دانستنی های بلبرینگ بالابر

بلبرینگ بالابر و رولبرینگ های آن، از بسته بندی و فرآوری مواد غذایی گرفته تا حمل و نقل عمومی مواد، یک فوق ستاره صنعتی در طبقه تولید هستند، در حدی که حتی ممکن است آن را قلب کل مجموعه کانوایر یا بالابر در نظر بگیرند. اما سوال مهم اینکه، این مجموعه بلبرینگ حساس و ضروری چگونه کار می کند؟

بلبرینگ بالابر

بلبرینگ بالابر چیست؟

بلبرینگ بالابر یک بلبرینگ تخصصی است که به انتهای پولی تسمه بالابر فشار وارد کرده و به ساچمه ها و رولر ها اجازه می دهد تا به آرامی بچرخند. به طور معمول این تسمه، انتقال مواد را در امتداد یک خط تولید یا فرآوری مواد غذایی حرکت می دهد. بلبرینگ بالابر ساختمانی با کیفیت و مناسب می تواند عملکرد صاف و مطلوب و طول عمر بیشتر قطعات را امکان پذیر سازد. بلبرینگ بالابر، شکلی استوانه ای دارد و برای حمل بار های سنگین طراحی شده است و دلیل این امر هم این است که وزن به طور مساوی در سطح وسیعی توزیع می شود. انواع بلبرینگ بالابر می توانند بار های شعاعی (نه رانشی) را به راحتی تحمل کنند. برای یک تناسب خوب و ایده آل، همیشه توصیه می کنیم که هنگام خرید بلبرینگ بالابر، بلبرینگ نوار نقاله را با بیشترین قطر در کوتاه ترین طول انتخاب کنید تا انحراف بلبرینگ بالابر ساختمانی به حداقل برسد. این موضوع به خودی خود در هزینه و قیمت بلبرینگ بالابر تاثیر گذار است و برای صنعت شما سودمند خواهد بود.

انواع بلبرینگ بالابر مورد استفاده در صنایع

تحرک در مهندسی و صنایع یک عنصر حیاتی است و بسیاری از مشاغل تولیدی و فرآیند های صنعتی به جابجایی موجودی، مواد، کالا های نهایی و سایر اشیاء در پارامتر ها نیاز دارند. بلبرینگ بالابر یا نوار نقاله مدتی است که وجود دارد و کاربرد فوق ‌العاده ‌ای برای چنین سرمایه‌گذاری ‌هایی فراهم می‌کند. علاوه بر این، بلبرینگ بالابر با مسیر های حرکتی باز خود که می ‌توانند برای ایجاد هر مسیری به هم وصل شوند و قابلیت سفارشی ‌سازی متناسب با هر پلان طبقاتی را دارند که خرید بلبرینگ بالابر و استفاده از آن را ساده می کند، پتانسیل بی‌ شماری برای تطبیق با نیاز های شما دارند. با وجود این موضوعات، اگر قصد خرید بلبرینگ بالابر را در کسب و کار خود دارید، اجازه دهید نگاهی گذرا به برخی از بهترین بلبرینگ های بالابر موجود در سراسر جهان بیندازیم که تنوع در قیمت بلبرینگ بالابر در هر نوع  را به خوبی به شما نشان دهد:

  • بلبرینگ های تماس زاویه ای

بلبرینگ های تماس زاویه ای به گونه ای طراحی شده و توسعه یافته اند که دارای یک مسیر حلقوی داخلی و خارجی باشند که نسبت به یکدیگر در جهت محور بلبرینگ بالابر قرار گرفته اند. این مدل طراحی به آن ها اجازه می دهد تا بار های ترکیبی را تحمل کنند در حالی که بار های محوری و شعاعی را به طور همزمان اعمال می کنند. بلبرینگ های تماس زاویه ای برای پشتیبانی از محور های نورد تسمه سیستم بالابر استفاده می شود. این سازه‌ های استوانه‌ایِ بلند هستند که بخش اصلی تسمه بالابر را تشکیل می ‌دهند و توانایی چرخاندن و مدیریت وزن بار را دارند. با افزایش سطح تماس، ظرفیت بار محوری بلبرینگ های تماس زاویه ای نیز افزایش می یابد. انواع مختلفی از جمله بلبرینگ ‌های تماس زاویه‌ ای تک ردیفه، بلبرینگ‌ های تماس زاویه ‌ای دو ردیفه و بلبرینگ‌ های چهار نقطه ‌ای در دسترس هستند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند و در سیستم بالابر به عنوان بلبرینگ بالابر شناخته می شوند.

بلبرینگ بالابر ساختمانی

  • بلبرینگ های شیار عمیق

بلبرینگ های شیار عمیق که به طور گسترده به عنوان یکی از رایج ترین و معمولی ترین انواع بلبرینگ در نظر گرفته می شود، برای کاربرد های مختلفی استفاده می شود. یکی از انواع رایج بلبرینگ هایی که در ساخت و فروش بلبرینگ بالابر ساختمانی نیز کاربرد دارند، بلبرینگ ‌های شیار عمیق تک ردیفه است که دارای محافظ فولادی و آب بند لاستیکی در یک یا هر دو طرف هستند در حالی که نیاز به پیش‌ روانکاری با گریس دارند. از این بلبرینگ ها می توان در مقادیر متعدد برای ایجاد سیستم های تسمه بالابر یا نقاله همان طور که در تصویر نشان داده شده است استفاده کرد:

خرید بلبرینگ بالابر

در این بلبرینگ بالابر قفس ‌های برنجی ماشین‌ کاری شده استفاده می‌ شوند؛ زیرا قفس ‌های ماشین ‌کاری شده برای کاربرد های با سرعت بالا مناسب هستند. این نوع از بلبرینگ بالابر به دلیل اصطکاک کم خود بسیار متنوع هستند و به منظور ایجاد صدا و لرزش اندک بهینه شده اند و همچنین نسبت به سایر انواع بلبرینگ ها به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.

  • بلبرینگ های یاتاقانی

بلبرینگ بالابر یاتاقانی که به نام بلوک پلمر نیز شناخته می ‌شود، پایه ‌ای است که می ‌توان از آن برای پشتیبانی از یک محور چرخان با کمک لوازم جانبی مختلف و بلبرینگ های سازگار استفاده کرد. مجموعه شامل یک بلوک است که یک بلبرینگ بالابر را در خود جای می ‌دهد. بلبرینگ یاتاقانی نصب شده در محفظه را می توان به یک سطح پشتیبانی پیچ کرد.

این نمونه از بلبرینگ ‌بالابر در واقع بلبرینگ ‌هایی هستند که مانند پایه ‌ای عمل می‌ کنند که برای حمایت از محور دوار تسمه‌ های نقاله با سایر بلبرینگ ‌های سازگار استفاده می ‌شوند. قسمت داخلی بلبرینگ معمولاً 0.025 میلی متر بزرگتر از شافت است تا از اتصال محکم اطمینان حاصل شود. مواد محفظه بلبرینگ بالابر یاتاقانی عمدتاً از چدن یا فولاد چدنی ساخته می شود.

  • بلبرینگ های خود تنظیم

بلبرینگ های خود تنظیم یا باز یا پلمپ شده در دسترس هستند. آن ها دارای دو ردیف ساچمه به همراه یک راهروی کروی مشترک در سمت راست خارجی و دو شیار عمیق در رینگ داخلی هستند. این مدل طراحی آن ها اجازه می دهد تا محور رینگ داخلی، ساچمه ها و قفس در اطراف مرکز بلبرینگ بالابر منحرف شود تا به طور خودکار ناهماهنگی ناشی از ماشین کاری محفظه و شافت یا خطای نصب را اصلاح کند. این بلبرینگ ها به روشی مشابه بلبرینگ های تماس زاویه ای استفاده می شوند. با این حال تنها تفاوت این است که آن ها فقط در کاربرد های بار محوری سبک به دلیل ظرفیت محوری کوچک قابل استفاده هستند.

لیست قیمت بلبرینگ بالابر

  • رولبرینگ های مخروطی

این نمونه از بلبرینگ بالابر معمولاً برای کاربرد های سنگین با سرعت متوسط ​​و در جاهایی که دوام بالا مورد نیاز است، استفاده می شود. آن ها بلبرینگ های المان غلتشی هستند که می ‌توانند نیرو های محوری و همچنین نیرو های شعاعی را پشتیبانی کنند و بلبرینگ بالابر میزان رانش خوبی برای آن‌ ها ایجاد می ‌کند. مسیر های رینگ داخلی و خارجی مخروطی شکل هستند و غلتک‌ ها به گونه ‌ای مخروطی هستند که سطوح مخروطی مسیر ها و محور های غلتکی در یک نقطه مشترک در محور اصلی بلبرینگ به هم می‌ رسند. با توجه به هندسه کلی، حرکات مخروط ها به صورت هم محور و بدون حرکت لغزشی بین مسیر های حرکتی و قطر خارجی غلتک ها باقی می ماند. رولبرینگ های مخروطی می توانند جایگزین انواع دیگر بلبرینگ بالابر ساختمانی ذکر شده در این لیست به غیر از بلبرینگ یاتاقانی شوند. آن ها معمولاً برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی با سرعت متوسط ​​اما سنگین، که در آن دوام اولویت است، اجرا می شوند.

نمایندگی فروش بلبرینگ بالابر

بلبرینگ بالابر فولادی در مقابل بلبرینگ بالابر پلاستیکی

بلبرینگ بالابر پلاستیکی مزایای قابل توجهی نسبت به نمونه های فلزی خود دارد. آن ها وزن سبک تری نسبت به انواع فلزی خود دارند، نیازی به روغن کاری دستی ندارند و با جذب رطوبت زنگ زده یا خورده نمی شوند. از آن جایی که این مدل بلبرینگ بالابر به انرژی کمتری برای چرخش نیاز دارد، بنابراین می تواند به شما در کاهش هزینه های انرژی کمک کند. بلبرینگ بالابر یا نوار نقاله پلاستیکی تقریباً در هر محیط تولیدی از اتاق ‌های سرد تا مناطق تولیدی سخت و با لرزش ‌های سنگین برتری کاری دارد و قیمت بلبرینگ بالابر پلاستیکی هم بسیار ارزان تر از نوع فلزی است که خرید بلبرینگ بالابر پلاستیکی را به اولویت صنایع تبدیل کرده است.

کاربرد های مهم بلبرینگ بالابر، باعث شده که انتخاب مواد، پیامد های جدی برای عملکرد، طول عمر، نیاز های تعمیر و نگهداری و موارد دیگر در بر داشته باشد. برای نگاهی گسترده تر به بلبرینگ ها و مواد مورد استفاده در ساخت آن ها، یک کلید همیشگی وجود داشته و آن هم بررسی مواد به کار رفته در ساخت آن بلبرینگ است.

نتیجه

سیستم های نوار نقاله یکی از بهترین ها برای جابجایی تجهیزاتی هستند که مواد را از یک سرعت به سرعت دیگر انتقال می دهند. سودمندی آن ها همراه با توانایی حرکت سیستم است که فرآیند را راحت تر، آسان تر و سریع تر می کند و توانایی تحمل بار های کاری زیاد و حتی شرایط آب و هوایی شدید را دارد. تامین انرژی بلبرینگ بالابر سیستم نوار نقاله، به وسیله بلبرینگ هایی است که جایگزینی نسبتاً آسانی را با افزایش عملکرد موتور از طریق اصطکاک کمتر موتور و توانایی تحمل طیف گسترده ای از دما ها از 40- تا 180 درجه ارائه می دهند. با این حال، انتخاب بلبرینگ بالابر ساختمانی اغلب با در نظر گرفتن بار و محیط کار انجام می شود.

بر اساس مطالعه اخیر Fortune Business Insights، اندازه بازار جهانی سیستم‌ های بالابر در سال 2019 حدود 5.23 میلیارد دلار بود و پیش ‌بینی می ‌شود در سال 2027 به 7.43 میلیارد دلار برسد. این نرخ رشد 4.5٪ CAGR را در طول دوره پیش ‌بینی‌شده به ارمغان می ‌آورد.

فروش بلبرینگ بالابر

لیست قیمت بلبرینگ بالابر

با توجه به گستردگی نیاز، خرید بلبرینگ بالابر در صنایعی که نیاز به حمل و نقل دارند که تقریبا اکثر صنایع درگیر این موضوع هستند، دریافت لیست قیمت بلبرینگ بالابر، به صورت به روز و ثابت، یک امر اساسی برای صنایع به حساب می آید تا در زمان و هزینه صرفه جویی کنند. با توجه به گستردگی در جنس و ابعاد، طبیعتا لیست قیمت بلبرینگ بالابر بسیار متنوع خواهد بود و با توجه به شرایط برند های معتبر در ایران و تحریم های موجود، خرید بلبرینگ بالابر از برند های معتبر اروپایی کمی سخت به نظر می آید. اما نمایندگی فروش بلبرینگ بالابر ساختمانی  این کار را برای شما راحت تر کرده و شما می توانید برای دریافت لیست قیمت بلبرینگ بالابر با دیجی برینگ تماس بر قرار کرده و برای خرید بلبرینگ بالابر مورد نیاز خود اقدام کنید.

نمایندگی فروش بلبرینگ بالابر

این موضوع که برند های اروپایی و آمریکایی در ایران دارای نمایندگی فروش بلبرینگ بالابر نیستند، غیر قابل انکار است، اما دیجی برینگ توانسته به عنوان یک وارد کننده معتبر جای خالی نمایندگی فروش بلبرینگ بالابر این برند های مطرح را پر کند و عرضه آن ها را در بازار ایران انجام دهد. پس شما مشتریان عزیز می توانید در هر ساعتی از روز با کارشناسان فروش ما در دیجی برینگ تماس گرفته و پس از دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی بالابر و سایر بلبرینگ های صنعتی همچون بلبرینگ صنایع فولاد، بلبرینگ صنایع مس، بلبرینگ صنایع شن و ماسه، بلبرینگ صنایع سیمان، بلبرینگ صنعت نساجی، بلبرینگ صنعتی پله برقی، بلبرینگ صنعت آسانسور و ...مورد نظر و دریافت تضمین اصالت کالا، خرید بلبرینگ بالابر را از ما تجربه کنید.

نمایندگی فروش بلبرینگ بالابر ساختمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *