یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید رولبرینگ و بلبرینگ، اطلاع از ابعاد و خصوصیت های آن و در واقع آشنایی با جدول سایز رولبرینگ است؛ توانایی جستجو در جدول رولبرینگ برای یافتن اطلاعاتی چون مقدار بارهای شعاعی و محوری مجاز می تواند به انتخاب درست ما کمک بسیار زیادی بکند. از آن جا که برندهای مختلفی، تولید کننده انواع رولبرینگ و بلبرینگ هستند، ممکن است لازم باشد یک معیار استاندارد برای اندازه های برینگ ها و رولبرینگ های مختلف در دسترس افراد قرار دهند. این کار به انتخاب متناسب تر و هر چه بهتر این قطعات از هر برندی کمک خواهد کرد؛ به همین دلیل جدول سایز رولبرینگ و جدول مشخصات رولبرینگ طراحی شده است.

مدل و اندازه رولبرینگ ها معمولا تحت عنوان شماره فنی بر روی آن ها حک شده است. جدول شماره فنی رولبرینگ نیز از انواع مختلف جدول هایی هست که برای رولبرینگ ها موجود است که از طریق این جدول رولبرینگ نیز می توان به اطلاعات بسیار مفیدی دست یافت. به مرور زمان که از رولبرینگ استفاده می شود یا در اثر تعمیرات مختلف، ممکن است شماره فنی رولبرینگ ساییده شود و از بین برود. در چنین شرایطی لازم است ابعاد آن با استفاده از ابزار مخصوص اندازه گیری شود. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی انواع جدول های مختلف برای رولبرینگ ها از جمله جدول سایز رولبرینگ و چگونگی اندازه گیری رولبرینگ بپردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با جدول سایز رولبرینگ

استاندارد ابعاد رولبرینگ در جدول رولبرینگ

ممکن است این سوال پیش آید که اندازه های موجود در جدول سایز رولبرینگ چگونه اندازه گیری می شوند. یکی از ابزارهایی که می توان به کمک آن سایز رولبرینگ ها را بدست آورد و با تطبیق دادن آن با سایزهای داخل جدول رولبرینگ، اطلاعات آن را بدست آورد ، کولیس است.. در یک رولبرینگ با قطرهای داخلی و خارجی، کولیس می تواند هر دو قطر را با دقت خوبی اندازه گیری کند. امروزه کولیس های دیجیتالی دقت در اندازه گیری ها را بالا برده اند و امکان خطای انسانی را به خوبی کنترل نموده اند. اندازه های ثبت شده در جدول سایز رولبرینگ ها نیز با روش هایی با همین دقت اندازه گیری و ثبت می گردد. جدول سایز رولبرینگ، ویژگی هایی اعم از طول، عرض، قطر، سری و مدل را در خود جای داده است. این اندازه ها بر اساس واحدهای مختلف اندازه گیری بیان می شوند؛ بنابراین بهتر است کمی آگاهی درباره تبدیل واحدهای اندازه گیری مختلف داشته باشیم . از مهم ترین واحدهای اندازه گیری که برای رولبرینگ ها و بلبرینگ ها به کار می رود، اینچ، سانتی متر و میلی متر است. شما در زمان تطبیق دادن یا خواندن اطلاعات در جدول ابعاد بلبرینگ باید به واحد اندازه گیری آنها دقت زیادی داشته باشید تا از اشتباهات  احتمالی جلوگیری کنید.

سیستم متریک که بر اساس سیستم اندازه گیری جهانی یعنی SI تنظیم می شود، تمامی اندازه ها را با واحدهای استاندارد ثبت می نماید. اغلب کشورهای صنعتی دنیا ابعاد رولبرینگ های تولیدی خود را با واحد میلی متر در جدول سایز رولبرینگ اعلام می کنند و به کار می برند؛ اما کشورهایی که هنوز هم از واحد اینچ استفاده می کنند، هستند. هر اینچ حدود ۲۵,۴ میلی متر است و می توان با این معیار اندازه را به صورت میلی متر بیان کرد. آمریکا، هند و بریتانیا در تولید انواع رولبرینگ و جدول ابعاد رولبرینگ خود از واحد اینچ استفاده می کنند. به این ترتیب، برای کار کردن با جدول سایز رولبرینگ بهتر است برخی از این تبدیل واحدها را بدانیم.

ناگفته نماند که رولبرینگ هایی که بر اساس سیستم متریک ساخته می شوند، در دستگاه هایی به کار می روند که با همان سیستم متریک ساخته و پرداخته می شوند. همین مساله در مورد جدول رولبرینگ برای رولبرینگ های اینچی نیز برقرار خواهد بود. این کار امکان هر گونه خطا در عملکرد دستگاه های صنعتی را از بین خواهد برد. شاید برای شما هم جالب باشد تا درباره جدول رولبرینگ استوانه ای اطلاعاتی کسب کنید؛ برای این منظور می توانید به صفحه ای با همین عنوان در بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه کنید.

آشنایی با جدول مشخصات فنی رولبرینگ

انواع جدول استاندارد رولبرینگ بر اساس مدل رولبرینگ

رولبرینگ قطعه ای پر کاربرد در صنایع مختلف است و بر اساس نوع طراحی و ساخت خود به مدل های متنوعی تقسیم بندی می شود. جدول استاندارد رولبرینگ نیز بر اساس این دسته بندی نوع رولبرینگ متفاوت می باشد. در واقع اطلاعات درج شده در جدول رولبرینگ، نشان دهنده مشخصات و نوع رولبرینگ نیز می باشند. در ادامه درباره مهم ترین جداول رولبرینگ صحبت خواهیم کرد:

جدول رولبرینگ استوانه ای:

این جدول، شامل اطلاعات فنی از ابعاد و اندازه ها، شماره فنی و علائم اختصاری رولبرینگ های استوانه ای می باشد که اهمیت زیادی در شناخت و انتخاب درست این قطعات دارد. نوع استوانه ای رولبرینگ به این دلیل نام گذاری شده است که دارای ساچمه های استوانه ای شکل است؛ این رولبرینگ، قادر به تحمل مقدار بار بالایی می باشد و در ابعاد و مدل های مختلفی تولید می شود که هر کدام در بخش های جداگانه ای از صنعت کاربرد دارند. برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره جدول رولبرینگ استوانه ای می توانید با کلیک بر روی لینک، درباره این جدول و کاربردهای آن مطالعه کنید.

جدول رولبرینگ سوزنی:

پیش از اینکه درباره جدول رولبرینگ های سوزنی صحبت کنیم، نگاه مختصری به این رولبرینگ ها و عملکرد آنها می اندازیم. رولبرینگ سوزنی در واقع کمی مشابه رولبرینگ های استوانه ای است؛ با این تفاوت که ساچمه های آن ضخامت کمتری دارند و تنها می توانند نیروهای شعاعی را تحمل کنند. این قطعات از صفحه های نازک فولادی و گاهی با استفاده از آلیاژهای کروم و کربن ساخته می شوند. دیگر اطلاعات مربوط به این رولبرینگ ها که شامل اندازه ها و دیگر مشخصات فنی آن می باشد را می توانید در صفحه جدول رولبرینگ سوزنی مشاهده کنید.

جدول رولبرینگ مخروطی:

رولبرینگ مخروطی، دسته ای از رولبرینگ ها است که برای تحمل بارهای سنگین طراحی شده است و به دلیل شیب طراحی شده در قسمت های داخلی می تواند در زوایای خاصی این باها را تحمل کند. این رولبرینگ ها به دلیل این ویژگی هادر صنایع مختلفی از جمله خطوط راه آهن، استخراج نفت و گاز و توربین های بادی کاربردهای گسترده ای دارند. اطلاعات کامل تر این رولبرینگ ها و جدول هابی آن و عهم چنین نمونه ای از جدول رولبرینگ مخروطی را می توانید در صفحه این جدول در دیجی برینگ مطالعه کنید.

جدول رولبرینگ بشکه ای:

رولبرینگ بشکه ای دسته ای از رولبرینگ های صنعتی است که همان طور که از نامش پیداست، دارای ساچمه های بشکه ای می باشد. این قطعات نسبت به دیگر انواع رولبرینگ، قدرت تحمل نیروی بیشتر و هم چنین عمر مفید بالاتری دارند. از آن جایی که رولبرینگ های نوع بشکه ای در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد و محبوب هستند، انواع مختلف جدول این محصولات که اطلاعات مهمی از آنها را در اختیار مخاطبان قرار می دهد هم از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مشاهده جدول رولبرینگ بشکه ای و اطلاعات تکمیلی این جداول بر روی لینک کلیک کنید.

از کجا می توانیم اطلاعات جدول ابعاد رولبرینگ را به دست بیاوریم؟

به دست آوردن اطلاعات جدول ابعاد رولبرینگ کار ساده ای است؛ به طور مثال شما یک رولبرینگ از برند skf خریده اید و به دنبال این هستید که بدانید در هنگام استفاده از این رولبرینگ، مقدار بار شعاعی مجازی که می توانید استفاده کنید چقدر است؟ در این زمان شما با مراجعه به کاتالوگ و بررسی جدول محاسبات رولبرینگ از برند نام برده شده می توانید اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید. به صورت کلی، تمامی برندهای معتبر بعد از تولید و روانه کردن انواع  بلبرینگ و رولبرینگ ها به بازار، کاتالوگ ها و جدول مشخصات انواع رولبرینگ را نیز به همراه آنها ارائه می کنند تا شما بتوانید بهترین رولبرینگ را بر اساس نیاز و شرایط صنعت خود انتخاب کنید. البته اگر شما برای یافتن جدول رولبرینگ دچار مشکل شده اید، میتوانید با کارشناسان مجرب سایت دیجی برینگ  تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را برای تمامی سوال های خود در زمینه جدول های مختلف رولبرینگ مانند جدول علائم انحصاری رولبرینگ و انواع دیگر از جدول ها  دریافت کنید.

در جدول مشخصات رولبرینگ چه اطلاعاتی درج می شود؟

در جدول مشخصات رولبرینگ، اطلاعات مختلفی از رولبرینگ ها ارائه می شود؛ به صورت کلی با توجه به توانایی ها و ویژگی های رولبرینگ ها اطلاعات مختلفی در این جدول ها به مخاطبان داده می شود. به طور مثال یکی از اطلاعات مهم در جدول استاندارد رولبرینگ های دما بالا، بازه دمای کاری آنهاست و یا برای رولبرینگ های کف گرد که توانایی تحمل بارهای شعاعی را به مقدار بسیار کمی داشته و بارهای محوری را تا مقدار قابل توجهی تحمل می کنند. در جدول رولبرینگ  برای این نوع از رولبرینگ ها به مقدار مجاز هردوی این بارها اشاره شده است تا شما بدانید چه مقدار بار مجاز برای این رولبرینگ ها می توانید به کار ببرید.

به صورت کلی، اطلاعاتی که در جدول علائم انحصاری رولبرینگ استفاده می شود، در ابتدا سایز قطر داخلی، سایز قطر خارجی، ابعاد قفسه رولبرینگ، مقدار بار شعاعی و محوری مجاز، بازه دمایی مجاز و … می باشد. جدول مشخصات انواع رولبرینگ، تمامی مشخصات مورد نیاز برای شما را فراهم کرده است؛ برای استفاده درست از این جدول، باید بدانید چگونه این جدول را مطالعه کنید. نحوه مطالعه  جدول رولبرینگ نیز بسیار مهم است. در برخی مواقع، مطالعه این جداول  می تواند کار سختی باشد و احتمال بروز اشتباه در خواندن این جداول بسیار بالاست. ما به شما توصیه می کنیم که در هنگام مطالعه جدول ابعاد رولبرینگ و دیگر جداول تخصصی این قطعات، دقت بسیار زیادی به کار ببرید. مطالعه اشتباه و انتخاب اشتباه رولبرینگ ها می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند همچنین شما می توانید به جای استفاده از جدول شماره فنی رولبرینگ یا جداول مختلف برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود به سایت برند مورد نظر مراجعه کنید. به عنوان مثال در سایت skf امکان جستجو رولبرینگ ها موجود است و شما می توانید به جای مصرف زمان زیاد در خواندن جدول مشخصات رولبرینگ به راحتی با وارد کردن ابعاد رولبرینگ خود اطلاعات مورد نظر را به دست بیاورید.

شناخت جدول علائم انحصاری رولبرینگ

دیجی برینگ فروشگاهی مطمئن برای خرید انواع رولبرینگ با اندازه استاندارد

انواع جدول رولبرینگ از جمله جدول محاسبات رولبرینگ برای رولبرینگ های اینچی و متریک متنوعی در بازار موجود هستند که افراد بر اساس نیاز خود و مطالعه این جداول، این قطعات را خریداری می کنند. فروشگاه دیجی برینگ با فراهم آوردن انواع مدل های رولبرینگ با اندازه های مختلف، امکان خریدی راحت و متناسب با نیاز افراد را فراهم کرده است. برای اطلاع از نحوه خرید و ثبت سفارش می توانید در وبسایت دیجی برینگ  با اطمینان خاطر خرید کنید. برای اطلاع از قیمت انواع رولبرینگ و راهنمایی درباره جدول رولبرینگ با بخش فروش این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *