در همه ی فعل و انفعالات مکانیکی، روان کاری یک موضوع بسیار حائز اهمیت است و پیرو آن انتخاب گریس به فرآیند حساسی تبدیل می شود. گریس SKF اصل در انواع زیاد و به منظور تسهیل انتخاب مناسب ترین نوع روان کننده، توسعه یافته است. گستره وسیعی از انواع گریس skf ، شامل مواردیست که در جداول این شرکت و نرم افزار LubeSelect ، که انحصارا برای شرکت SKF است، وجود دارد و امکان خرید گریس SKF را بر اساس شرایط کاری دقیق فراهم می کند. استفاده از بلبرینگ های روغن کاری شده با گریس SKF برای طیف وسیعی از سرعت ها مناسب است. روانکاری بلبرینگ ها و رولبرینگ های بسیار دقیق، با مقادیر مناسب گریس SKF، امکان عملکرد با سرعت های نسبتاً بالا را بدون افزایش بیش از حد دما فراهم می‌کند. استفاده از گریس اس کا اف همچنین به این معنی است که طراحی ساختار بلبرینگ می تواند نسبتاً ساده تر باشد، زیرا نگهداری گریس در ساختار بلبرینگ به مراتب راحت تر از روغن است، به ویژه در جا هایی که شافت ها به صورت شیب دار یا عمودی نصب شده اند. گریس SKF اصل همچنین می تواند به آب بندی بلبرینگ SKF در برابر آلاینده های جامد و مایع و همچنین رطوبت کمک کند. همه ی این موارد و ابعاد ظرف های گریس SKF باعث به وجود آمدن طیف وسیعی از قیمت گریس SKF شده اند.

دیجی برینگ به عنوان یک نمایندگی گریس skf در ایران مشغول فعالیت در زمینه فروش گریس skf و سایر انواع گریس بلبرینگ است. برای اشنایی بیشتر با گریس اس کا اف و فعالیت های ما در دیجی برینگ می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع گریس SKF

نحوه انتخاب و خرید گریس SKF

در اکثر کاربرد های اسپیندل با بلبرینگ ‌های بسیار دقیق، خرید گریس SKF ، بر پایه ی روغن معدنی و غلیظ‌کننده لیتیوم مناسب است. این گریس ‌ها به خوبی به سطوح بلبرینگ می ‌چسبند و می ‌توانند در کاربرد هایی که دمای آن ها از 30- تا 110+ درجه سانتی‌گراد (20- تا 230+ درجه فارنهایت) متغیر است، استفاده شوند. همچنین برای کاربرد هایی با سرعت و دمای بالا یا عمر کارکرد طولانی مورد نیاز است، گریس ها بر پایه روغن مصنوعی، به عنوان مثال، خرید گریس SKF اصل ، LGLT2 مناسب است.

برای بلبرینگ های کف گرد تماس زاویه‌ ای مورد استفاده در درایو های پیچ، در اکثر شرایط می ‌توان از گریس اس کا اف بر پایه روغن استر یا معدنی و غلیظ‌کننده کمپلکس کلسیم عملیاتی استفاده کرد.

گریس های skf ممکن است تحت هر یک از شرایط زیر مورد نیاز باشد:

 • دمای کار کمتر از 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) یا بیشتر از 100 درجه سانتیگراد (210 درجه فارنهایت) باشد.
 • سرعت بلبرینگ بسیار زیاد یا بسیار کم باشد.
 • عملکرد استاتیک، چرخش یا نوسانات نادر در سیستم مکانیکی وجود داشته باشد.
 • بلبرینگ ها در معرض ارتعاش زیاد قرار بگیرند.
 • بلبرینگ ها تحت بار های سنگین یا بار های ضربه ای قرار بگیرند.
 • مقاومت در برابر آب بسیار مهم است.
 • بلبرینگ‌ های پیچ‌ درایو، در سرعت ‌های پایین، تحت بار های سنگین یا در معرض ارتعاش، باید با گریس صابون لیتیوم، روغن معدنی و افزودنی‌ های EP مانند SKF LGEP 2 روغن کاری شوند.

بسته به هر کدام از شرایط بالا قیمت گریس SKF می تواند تغییراتی داشته باشد. در حالت کلی فرآیند انتخاب گریس SKF مناسب، شامل چهار مرحله است که این مراحل به شرح زیر می باشند:

خرید گریس SKF

 1. انتخاب درجه غلظت گریس SKF

گریس ها بر اساس موسسه ملی گریس روان کننده (NLGI) به درجه های غلظت مختلف تقسیم می شوند. گریس هایی با غلظت بالا، یعنی گریس های سفت، دارای درجه NLGI بالا هستند، در حالی که به گریس هایی با غلظت پایین، یعنی گریس های نرم، درجه NLGI پایین تری اختصاص داده می شود. در کاربرد های گریس برای بلبرینگ، سه درجه غلظت تعریف می شود:

 • رایج ترین گریس ها که در کاربرد های معمولی بلبرینگ استفاده می شوند دارای درجه NLGI 2 هستند.
 • گریس های غلتشی غلظت پایین، که به عنوان گریس های NLGI 1 طبقه بندی می شوند، برای دما های کم و کاربرد های نوسانی ترجیح داده می شوند.
 • گریس های NLGI 3 برای بلبرینگ های بزرگ، آرایش شافت عمودی، دمای بالای محیط یا وجود لرزش توصیه می شود.
 1. تعیین کردن حداقل ویسکوزیته روغن مورد نیاز در گریس SKF

برای اطلاعات دقیق در مورد محاسبه ویسکوزیته روغن پایه مورد نیاز در گریس skf، باید نسبت شرایط روانکاری به ویسکوزیته، (κ) را محاسبه نمود. نمودار های مربوط به این پارامتر که در هندبوک شرکت SKF موجود است، بر اساس تئوری الاستو هیدرودینامیک روان کاری (EHL) با شرایط فیلم روغن کامل است.

با این حال، مشخص شده است که هنگام استفاده از گریس های skf  حاوی روغن ‌های دارای ویسکوزیته بسیار کم یا بسیار زیاد، یک لایه روغن نازک ‌تر از آن چیزی است که توسط تئوری ‌های EHL پیش‌بینی شده است. بنابراین، هنگام استفاده از نمودار ها برای تعیین ویسکوزیته روغن پایه مورد نیاز برای بلبرینگ های فوق دقیق روان کاری شده با گریس SKF اصل ، برخی اصلاحات ممکن است لازم باشد. با کمک تجربه عملی، ویسکوزیته مورد نیاز ν را در دمای مرجع 40 درجه سانتیگراد (150 درجه فارنهایت) تعیین کنید و سپس به صورت زیر عمل کنید:

 • ν 20 mm2/s : ویسکوزیته را در ضریب 1 به 2 ضرب کنید در این محدوده کم، ویسکوزیته روغن آن قدر نازک است که نمی تواند یک لایه روغن به اندازه کافی ضخیم، ایجاد کند.
 • mm2/s < ν 250 mm2/s 20 : هیچ ضریب اصلاحی استفاده نشده است.
 • ν > 250 mm2/s : اگر این شرایط مد نظرتان است باید با خدمات مهندسی شرکت SKF تماس بگیرید یا به افراد ماهر در این زمینه رجوع کنید.

گریس‌ های با ویسکوزیته بالا، اصطکاک و گرمای تولید شده توسط بلبرینگ ها را افزایش می‌ دهند.

 1. ارزیابی وجود مواد افزودنی EP در گریس SKF

در شرایطی که بلبرینگ ها تحت حالت های خاص قرار بگیرند، انواع گریس skf با افزودنی های EP ،ممکن است مناسب باشد؛ مانند:

 • بارگذاری های بسیار سنگین
 • بار های ضربه ای
 • سرعت های پایین
 • دوره های بارگذاری استاتیکی
 • شروع و توقف مکرر در طول یک چرخه کاری

روان کننده های دارای افزودنی های EP همیشه باید در مواقع ضروری و در محدوده دمای عملیاتی خود استفاده شوند. برخی از افزودنی های EP با مواد مورد استفاده در ساخت بلبرینگ، به ویژه در دما های بالاتر سازگار نیستند.

 1. بررسی الزامات اضافه

در برخی از کاربرد های گریس اس کا اف، شرایط عملیاتی ممکن است الزامات بیشتری را برای گریس SKF ایجاد کند که نیاز به داشتن ویژگی های منحصر به فرد داشته باشد. توصیه های زیر به عنوان دستورالعمل ارائه شده است:

 • برای مقاومت بهتر در برابر شستشو با آب، گریس را با غلیظ کننده کلسیمی نسبت به غلیظ کننده لیتیومی استفاده کنید.
 • برای محافظت خوب در برابر زنگ زدگی، یک ماده افزودنی مناسب را انتخاب کنید.
 • در صورت وجود سطوح ارتعاش بالا، گریس با پایداری مکانیکی بالا را انتخاب کنید.

به منظور خرید گریس SKF مناسب برای بلبرینگ مورد استفاده، می توان از برنامه انتخاب گریس SKF Lube Select برای گریس SKF استفاده کرد.

جدول انتخاب و خرید گریس SKF

روش استفاده از گریس SKF اصل

هنگام گریس زدن بلبرینگ ها، گریس SKF باید به طور مساوی در فضای آزاد بین عناصر نورد و حلقه های بلبرینگ توزیع شود. بلبرینگ ها را باید با دست چرخاند تا تمام سطوح داخلی، با گریس SKF اصل پوشانده شوند. بلبرینگ ‌های کف گرد تماس زاویه ‌ای کوچک، اغلب به مقادیر بسیار کمی از گریس اس کا اف نیاز دارند. هنگامی که باید مقدار بسیار کمی گریس اعمال شود، بلبرینگ باید ابتدا در محلول گریس (3 تا 5 درصد گریس در یک حلال) غوطه ور شود. پس از تخلیه و تبخیر حلال، می توان از گریس اس کا اف skf استفاده کرد. غوطه ور کردن بلبرینگ در محلول گریس SKF تضمین می کند که تمام سطوح با لایه نازکی از روان کننده پوشانده شده است.

روش استفاده از گریس SKF

پر کردن اولیه با گریس SKF

برند اس کا اف با تولید بهترین گریس بلبرینگ دوربالا توصیه هایی نیز در این زمینه ارائه می دهد. بلبرینگ ‌های بسیار دقیق که در سرعت ‌های بالا کار می‌کنند، باید کمتر از 30 درصد فضای خالی، در قسمت پر شده از گریس اس کا اف داشته باشند.بلبرینگ ‌های کف گرد تماس زاویه ‌ای باز، باید با مقداری گریس روغن کاری شوند که 25 تا 35 درصد از فضای آزاد بلبرینگ را پر کند. بلبرینگ های تازه روغن کاری شده باید در طول دوره کارکرد، با سرعت کم، کار کنند. این باعث می شود که گریس اضافی خارج شود و باقی مانده به طور یکنواخت در بلبرینگ توزیع گردد. اگر این فاز در حال اجرا نادیده گرفته شود، این خطر وجود دارد که پیک دما، منجر به خرابی زودرس بلبرینگ شود.

بلبرینگ های آب بندی شده، با گریس اس کا افِ درجه بالا و ویسکوزیته کم پر می شوند که 15٪ از فضای آزاد بلبرینگ را پر می کند؛ زیرا آن ها در شرایط عملیاتی عادی بدون روغن کاری مجدد در نظر گرفته می شوند. در این شرایط، قیمت گریس SKF مناسب، با موارد زیر مشخص می شود:

 • قابلیت کارکرد در سرعت بالا
 • مقاومت عالی در برابر خستگی
 • خاصیت ضد زنگ بسیار خوب

مشخصات فنی به همراه کاربرد گریس skf در جدول 1 آمده است.

عمر سرویس گریس SKF و مدت زمان روان کاری مجدد

چندین فاکتور تعاملی بر عمر مفید گریس های skf تأثیر می‌گذارند که محاسبه اثرات آن ها برای هر کاربرد خاص بسیار پیچیده است و روی قیمت گریس SKF تاثیر مستقیم دارند. بنابراین، استفاده از عمر مفید گریس skf بر اساس داده ‌های تجربی، یک روش استاندارد است. تخمین فواصل زمانی روان‌ کاری مجدد برای بلبرینگ ‌های روغن کاری شده با گریس SKF اصل ، بر اساس طول عمر تقریبی گریس اس کا اف skf  است.

قابلیت مخلوط شدن گریس SKF بدون از دست دادن خواص

هنگامی که خرید گریس SKF برای یک کاربرد موجود در نظر گرفته می شود، سازگاری انواع گریس skf جدید را با گریس فعلی نسبت به روغن پایه گریس اس کا اف (جدول 2) و غلیظ کننده روان کننده بلبرینگ skf (جدول 3) باید بررسی کرد. این جداول بر اساس ترکیب گریس های اس کا اف است و فقط باید بر اساس دستورالعمل استفاده شوند. شرکت SKF توصیه می کند که اختلاط پذیری را با یک کارشناس گریس بررسی کنید و سپس گریس SKF جدید را در برنامه آزمایش کنید.

قبل از خرید گریس SKF جدید و استفاده از آن، تا حد امکان گریس و روان کننده قدیمی را به طور کامل از بلبرینگ خارج کنید. اگر گریس جدید با گریس موجود ناسازگار باشد، یا اگر گریس قدیمی حاوی غلیظ کننده PTFE یا بر پایه سیلیکون باشد، بلبرینگ ها باید با استفاده از یک حلال مناسب به طور کامل شسته شوند. پس از اعمال گریس اس کا اف جدید، بلبرینگ ها را به دقت کنترل کنید تا مطمئن شوید که گریس SKF جدید به درستی کار می کند.

کارکرد بلبرینگ های روان کاری شده با گریس SKF

بلبرینگ های فوق دقیق روغن کاری شده با گریس و روان کننده SKF ، در ابتدا با همان اصطکاک نسبتاً بالایی که دارند، کار می کنند. یک گریس skf اگر با سرعت بالا و بدون گذراندن دوره شروع کارکرد، به کار گرفته شود، دما می تواند به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. میزان اصطکاک بالا به دلیل ریختن گریس اضافی است که زمان می برد تا از ناحیه تماس خارج شود. برای بلبرینگ ‌های باز، این دوره زمانی را می‌ توان با اعمال مقدار مورد نیاز گریس SKF که به طور یکنواخت در دو طرف بلبرینگ در هنگام مونتاژ توزیع می‌شود، به حداقل رساند.

زمان لازم برای تثبیت دمای عملیاتی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع گریس های skf به کار رفته
 • مقدار گریس skf اولیه
 • بلبرینگ ها چگونه گریس کاری شوند
 • تعداد و چینش بلبرینگ ها در یک مجموعه
 • فضای موجود برای تجمع گریس اس کا اف اضافی در دو طرف بلبرینگ
 • نحوه شروع به کار و راه اندازی بلبرینگ با روان کننده skf

بلبرینگ های بسیار دقیق معمولاً می‌ توانند با حداقل مقدار روان ‌کننده بلبرینگ skf کار کنند که امکان دست یابی به کمترین اصطکاک و دمای عملیاتی را فراهم می ‌کند. گریسی که در هر طرف بلبرینگ جمع می‌شود به عنوان یک مخزن عمل می‌کند و باعث می‌شود روغن به داخل راهرو نفوذ کند تا روان‌ کاری موثر برای مدت طولانی فراهم شود.

شروع به کار را پس از آغشته کردن به گریس SKF، می توان به روش های مختلفی انجام داد. در صورت امکان و بدون توجه به روش انتخاب شده، در حین اجرا باید بلبرینگ را در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت به کار بگیرید.

روان کاری با گریس های SKF

روش راه اندازی استاندارد گریس بلبرینگ skf

متداول ترین روش اجرای روانکاری بلبرینگ با روان کننده skf را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 1. سرعت راه اندازی کم و میزان افزایش سرعت نسبتاً کمی را انتخاب کنید.
 2. در مورد محدودیت دمای مطلق، معمولاً 60 تا 65 درجه سانتیگراد (140 تا 150 درجه فارنهایت) تصمیم بگیرید. شرکت SKF توصیه می کند که برای استفاده از گریس skf، دستگاه را با کلید های محدود تنظیم کنید که در صورت افزایش دما از حد تعیین شده، دوک را متوقف می کند.
 3. عملیات روانکاری با گریس skf اصل را با سرعت راه اندازی انتخاب شده شروع کنید.
 4. با اندازه گیری در موقعیت رینگ خارجی بلبرینگ، افزایش دما را کنترل کنید و منتظر بمانید تا دما تثبیت شود. اگر دما به حد مجاز رسید، اسپیندل را متوقف کنید و اجازه دهید بلبرینگ خنک شود. روند را با همان سرعت تکرار کنید تا دما در زیر حد مجاز تثبیت شود.
 5. هنگامی که دمای بلبرینگ تثبیت شد، 10 تا 15 دقیقه دیگر اجازه دهید تا اسپیندل کار کند. سپس سرعت را یک مرحله افزایش دهید و مرحله 4 را تکرار کنید.
 6. به افزایش تدریجی سرعت ادامه دهید و اجازه دهید دما در هر مرحله تثبیت شود تا زمانی که اسپیندل به یک بازه سرعت بالاتر از سرعت عملیاتی مورد نیاز برسد. این منجر به افزایش دما در هنگام کار عادی می شود. بلبرینگ در حال حاضر به درستی راه اندازی شده است.

این روش اجرای استاندارد استفاده از گریس اس کا اف skf  زمان بر است. برای یک اسپیندل با سرعت متوسط ​​تا بالا، هر مرحله می تواند از 30 دقیقه تا 2 ساعت قبل از تثبیت دما طول بکشد. مجموع زمان برای عمل اجرا می تواند 8 تا 10 ساعت باشد (نمودار 1).

روش راه اندازی کوتاه مدت بلبرینگ پس از روانکاری

این روش تعداد مراحل را کاهش می دهد و زمان کلی اجرا را کوتاه می کند. مراحل اصلی روانکاری با گریس های skf در این روش را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 1. یک سرعت شروع، تقریباً 20 تا 25 درصد از سرعت قابل دستیابی با روغن کاری توسط گریس SKF را انتخاب کرده و یک میزان افزایش سرعت نسبتاً زیاد را اعمال کنید.
 2. در مورد محدودیت دمای مطلق، معمولاً 60 تا 65 درجه سانتیگراد (140 تا 150 درجه فارنهایت) تصمیم بگیرید. توصیه می شود دستگاه را با کلید های محدود تنظیم کنید که در صورت افزایش دما از حد تعیین شده، دوک را متوقف کند.
 3. عملیات روانکاری با گریس اس کا اف را با سرعت راه اندازی انتخاب شده شروع کنید.
 4. دما را با اندازه گیری در موقعیت رینگ خارجی بلبرینگ، تا رسیدن دما به حد مجاز، کنترل کنید. باید مراقب بود زیرا افزایش دما ممکن است بسیار سریع باشد.
 5. کار را متوقف کنید و بگذارید رینگ خارجی بلبرینگ بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد (10 تا 20 درجه فارنهایت) خنک شود.
 6. برای بار دوم روانکاری را با همان سرعت شروع کنید و دما را تا رسیدن دوباره به حد مجاز کنترل کنید.
 7. مراحل 5 و 6 را تکرار کنید تا دما به مدت 10 تا 15 دقیقه زیر حد مجاز ثابت شود. بلبرینگ با آن سرعت خاص کار می کند.
 8. سرعت را یک مرحله افزایش دهید و مراحل 4 تا 7 را تکرار کنید.
 9. ادامه دهید تا بلبرینگ با یک سرعت بیشتر از سرعت کاری مورد نیاز کار کند. این منجر به افزایش دما در هنگام کار عادی می شود. بلبرینگ در حال حاضر به درستی راه اندازی شده است.

اگرچه ممکن است در روانکاری با گریس اس کا اف skf ، هر مرحله چندین بار تکرار شود اما در این روش هر چرخه فقط چند دقیقه طول می کشد و کل زمان برای این روش راه اندازی به طور قابل توجهی کمتر از روش استاندارد روانکاری بلبرینگ با روان کننده skf است.

فروش گریس SKF

بر اساس توضیحاتی که در قسمت خرید گریس SKF به آن ها اشاره کردیم، شرکت دیجی برینگ به عنوان نمایندگی گریس skf در ایران، در صورت تمایل مشتری، گریس اس کا اف را نیز به صورت جداگانه هم می فروشد. همچنین میتوانید گرمکن بلبرینگ را از این شرکت تهیه کنید. ما معتقدیم که کارایی کلید موفقیت است و به همین دلیل است که در زمینه ی فروش گریس SKF، محصولاتی را به فروش می رسانیم که بسیار با دوام و قابل اعتماد هستند. کیفیت برای ما یک نکته بسیار مهم است و به همین دلیل می توانید اطمینان داشته باشید که هم در زمینه ی قیمت گریس SKF و هم در فروش گریس SKF همیشه بهترین تجربه را به شما هدیه می دهیم! 

قیمت گریس اس کا اف

قیمت گریس اس کا اف بر اساس نوع گریس بلبرینگ SKFمورد نیاز شما متغیر می باشد. با توجه به اهمیت بلبرینگ ها در صنایع مختلف و در عین حال اهمیت گریس بلبرینگ برای ایجاد امکان عملکرد درست این قطعه حیاتی، قیمت گریس اس کا اف، اولویتی برای انتخاب بهترین نوع از این محصولات برند SKF نمی باشد؛ زیرا کیفیت این قطعه و نیز گریس به کار رفته در آن، کیفیت حرکت دستگاه ها و ماشین آلات شما را تضمین می کند. برای دریافت لیست قیمت گریس بلبرینگ SKF می توانید با تیم کارشناسان مجموعه دیجی برینگ در تماس باشید و هم چنین اطلاعات دقیق تری درباره تهیه نوع گریس اس کا اف بر اساس نیازها و اهداف صنعت خود به عنوان مثال گریس بلبرینگ دوربالا، از این مجموعه معتبر که نمایندگی گریس SKF در ایران می باشد، کسب کنید.

۱ فکر در مورد “ گریس skf

 1. محمودی گفت:

  تشکر از مطلب مفید شما درباره گریس بلبرینگ skf.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *