جدول سایز رولبرینگ سوزنی چیست؟

برای پاسخ به سوال جدول رولبرینگ سوزنی چیست، ابتدا باید درباره رولبرینگ های سوزنی و بلبرینگ ها و نیز تفاوت عملکرد آنها و نیز جدول هایشان اطلاعات کسب کرد. هم چنین نگاهی به پارامترهای مهمی که در قالب جدول های متنوعی مانند جدول سایز رولبرینگ سوزنی ارائه می شود نیز خواهیم انداخت تا به راحتی بتوانیم تمامی اطلاعات درج شده در این جدول ها را به سادگی تشخیص دهیم.

رولبرینگ‌ها به طور کلی مشابه بلبرینگ‌ها هستند؛ اما در رولبرینگ‌ها برای جداسازی حلقه داخلی و خارجی از غلتک به جای توپ استفاده می‌شود. رولبرینگ‌ سوزنی با ارائه عملکرد بالا با کاهش اصطکاک دورانی در حین حمل بار محوری و شعاعی زیاد از تنوع فراوانی در فرم و عملکرد برخوردار است که ویژگی های آن در جدول ابعاد رولبرینگ سوزنی به طور مشخص و دقیق قابل مشاهده است. هر کدام از این قطعات توسط کارخانه‌های مختلف تولید می‌شوند و به این دلیل تنوع زیادی در جدول سایز رولبرینگ سوزنی و دیگر جداول این محصول وجود دارد.

امروزه از پرکاربردترین رولبرینگ‌ها می‌توان به رولبرینگ سوزنی اشاره کرد که در این مقاله به طور کامل و ویژه به بررسی جدول رولبرینگ سوزنی و مهم ترین انواع آن مانند جدول شماره فنی رولبرینگ سوزنی و نیز نحوه کار با این جدول می پردازیم. این نوع رولبرینگ به دلیل سطح مقطع‌ نازک خود در دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی استفاده می‌شود که در آنها فضای شعاعی و وزن کم در اولویت قرار می‌گیرد. رولبرینگ‌های سوزنی یک ردیفه و دو ردیفه از محصولات پرفروش دیجی برینگ هستند.

از آن جهت که جدول ها دارای اطلاعات مهمی از رولبرینگ ها هستند و خواندن این جدول ها از حساسیت بالایی برخوردار است، برای به دست آوردن اطلاعات کامل از جدول رولبرینگ سوزنی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جدول سایز رولبرینگ سوزنی

عملکرد جدول سایز رولبرینگ سوزنی چگونه است؟

اطلاعات متنوعی را می توان در جدول رولبرینگ سوزنی درج کرد که سبب تنوع در انواع جدول این رولبرینگ ها شده است و هر کدام از این جدول ها کاربرد خاص خود را دارند. در این قسمت به بررسی جدول سایز رولبرینگ سوزنی می پردازیم؛ این جدول که در دو نوع اینچی و متریک بر قرار است، اطلاعاتی از ابعاد رولبرینگ سوزنی و دیگر مشخصات آن به ما می دهد. با توجه به این موضوع که رولبرینگ‌های سوزنی دارای مصارف بسیار مختلف و متنوعی هستند و در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارند، برای هر یک از این رولبرینگ‌ها، براساس خصوصیات آنها، یک کد استاندارد تعریف می‌شود که در جدول استاندارد بلبرینگ سوزنی قابل مشاهده است.

این کار باعث می‌شود خرید و فروش و انتخاب رولبرینگ مناسب ساده تر شود. هر جدول سایز رولبرینگ سوزنی دارای مشخصاتی است که آشنایی با آنها به شما کمک می‌کند مناسب‌ترین رولبرینگ را بر حسب نیاز خود انتخاب کنید. رولبرینگ سوزنی در دو نوع یک ردیفه و دو ردیفه و با تنوع در لبه‌های یکدست داخلی یا خارجی و همچنین برخی از آنها با شیار و سوراخ‌های مخصوص تولید می‌شوند که مشخصات آنها در انواع جدول رولبرینگ سوزنی اعم از جدول علائم اختصاری رولبرینگ سوزنی با یکدیگر متفاوت است. در رولبرینگ سوزنی تنش‌های لبه‌ها به حداقل می‌رسند و یک ناهمراستایی زاویه‌ای اندک را میان شافت و محفظه فراهم می‌کند. این رولبرینگ‌ها دارای حفاظی برای ساچمه‌ها هستند که می‌توانند از جنس ورقه فولادی و فیبری ساخته شوند؛ بر اساس این تفاوت ها در جنس و مشخصات انواع رولبرینگ سوزنی، جدول مشخصات رولبرینگ سوزنی نیز پارامترهای مختلفی را در بر می گیرد.

جدول ابعاد رولبرینگ سوزنی

جدول ابعاد رولبرینگ سوزنی چیست؟

رولبرینگ‌ها با قطر داخلی، قطر بیرونی و عرض اندازه گیری می‌شوند؛ این اندازه گیری ها در جدول ابعاد رولبرینگ سوزنی نقش مهمی را ایجاد می کنند. استاندارد ابعاد رولبرینگ سوزنی معمولاً بر حسب میلی متر اندازه گیری می‌شود؛ اما می‌تواند به اینچ نیز تبدیل شود. در جدول استاندارد رولبرینگ سوزنی هر دو نوع اینچی و متریک آن وجود دارد تا از خطای محاسباتی جلوگیری شود. در واقع، اکثر تولیدکنندگان و تامین کنندگان اندازه‌های رولبرینگ را در هر دو سیستم بریتانیایی و متریک ارائه می‌دهند. هر ترکیبی از این اندازه‌گیری‌ها مربوط به یک عدد سری است که معمولاً به طور مستقیم بر روی رولبرینگ قرار دارد. جدول ابعاد رولبرینگ سوزنی به طور گسترده‌ای در دسترس است و می‌توان از آنها برای یافتن ابعاد رولبرینگ سوزنی خاص استفاده کرد.

در بیشتر زمان ها و شرایط پدید آمده به جای جدول سایز رولبرینگ سوزنی از جدول شماره فنی آن به دلیل سادگی، راحتی و در دسترس بودن بیشتر استفاده می شود. در ادامه این مقاله به طور کامل به شرایط استفاده از جدول شماره فنی رولبرینگ سوزنی میپردازیم. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع رولبرینگ و استعلام قیمت این محصولات کاربردی، با کارشناسان ما در مجموعه دیجی برینگ در تماس باشید. هم چنین اگر قصد دارید درباره جدول رولبرینگ استوانه ای اطلاعاتی کسب کنید، برای این منظور می توانید به صفحه ای با همین عنوان در بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه کنید.

جدول مشخصات رولبرینگ سوزنی در کاتالوگ برندهای مطرح

در این قسمت مقاله به بررسی جدول مشخصات رولبرینگ سوزنی در در کاتالوگ برند های مطرح می پردازیم. در ابتدای امر باید از این موضوع آگاه باشید که جدول مشخصات در میان انواع جدول رولبرینگ سوزنی، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به این علت که جدول مشخصات تمام اطلاعات مورد نیاز ما اعم از میزان تحمل بارهای عمودی و شعاعی، تحمل در برابر سایش و حرارت، میزان طول عمر و… را در اختیار ما قرار می دهد. از آن جهت که رولبرینگ سوزنی از بیرینگ های پر مصرف در بازار است، جدول مشخصات رولبرینگ سوزنی در کاتالوگ تمام برند های برتر وجود دارد و در صورت نیاز با تهیه آنها و بررسی مشخصات و ویژگی های مورد نیاز در جدول رولبرینگ سوزنی که نمونه ای از آن را در زیر مشاهده می کنید، می توانید رولبرینگ سوزنی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در صورت پدید آمدن مشکل در انتخاب رولبرینگ مورد نظر خود با مهندسان و مشاوران مجرب در فروشگاه اینترنتی دیجی بیرینگ تماس حاصل فرمایید.

جدول رولبرینگ سوزنی

اهمیت جدول شماره فنی رولبرینگ سوزنی در هنگام انتخاب

جدول شماره فنی رولبرینگ سوزنی یکی از جداول مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. این جدول شامل اطلاعاتی از شماره فنی رولبرینگ های سوزنی و دیگر مشخصات است و این امکان را می دهد تا بهترین تصمیم را در هنگام خرید داشته باشیم. ممکن است کد شماره فنی بر روی رولبرینگ ما توسط سایش و یا عوامل دیگر از بین رود و ما نتوانیم از این جدول رولبرینگ سوزنی استفاده کنیم؛ در این صورت به وسیله ابزارهای اندازه گیری مانند کولیس و … ابعاد رولبرینگ مورد نظر را به دست آورده و به وسیله جدول سایز رولبرینگ سوزنی، مشخصات مورد نیاز خود را بررسی می کنیم. جدول ابعاد رولبرینگ سوزنی و نیز شماره فنی، به علاوه دیگر جداول، راهنمای مناسبی برای ما در هنگام خرید رولبرینگ سوزنی هستند؛ اما در این میان، پرکاربرد ترین جدول که اطلاعات تخصیی  ضروری را به مخاطبان انتقال می دهد، به طور قطع جدول شماره فنی رولبرینگ سوزنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *