که طی آن فلز مذاب درون بلوک ‌های فولادی ریخته می ‌شود، در مرحله بعدی باید صفحات فولادی اکسترود شده و به صورت نوار های دراز کشیده در کارخانه ‌های نورد صاف شوند. این نوار ها ممکن است از مراحل اولیه فرآیند (در آسیاب نواری داغ) هنوز گرم باشند یا در مراحل بعدی فرآیند به اندازه دمای اتاق کاهش یافته باشند (مانند آسیاب نواری سرد). در هر صورت، تجهیزات درگیر مانند بلبرینگ صنایع فولاد، باید در برابر شرایط شدید مختلف مانند نوسانات شدید دما و نفوذ گرد و غبار، بخار، آب و چندین آلاینده دیگر مقاومت کنند.
‌بلبرینگ کارخانجات فولاد حتی در حیاتی ‌ترین کاربرد ها نیز باید خود را ثابت و به لطف کیفیت، حداکثر کارکرد و طول عمر سیستم را تضمین کنند. همه این موارد از جمله افزایش سایز زیاد بلبرینگ ها و میزان مواد به کار رفته برای ساخت، هنگام خرید بلبرینگ صنایع فولاد، باعث افزایش قیمت بلبرینگ صنایع فولاد شده است و لیست قیمت بلبرینگ صنایع فولاد را بسیار متنوع کرده است که این لیست قیمت در فروش بلبرینگ صنایع فولاد خود به خود با تغییر نرخ ارز در حال تغییر است و امکان عرضه لیست قیمت بلبرینگ صنایع فولاد به صورت ثابت وجود ندارد.

کاربرد بلبرینگ در صنعت فولاد

شرایط کار بلبرینگ در صنعت فولاد، در بخش نورد و میزان آسیب پذیری آن در برابر دما های بالا، سرعت های بالا و قرار گرفتن در معرض آلودگی و آب باید همیشه در نظر گرفته شود. اما یک سوال اصلی در زمینه کاربرد بلبرینگ صنایع فولاد مطرح است که به آن می پردازیم. 

بلبرینگ صنایع فولاد در چه بخش هایی کاربرد دارد؟ 

1. بخش تولید فولاد
• مبدل ها
• ماشین های ریخته گری پیوسته
2. بخش شکل دهی فولاد (بلبرینگ نورد فولاد)
• آسیاب های نورد گرم برای محصولات تخت
• نورد های سیمی
• نورد های سرد
• پایه های نورد سرد چند غلتکی
• ماشین های صاف کننده

انواع بلبرینگ صنایع فولاد

طیف گسترده ای ازرولبرینگ ها و بلبرینگ در صنعت فولاد (کارخانه های ذوب و نورد) استفاده می شوند که باعث می شود تا بلبرینگ کارخانجات فولاد برای تمام موقعیت های باربری در سیستم های تولید و شکل دهی فولاد و فلزات غیر آهنی کاربرد دارند. همین طیف گسترده در انواع بلبرینگ در صنعت فولاد منجر به وجود تنوع در قیمت بلبرینگ صنایع فولاد شده است. به لطف چندین دهه همکاری با تولید کنندگان و اپراتور های مختلف، توسط دیجی برینگ، تخصص گسترده و رویکردی بی نظیر برای مدیریت کیفیت و فروش بلبرینگ صنایع فولاد، در این شرکت به وجود آمده است. تعدادی از کارخانه های فولاد از کیفیت راه حل های سفارشی بهره می برند، راه حل هایی که افزایش اقتصادی و ایمن سرعت تولید را با حداکثر اطمینان ممکن می سازند. حال می توان چند نمونه از بلبرینگ صنایع فولاد را نام برد:
رولبرینگ های مخروطی چند ردیفه
رولبرینگ های استوانه ای
• رولبرینگ های سوزنی
• رولبرینگ های کروی
• بلبرینگ های کف گرد
• بلبرینگ های دو بخشی
• رولبرینگ های کروی
انتظار می ‌رود بلبرینگ در صنعت فولاد که تحت شرایط سخت مانند چرخش با سرعت بالا تحت بارگذاری سنگین کار می‌کند، علی‌رغم چنین محیط‌ های سخت کاری، دقت و قابلیت اطمینان بالایی را ارائه دهد. کاربرد های معمولی پشتیبانی از رولر های کاری با رولبرینگ مخروطی چهار ردیفه و همچنین رولبرینگ های پشتیبان مانند رولبرینگ های استوانه ای چهار ردیفه و مخروطی دو ردیفه شامل این شرایط می شوند. در نتیجه بسته به نوع کاربرد و مدل بلبرینگ انتخابی، برای خرید بلبرینگ صنایع فولاد با تنوع زیادی در لیست قیمت بلبرینگ صنایع فولاد رو به رو خواهید شد.

تعمیر و نگهداری بلبرینگ در صنعت فولاد

خدمات تعمیر و نگهداری برای ایمنی عملیاتی بیشتر در بلبرینگ کارخانجات فولاد، طیف وسیعی از تجهیزات اندازه گیری و مونتاژ تا تجهیزات بازرسی و نظارت پیشرفته را شامل می شود. برای مثال، اگر بخواهیم شیوه ی جلوگیری از ورود آب به یک رولبرینگ مخروطی چهار ردیفه در یک کارخانه نورد نوار فولادی را در نظر بگیریم؛ به این صورت که در حین یک بازرسی جهت تعمیر و سرویس بلبرینگ صنایع فولاد، مشاهده شد که یک شیار به عمق 1.5 میلی متر در رینگ داخلی بلبرینگ در صنعت فولاد در امتداد سطح تماس لبه آب بند به وجود آمده است. به منظور تجزیه و تحلیل علت ریشه ای ورودی و شیار آب و سپس انجام اقدامات لازم برای رفع این مشکل، باید نکاتی را رعایت کرد که بسیار حائز اهمیت هستند.

تجزیه و تحلیل ورود آب به بلبرینگ صنایع فولاد

پس از بررسی های لازمه، مشخص شد که شیار، ناشی از رسوب بین لبه کاسه نمد محافظ و رینگ داخلی بلبرینگ است. ترکیبی از رسوب، آب و گریس یک ترکیب چسبنده نامطلوب ایجاد می کند که سایش سطح لغزنده را تسهیل می کرد. به دلیل این سایش، تماس با لبه آب بند و رینگ داخلی کاهش می یابد که منجر به کاهش عملکرد آب بند یا همان کاسه نمد می شود. نتیجه این بود که آب به راحتی به داخل بلبرینگ در صنعت فولاد، وارد می شود.

راه حل این مشکل اساسی در بلبرینگ کارخانجات فولاد؟

اقدام متقابل برای سایش شیار، تغییر طراحی در هندسه لبه کاسه نمد بلبرینگ صنایع فولاد، به منظور کاهش میزان رسوب جمع ‌آوری شده است. قسمت پایینی لبه محافظ بلبرینگ کارخانجات فولاد نیز دچار تغییر شده، به طوری که ناحیه تماس بین کاسه نمد و رینگ داخلی پایدار تر می شود و لرزش را کاهش داده و اجازه می دهد تا با کاهش فشار در برابر رینگ داخلی بلبرینگ صنایع فولاد، بدون از دست دادن عملکرد، آب بندی صورت گیرد.

انواع سرویس های بلبرینگ صنایع فولاد

این سرویس های بازرسی بلبرینگ کارخانجات فولاد، شامل موارد زیر می باشد:
• مشاوره فنی
• محاسبات
• دستورالعمل های مونتاژ
• برگه های پروژه
• مونتاژ
• تعمیر و نگهداری اصلی
• عیب یابی

نمایندگی فروش بلبرینگ صنایع فولاد

شرکت دیجی برینگ با چندین سال تجربه متمادی در زمینه فروش بلبرینگ صنایع فولاد و بلبرینگ های صنعتی دیگری همچون بلبرینگ صنایع مس، بلبرینگ صنایع شن و ماسه، بلبرینگ صنایع سیمان، بلبرینگ صنعت نساجی، بلبرینگ صنایع بالابر، بلبرینگ صنعتی پله برقی، بلبرینگ صنعت آسانسور، بلبرینگ صنایع نیروگاهی، بلبرینگ صنایع نفت و گاز، بلبرینگ صنایع پتروشیمی و ... موفق به کسب اعتماد بسیاری از صاحبان این صنعت بزرگ شده است. این سابقه همکاری با شرکت های بزرگ فولادی و خرید بلبرینگ صنایع فولاد توسط این کارخانجات از دیجی برینگ، باعث شده تا ما بتوانیم با شرکت های معتبر تولید کننده بلبرینگ صنایع فولاد همکاری موفقی داشته و امتیاز نمایندگی فروش بلبرینگ صنایع فولاد برخی از این برند های معتبر را کسب کرده و یا به عنوان وارد کننده معتبر برند های تحریمی فعالیت داشته باشیم و با فروش بلبرینگ صنایع فولاد در سطح کشور، نیاز های مشتریان خود را مرتفع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *