پژو ۴۰۵ را می توان یکی از پرطرفدارترین خودروهای عرضه شده در بازار دانست  که مورد استفاده بسیاری از خانواده های ایرانی می باشد. بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ از مهم ترین قطعات مصرفی در این خودرو به شمار می رود که در عملکرد صحیح خودرو تاثیر بسیار زیادی داشته و شما باید همواره از سلامت این قطعه اطمینان داشته باشید. اما ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولا علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ چیست و ما چطور می توانیم این مسئله را تشخیص دهیم؟ ما در این مقاله با شما همراه خواهیم بود تا اطلاعاتی را در این خصوص با شما صحبت داشته باشیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. شما عزیزان می توانید برای تهیه بلبرینگ خودرو به فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ مراجعه نمایید.

خرابی بلبرینگ چرخ جلو 405

مهمترین علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵

از مهمترین علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • وجود صدای شبیه به آسیاب: از مهم ترین علائمی که باعث می شود خرابی بلبرینگ ۴۰۵ تشخیص داده شود، صدای شبیه به صدای آسیاب در زمان حرکت خودرو می باشد. در واقع دلیل این مسئله را می توان به دلیل از دست دادن روان بودن بلبرینگ خودرو دانست که باعث می شود دمای بلبرینگ بسیار بالا برود و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده داشته باشید. در نظر داشته باشید که این صدا که از علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ به سبب کشیده شدن دو فلز بلبرینگ بر روی یکدیگر می باشد. اگر این صدا را در زمان حرکت تشخیص نمی دهید ولی تصور می کنید که صدای خاصی در هنگام دور زدن یا تعویض دنده به گوش می رسد، ممکن است دلیل اصلی این مسئله، خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ باشد. با توجه به این مسئله باید در نظر داشته باشید که حتما در صورتی که صدای آسیاب در خودرو به گوش شما رسید، حتما به بررسی بلبرینگ چرخ ها بپردازید.
  • فرسودگی تایرها به صورت نابرابر: اگر احساس می کنید که عاج یکی از لاستیک ها نسبت به محور مقابل در مدت زمان کوتاهی از بین رفته است، باید بدانید که این مسئله می تواند ناشی از خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ باشد. در نظر بگیرید که همواره چرخ ها باید به صورت کاملا یکسان دچار ساییدگی شود و در غیر این صورت حتما باید به بررسی بلبرینگ چرخ بپردازید.
  • کشیدن خودرو: خودروی سالم باید همواره به صورت مستقیم و بدون مشکل در یک جهت خاص حرکت کند و در صورتی که متوجه کشیدن خودرو شدید، ممکن است که این مسئله به دلیل خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ باشد. این مشکل و علامت خرابی بلبرینگ زمانی روی می دهد که بلبرینگ چرخ جلو دچار خراب شدگی ناشی از پوسیدگی و یا حفره دار شدن باشد. از مهم ترین دلایل این مسئله می توان به خورده شدن بلبرینگ توسط مواد شیمیایی اشاره کرد که در کنار بلبرینگ هستند و به درون آن نفوذ کرده اند.

شما خریداران عزیز می توانید بهترین مارک بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ را از فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ تهیه کنید.

مهمترین علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو 405  

سایر علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵

از دیگر علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ می توان این موارد را نام برد:

  • لرزش فرمان: به طور کلی با توجه به علائم بیان شدن در قسمت های قبلی شما می توانید در بیشتر مواقع به سرعت متوجه خراب شدن بلبرینگ چرخ شده باشید و اگر لرزش فرمان را نیز حس کنید، باید بدانید که شدن خرابی بلبرینگ بسیار زیاد شده است و باید به سرعت به یکی از مراکز تعمیر خودرو مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که لرزش فرمان ناشی از خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ زمانی روی می دهد که شما می خواهید گاز بدهید و شتاب خودرو را افزایش دهید. در حالت عادی ممکن است که این مسئله برای شما پیش نیاید. این علامت که بسیار شبیه به مشکل نامتوازن بودن تایرها می باشد، در سرعت های بالا روی می دهد و بهتر است تا پیش از این که به تعمیرکار مراجعه نکرده اید و یا خودتان بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ را تعویض نکرده اید، حتما با احتیاط از خودرو استفاده کنید.
  • لق شدن چرخ ها: برای تشخیص این علامت باید حتما خودرو را با استفاده از جک بالابر تست کرده و این کار را برای چرخ ها انجام دهید و مطمئن شوید که لق شدن چرخ ها روی نداده است. برای تشخیص این مسئله باید تایر را به صورت عقب به جلو حرکت دهید و در صورتی که لق شدن یکی از چرخ ها نسبت به چرخ دیگری در همان محور بیشتر باشد، این مسئله می تواند ناشی از خرابی بلبرینگ تایر خودروی شما باشد و حتما باید این مسئله را رفع کنید تا بدون مشکل بتوانید به رانندگی بپردازید.

ما در این مقاله در خصوص علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ با شما صحبت کردیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان تعمیرات خودرو یا فروشنده بلبرینگ چرخ جلو ۴۰۵ در ارتباط باشید و شرایط خودروی خود را با مشاور در میان بگذارید و یا برای تایید این مسئله به تعمیرکار خودرو مراجعه کنید.

Back to list

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *