یکی از با اهمیت ترین قطعات چرخ خودرو بلبرینگ چرخ است که ایراد داشتن آن باعث خرابی چرخ خودرو می شود. اگر بلبرینگ چرخ نباشد اصطکاک زیاد می شود به همین دلیل با شروع حرکت، خودرو دچار لرزش زیادی می شود. بلبرینگ ها مانع فشار بر روی رینگ چرخ خودرو می شوند. این کار باعث می شود که چرخ ها سریع تر حرکت کنند و تسلط بر خودرو بهتر صورت پذیرد. بلبرینگ ها وقتی خراب می شوند کنترل خودرو سخت می شود. ما در این مطالب قصد داریم به بررسی علت های خراب شدن ببرینگ چرخ عقب ال 90 بپردازیم پس با ما تا انتها مقاله همراه باشید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره صدای خرابی بلبرینگ چرخ خودرو های مختلف از جمله پراید، سمند، پژو و سایر خودرو ها به بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه نمایید و در صورت نیاز به خرید بلبرینگ مناسب با مشاورین ما تماس بگیرید.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ عقب ال90

عمر بلبرینگ چرخ عقب ال90

خراب شدن بلبرینگ چرخ عقب ال 90 همراه با علائمی چون، صدای چرخ ها، روشن شدن چراغ ABS ، فرسوده شدن لاستیک ها، داغ شدن پشت چرخ ها، قفل شدن لاستیک، در بدترین حالت ممکن در رفتن چرخ ها و… است. به طور کلی عمر بلبرینگ چرخ های عقب چرخ عقب ال 90 به طرز نگهداری آن بستگی دارد. ولی در کل، بلبرینگ ها طول عمر بالایی دارند. عامل اصلی کاهش طول عمر بلبرینگ، عدم گریس کاری است. زمانی که گریس در نقطه ای از بلبرینگ نازک شود، سایش سطوح ساچمه با رینگ افزایش پیدا می کند در نتیجه باعث خوردگی سطحی رینگ و سپس به ساچمه آسیب می زند. زمانی که ساچمه کاهش قطر پیدا می کند، بلبرینگ با ضربه های کلیکی کار می کند که با افزایش تنش در نقاط خاص، شرایط برای خراب شدن و شکستن یا کاهش راندمان کاری آن مهیا می شود. برای اینکه از خراب شدن بلبرینگ جلوگیری کنید و عمر آن را افزایش دهید در هنگام رانندگی وقتی به سرعت گیر می رسید حتما سرعت خودرو خود را کم کنید. چون وقتی با سرعت زیاد از روی دست انداز رد می شوید ممکن است بلبرینگ چرخ خودرو خرد شود. همچون پراید، پژو و سایر خودرو ها از جمله علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند می تواند شامل موارد متعددی از جمله صدای غیر عادی چرخ ها، لرزش فرمان، سائیدگی چرخ ها و مواردی از این قبیل باشد. در صورت مشاهده چنین علائمی لطفا هر چه سریعتر نسبت به تعویض و یا تعمیر بلبرینگ اقدام نمایید زیرا رانندگی با چنین نقص هایی بسیار خطر آفرین است.

عمر بلبرینگ چرخ عقب ال90

دیجی برینگ عرضه کننده بلبرینگ چرخ عقب ال90

زمانی که قصد تعویض بلبرینگ چرخ ماشین خود را دارید حتما دقت داشته باشید که بلبرینگ اصل و با کیفیت را خریداری کنید زیرا بلبرینگ هایی که کیفیت مطلوبی ندارند، زود خراب می شوند و می توانند به خودرو آسیب برسانند. برای اینکه مانع خرابی بلبرینگ و خسارت های ناشی از آن شوید، باید هر چند ماه یک بار یا با هر 5000 کیلومتر حرکت خودرو، چرخ های آن را چک کنید. برای خرید بلبرینگ چرخ عقب ال 90 پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ است این فروشگاه بلبرینگ چرخ عقب باکیفت و قیمت مناسب را در وبسایت معتبر خود به فروش می رساند. پس با اطمینان خاطر بلبرینگ چرخ عقب ماشین خود را از این فروشگاه تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *