بلبرینگ نسوز SKF یکی از انواع بلبرینگ های این برند است که با مقاومت بالا در برابر حرارت شناخته می شود. در این مقاله از دیجی برینگ به ارائه توضیحاتی درباره بلبرینگ حرارتی SKF می پردازیم. یکی از پیشگامان تولید بلبرینگ در کل دنیا، کمپانی بلبرینگ‌ SKF است. این شرکت معتبر در صنعت بیرینگ جزء اولین شرکت‌ها در صنعت بلبرینگ، رولبرینگ، روغن‌های صنعتی، گریس و … است که بلبرینگ‌های خود را تحت استاندارد CE اروپا و تعداد قابل توجهی استانداردهای دیگر تولید و در بازار جهانی عرضه می‌کند که به علت رعایت اصول اولیه در تولید به یکی از بهترین و بزرگ‌ترین تولید کنندگان بلبرینگ در جهان بدل شده است.

بلبرینگ نسوز skf

مقر اصلی تولید این شرکت بلبرینگ سازی، سوئد بوده که امروزه با توجه به گسترش شعب مختلف در اقصی نقاط اروپا و آسیا توانسته بیشتر نیاز صنایع را برطرف کند. این بلبرینگ بلبرینگ دما بالا SKF به دلیل دارا بودن حد بالایی از استانداردهای جهانی برای بسیاری از ماشین‌های صنعتی به عنوان قطعه اصلی بسته می شود. به علت مرکزیت دفتر اصلی SKF در سوئد عده‌ای بر این باورند که باید بر روی تمام این محصولات “ساخت سوئد” حک شده باشد درحالی که این یک باور بسیار اشتباه است!!! بلبرینگ اس کا اف امروزه در حدود ۷۰ کشور، دارای مراکز خدمات مشتریان و کارخانه تولیدی است که به نسبت سیاست‌های این شرکت بر روی هر محصول نام کشوری که در آن ساخته شده حک شده است. این موضوع، نکته مهمی برای تشخیص بلبرینگ اصل skf می باشد. برای بالا رفتن اطلاعات عمومی خوب است بدانید که اغلب بلبرینگ‌های حرارتی اس کا اف موجود در ایران ساخت کشورهای ایتالیا، سوئد و آلمان است. حال آنچه کاربران صنعتی از خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا SKF (اس‌کا‌ اف) طلب می‌کنند این است که خصوصیاتی همچون ویژگی‌های کاربری مناسب و طول عمر بالایی که همیشه در تولیدات خود داشته‌اند را، حفظ کنند که البته رسیدن به این مرحله کار ساده‌ای نیست. همانطور که برای شرکت اس‌کا اف با آزمون و خطاهای بسیار و هزینه‌های زیادی همراه بوده است.

خصوصیات بلبرینگ حرارتی SKF

بلبرینگ حرارتی اس کا اف که یکی از انواع بلبرینگ دما بالا یا نسوز می باشد، در دماهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل باید قابلیت تحمل دماهای مختلف را داشته باشد؛ بنابراین این شرکت سعی می‌کند در ساخت بلبرینگ نسوز SKF آن‌ها از آلیاژهای مخصوصی استفاده کند که در دمای بالا دچار مشکل نشوند و در حرارت زیاد بدون آسیب به آلیاژهایشان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

بلبرینگ حرارتی اس کا اف یا به اصطلاح بلبرینگ دما بالا SKF با هدف افزایش قابلیت اطمینان بیرینگ، کاهش اثرات زیست‌ محیطی و پایین آوردن پیچیدگی بیرینگ ساخته شده است. این نوع بیرینگ‌های دما بالا، تحمل دمای بالای ۳۵۰ درجه سانتی‌گراد را دارند و در واقع در دمای عملیاتی تا 350 درجه سانتی ‌گراد (660 درجه فارنهایت) طراحی شده‌ اند که این امر باعث کاهش هزینه در فرایندهای تولید می‌شود. چرا؟ زیرا بلبرینگ‌های دما بالا بعد از کار کردن در دمای بسیار زیاد به سرعت خنک شده و عمر طولانی‌تری را خواهند داشت. البته ناگفته نماند که این درجه حرارت در هر بلبرینگ حرارتی اس کا اف به نسبت قفسه ی ساچمه ها با هم متفاوت است و بلبرینگ حرارتی skf دارای انواع مختلفی است که هر کدام در گوشه‌هایی از صنعت کاربرد دارند. شرکت بلبرینگ SKF این محصولات را برای کاربرد در کوره‌ ها و نانوایی های صنعتی و جاهایی که دما بیش از حد بالاست و ممکن است به بلبرینگ ها آسیب وارد شود، تولید می کند. از آن جایی که بلبرینگ دما بالا SKF با ابعاد ISO بلبرینگ های روانکاری شده با گریس مطابقت دارد، با یک تغییر ساده در ساختار، بلبرینگ با تحمل دما بالا SKF می تواند بازده تولید و صرفه جویی در هزینه را برای صنایع با دمای بالا محقق کند.

با توجه به دمای بالا در بلبرینگ‌های حرارتی اس کا اف شامل :

 • بلبرینگ دما بالا SKF مدل شیار عمیق
 • بلبرینگ با تحمل دما بالا skfدر انواع مدل های یاتاقانی
 • واحد های بلبرینگی

در ادامه به بیان ویژگی های هر یک به طور جداگانه می پردازیم.

بلبرینگ دما بالا skf

انواع بلبرینگ دما بالا SKF

همان طور که در بالا مختصرا اشاره شد، مجموعه SKF یاتاقان ها و واحد های بلبرینگ دما بالا SKF را مطابق با استاندارد های ISO تولید می کند و شامل: بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ یاتاقانی، واحد های بلبرینگ می باشد.

این مجموعه شامل انواع بلبرینگ با تحمل دما بالا SKF است که حاوی روان کننده گرافیت جامد با درجه بهداشت و ایمنی مواد غذایی است که توسط NSF به عنوان دسته H1 ثبت شده است (روان کننده قابل قبول در هنگام تماس با مواد غذایی، برای استفاده در مناطق فرآوری مواد غذایی). ثبت NSF تأیید می کند که روان کننده الزامات مندرج در دستورالعمل های سازمان غذا و داروی ایالات متحده را در زیر بخش 21 CFR 178.3570 برآورده می کند. برای اطلاع از قیمت بلبرینگ نسوز (دما بالا) skfبه روز می توانید با ما در شرکت دیجی برینگ در تماس باشید

بلبرینگ شیار عمیق به عنوان بلبرینگ نسوز SKF

بلبرینگ های شیار عمیق SKF برای استفاده در دما های کاری بالا از نظر طراحی با بلبرینگ های شیار عمیق تک ردیفه استاندارد با همان اندازه مطابقت دارند. بلبرینگ نسوز SKF در مدل شیار عمیق می تواند بارهای محوری را علاوه بر بار های شعاعی، پشتیبانی کند.

تمام سطح بلبرینگ با تحمل دما بالا SKF و محافظ ها با پوشش فسفات منگنز برای افزایش چسبندگی روان کننده به فلز، بهبود خواص حرارتی در موقعیت کاری و محافظت در برابر خوردگی هستند. لقی داخلی شعاعی مضربی از C5 است تا از گیر کردن این مدل بلبرینگ دما بالا SKF، زمانی که به سرعت سرد می ‌شود و دچار تغییرات اندازه می گردد، جلوگیری کند.

بلبرینگ با تحمل دما بالا skf در مدل های یاتاقانی و واحد های بلبرینگی

به جز قفس، آب بندی و میزان لقی، بلبرینگ های یاتاقانی SKF برای کاربرد های دمای بالا از نظر طراحی با سایر واحد های بلبرینگی استاندارد با پیچ های تنظیم در سری YAR 2-2F مطابقت دارد. بلبرینگ با تحمل دما بالا skf مدل یاتاقانی دارای محافظ و فلینگر در دو طرف می باشد تا از نفوذ آلاینده های جامد به بلبرینگ جلوگیری کند.

مزایای خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا SKF

با توجه به دمای کاری بالای این بلبرینگ ها مزایای زیادی را می توان برای خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا skf بر شمرد:

 • کاهش کل هزینه عملیاتی

بلبرینگ دما بالا SKF برای حفظ فاصله شعاعی مورد نیاز برای عملیات در دمای بالا طراحی شده است و بنابراین حتی زمانی که به سرعت سرد می شوند، دچار اختلال در کارکرد و گیر کردن نمی شوند و در نتیجه عمر طولانی دارند.

 • عملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری

این بلبرینگ دارای سیستم روانکاری دائمی می باشد و نیازی به روانکاری مجدد ندارد. فقط نوع VA201 بدون محافظ ممکن است نیاز به روغن کاری مجدد داشته باشد. همین علت سبب مشاهده مقداری افزایش در قیمت بلبرینگ نسوز (دما بالا) SKF شده است. حتما در هنگام خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا SKF به این نکته توجه داشته باشید

 • پیچیدگی در ماشین‌ها کاهش می‌ یابد.
 • در بلبرینگ حرارتی اس کا اف یاتاقان‌ها زیاد آسیب نمی‌بینند.
 • شوک حرارتی به ماشین‌ها کاهش می‌یابد.
 • کاهش اثرات زیست محیطی
 • بدون نیاز به روانکاری مجدد به جز در موارد فاقد حفاظ، می‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.
 • این نوع از بلبرینگ‌ها بسیار در برابر خوردگی و ذرات خارجی مقاوم هستند.
 • همچنین یکی از خوبی های بلبرینگ حرارتی اس کا اف کارکرد بالای 1000 دور در دقیقه است.
 • و در آخر بلبرینگ نسوز SKF بهترین عملکرد را در محیط‌های گرم و خشک دارد.

خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا SKF

مدل های سفارشی بلبرینگ دما بالا SKF

علاوه بر انواع بلبرینگ دما بالا SKF مطابق با استاندارد های ISO، شرکت بلبرینگ SKF مجموعه ‌ای از بلبرینگ با تحمل دما بالا SKF را از جمله رولبرینگ های بادامکی (CAM FOLLOWERS) تولید می کند. این بلبرینگ ها برای استفاده در کاربرد هایی مانند:

 • ماشین های اتوماتیک پخت ویفر در صنایع غذایی و آشامیدنی
 • کوره های صنعتی
 • زنجیر ها
 • استفاده به عنوان بلبرینگ نورد فولاد

طراحی و تولید می شوند. انواع مختلفی از این بلبرینگ ها را با کاربردهای متفاوت می توانید در سایت مجموعه دیجی برینگ مشاهد کنید. برای ثبت سفارش خرید خود می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

روش های روانکاری بلبرینگ نسوز SKF

انواع بلبرینگ نسوز SKF از راه‌ حل ها ‌و مواد روانکاری بر پایه گرافیت استفاده می ‌کنند؛ از جمله:

 • خمیر روان کننده متشکل از مخلوط پلی آلکیلن گلیکول/گرافیت
 • قفس های گرافیتی (تقسیم شده یا تاجی شکل)

به منظور مروری بر انواع روانکارها و سایر مشخصات آن ها برای بلبرینگ های شیار عمیق، بلبرینگ های یاتاقانی و واحدهای بلبرینگ که تاثیر زیادی در تعیین قیمت بلبرینگ نسوز (دما بالا) SKF توسط نمایندگی فروش بلبرینگ نسوز (حرارت بالا) اس کا اف دارد، می توانید به جدول 1 و جدول 2 که در پایین این بخش ارائه شده است، مراجعه کنید.

بلبرینگ حرارتی اس کا اف

در حین کارکرد بلبرینگ دما بالا SKF، گرافیت یک لایه بسیار نازک را بر روی مسیر حرکت ساچمه ها و خود ساچمه ها نگه می دارد تا سایش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. گرافیت در دمای بسیار بالاتری نسبت به روغن و گریس کهنه می شود و بنابراین در دماهای بالایی که برای استفاده توصیه می شود، خاصیت روان کنندگی خود را از دست نمی دهد؛ بنابراین نیاز به روانکاری مجدد از بین می رود. این راه حل در خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا SKF باعث صرفه جویی شده و به همین دلیل است که استفاده از این تکنولوژی در افزایش قیمت بلبرینگ نسوز (دما بالا) SKF تاثیر به سزایی داشته.

قیمت بلبرینگ نسوز (دما بالا) skf

در انواع مختلف بلبرینگ حرارتی اس کا اف، تمام سطوح بلبرینگ ها و در صورت لزوم، محافظ ها و محفظه ها با فسفات منگنز پوشیده شده اند تا چسبندگی روان کننده به فلز را افزایش داده، خواص حرارتی در حال کارکرد را بهبود بخشد و محافظت در برابر خوردگی ایجاد کند.

دیجی برینگ عرضه بلبرینگ حرارتی اس کا اف

بلبرینگ حرارتی skf به علت استانداردها و کیفیت جهانی و اعتباری که در سال‌های اخیر کسب کرده‌ و در بازار ایران نیز بسیار محبوب شده و بازار فروش موفقی داشته باشد. البته این محبوبیت ضررهایی هم داشته که باعث شده افراد سودجو سعی در تولید این محصول به شکل تقلبی کنند یا بلبرینگ‌های چینی و به درد نخور را با تغییراتی به عنوان بلبرینگ‌های اس کا اف به فروش برسانند که همین امر باعث شده تا کمی کار خریداران را در تشخیص اصل یا تقلبی بودن بلبرینگ‌ها در هنگام خرید بلبرینگ مخصوص دما بالا skf سخت کند.

نمایندگی فروش بلبرینگ نسوز (حرارت بالا) اس کا اف

توصیه‌ی ما به خریداران بلبرینگ SKF حرارتی به عنوان نمایندگی فروش بلبرینگ نسوز (حرارت بالا) اس کا اف به خریداران این است که خرید خود از جای مطمئن و نمایندگی های معتبر در ایران انجام دهید و توقع ارزان بودن قیمت بلبرینگ نسوز (دما بالا) SKF را از این برند نداشته باشید و اگر فروشنده‌ای را پیدا کردید که به صورت غیر معمولی قیمت پایین برای این برند پیشنهاد داد، باید در اصل بودن این محصول شک کنید.

ما در دیجی برینگ با کیفیت‌ترین بلبرینگ‌های حرارتی اس کا اف را با معقول‌ترین قیمت ممکن در اختیار خریداران قرار می‌دهیم. همچنین ما شرایط دریافت مشاوره رایگان از متخصصان شرکت را برای خریدران عزیز فراهم کرده‌ایم که به این واسطه خریدارن می‌توانند به سادگی و بدون دلهره، بلبرینگ حرارتی اس کا اف اصل را تهیه کنند. ما در دیجی برینگ بلبرینگ‌های حرارتی اس کا اف را با برگه ضمانت به فروش می‌رسانیم که این خود یکی از روش‌های تشخیص اصل و فرع بودن این محصول است و شما به واسطه این برگه می‌توانید استعلام اصل بودن محصول را بگیرید. کارشناسان ما در دیجی برینگ شما را در انتخاب بلبرینگ SKF حرارتی مناسب همراهی خواهند کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *