قطر داخلی و خارجی بلبرینگ

برای اینکه بدانیم قطر داخلی و خارجی بلبرینگ چیست، ابتدا باید شناختی نسبی از ساختار یک بلبرینگ داشته باشیم.

قطر خارجی و داخلی بلبرینگ

بلبرینگ ها با توجه به استانداردهایی تولید می شوند که مخصوص کاربرد آن ها است؛ در واقع برای هدف خاصی طراحی و ساخته می‌ شوند. ابعاد و اندازه قطر بیرونی و داخلی بلبرینگ به خواسته مشتری بستگی دارد و امکان تشخیص اندازه بلبرینگ با استفاده از کد فنی آن وجود دارد. از طریق کد فنی می توان اطلاعات دیگری را مانند نوع و طراحی بلبرینگ به دست آورد و قطر داخلی بلبرینگ را می توان از روی دو رقم آخر کد فنی که در کنار حرف d انگلیسی قرار دارد، تشخیص داد.

در واقع نحوه شماره گذاری بلبرینگ دارای یک استاندارد مشابه است. توجه داشته باشید که اولین رقم از شماره های موجود روی جعبه یک بلبرینگ، مربوط به نوع بلبرینگ است. ارتفاع بلبرینگ را نیز اعدادی که به همراه حروف  B،T،H  انگلیسی هستند، نشان می ‌دهند. قطر خارجی بلبرینگ را نیز رقم دوم که با حرف D انگلیسی می آید، نشان می دهد. بر اساس این اندازه های قطر داخلی و خارجی بلبرینگ، می توان بعه اطلاعات فنی زیادی درباره هر هر بلبرینگ دست پیدا کرد.

اهمیت استفاده از جدول قطر داخلی و خارجی بلبرینگ در هنگام انتخاب

همانطور که می دانیم، انواع بلبرینگ در صنایع مختلف کاربرد دارند که در اندازه های مختلف به بازار عرضه می گردند. بلبرینگ ها با اندازه قطر داخلی بلبرینگ از چند میلی متر تا حتی بیشتر از ۱۰ متر در بازار وجود دارند که هر بلبرینگ متناسب با دستگاه مورد نظر و ابعاد آن انتخاب می شود. هنگام خرید بلبرینگ باید به این نکته توجه داشت که بلبرینگ حتما باید با دستگاه و محیط همخوانی داشته باشد و همچنین تعویض و بازرسی آن به سادگی انجام شود. پرکاربرد ترین بلبرینگ ‌ها با قطر داخلی و خارجی بلبرینگ کوچک، بلبرینگ شیار عمیق است که به راحتی می‌ تواند بار های شعاعی را تحمل کند.

 

 این نوع از بلبرینگ به گونه ‌ای طراحی شده که سر و صدا و اصطکاک کمی دارد و غالباً در الکتروموتورهای کوچک استفاده می ‌شود. هنگام خرید بلبرینگ یا رولبرینگ باید به نکاتی مانند بارهای وارده، فضای موجود، جابجایی محوری، سرعت، دقت، عدم همراستایی، حرکت بی سر و صدا، نصب و تعویض راحت، آب بندی بلبرینگ و سفتی توجه داشت تا اندازه صحیح برای قطر بیرونی و داخلی بلبرینگ محاسبه گردد. جزئیات انواع مختلف بلبرینگ و رولبرینگ در وب سایت شرکت دیجی برینگ آورده شده است و شما می توانید با مراجعه به وب سایت و صفحات برند ها، به راحتی به جدول قطر داخلی و خارجی بلبرینگ برای هر برند دسترسی داشته و اطلاعات لازم درباره طرح، کاربرد و جزئیات آن ها را مشاهده کنید.

برای مثال، شما در تصویر زیر به راحتی متوجه می شوید که قطر داخلی بلبرینگ، همان قطر محفظه داخلی است و قطر خارجی بلبرینگ، قطر کل بلبرینگ می باشد.

قطر داخلی و خارجی بلبرینگ

دامنه وسیع قطر داخلی و خارجی بلبرینگ در دیجی برینگ

هرچه قطر داخلی و خارجی بلبرینگ افزایش پیدا کند، به ضخامت آن نیز افزوده می شود؛ اما برخی از بلبرینگ هایی که در صنایع مختلف به کار می روند، از این قانون پیروی نمی ‌کنند. انواع مختلفی از بلبرینگ ها و رولبرینگ ها تولید می شوند که دارای ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی هستند. هر یک با توجه به این ویژگی‌ ها قدرت تحمل بار کمتر یا بیشتری دارند. شرکت دیجی برینگ عرضه کننده انواع بلبرینگ با قطر های مختلف می باشد. این مجموعه با تکیه بر سال‌ ها تجربه درخشان در زمینه واردات و فروش انواع بلبرینگ اصل، در راستای جلب اعتماد هم وطنان عزیز گام های مهمی برداشته است. محصولات شرکت دیجی برینگ، شامل بلبرینگ های صنعتی، کشاورزی و خودرویی می باشند و هم وطنان عزیز می توانند از طریق وب سایت این شرکت سفارش خود را ثبت کنند و اندازه های متنوعی از قطر داخلی و خارجی بلبرینگ را خریداری نمایند.

نحوه استفاده از جدول قطر داخلی و خارجی بلبرینگ

مراجعه به جدول قطر داخلی و خارجی بلبرینگ، هنگام تصمیم گیری جهت انتخاب و خرید یک بلبرینگ یا پیدا کردن مشخصات و ابعاد یک کد فنی مورد نظر، نمود بیشتری پیدا می کند و اصولا در این مواقع است که اهمیت دانستن قطر بیرونی و داخلی بلبرینگ مشخص می شود. اصولا اکثریت برندها بر حسب استاندارد، بلبرینگ های موجود در هر دسته بندی خود را بر اساس اندازه قطر داخلی بلبرینگ، از کوچک به بزرگ در کاتالوگ قرار می دهند و شما پس از پیدا کردن این قطر داخلی مورد نظر می توانید سایر مشخصات از جمله قطر خارجی بلبرینگ، پهنای بلبرینگ، سرعت کاری مجاز آن بلبرینگ و سایر مشخصات را دانسته و با اطلاعات مورد نظر خود مقایسه کنید. به همین راحتی شما می توانید با استفاده از جدول قطر داخلی و خارجی بلبرینگ، بلبرینگ مورد نیاز خود را پیدا کرده و مشخصات مکانیکی آن را بخوانید.

دیجی برینگ عرضه انواع بلبرینگ با قطرهای مختلف

کاتالوگ انواع بلبرینگ و رولبرینگ ها در وب سایت این مجموعه قرار داده شده تا مشتریان به راحتی بتوانند محصولات موجود را مشاهده کنند و بهترین گزینه مورد نیاز خود را بر اساس جدول قطر داخلی و خارجی بلبرینگ موجود در کاتالوگ، انتخاب کنند. از طریق شماره های تماس شرکت، خریداران می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان بخش فروش استفاده کنند و سفارش خود را ثبت کنند. شرکت دیجی برینگ در شبکه های اجتماعی مانند واتساپ، تلگرام و اینستاگرام نیز فعالیت می ‌کند و به این صورت دسترسی کاربران به لیست محصولات و امکان خرید اینترنتی را فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *