تولید کنندگان بلبرینگ صنعتی

روند پیشرفت بلبرینگ صنعتی در ادوار مختلف

از ماشین پرس گرفته تا نیروگاه، تقریباً هر قسمت از تجهیزات صنعتی به انواع بلبرینگ صنعتی نیاز دارد. تنوع لیست بلبرینگ های صنعتی و حساسیت این صنایع باعث شده است خرید بلبرینگ صنعتی با کیفیت دغدغه صاحبین این صنایع و تکنسین های فنی باشد. بلبرینگ صنعتی، مجموعه های مکانیکی محسوب می شود که از عناصر غلتشی و معمولاً ردیف های داخلی و خارجی تشکیل شده اند که برای کاربرد های چرخشی یا شفت خطی استفاده می شوند و انواع مختلفی از بلبرینگ صنعتی در مدل ها و کد های فنی بلبرینگ ها، رولبرینگ ها و بلبرینگ های خطی و یاتاقان ها وجود دارد.

بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ ‌صنعتی دارای ساچمه های کروی است در نتیجه فروش بلبرینگ صنعتی برای کاربرد هایی با ظرفیت حمل بار کمتر استفاده می‌ شوند، در حالی که رولبرینگ ها از عناصر نورد استوانه‌ای یا رولر برای نیاز های حمل بار سنگین ‌تر استفاده می‌ کنند. بلبرینگ های خطی نیز برای حرکات خطی در امتداد شفت ها استفاده می شوند و ممکن است قابلیت چرخشی نیز داشته باشند. یاتاقان ها نیز مجموعه ‌هایی هستند که در آن ها بلبرینگ های صنعتی در پایه ‌هایی از پیش مونتاژ می ‌شوند که به نوبه خود به قاب‌ ها، پایه‌ ها و ... پیچ می ‌شوند و برای حمایت از انتهای شفت‌ ها، بالابر ها و ... استفاده می‌ شوند. علاوه بر بلبرینگ صنعتی و رولبرینگ ها در شکل ‌های شعاعی، خطی و یاتاقانی، بلبرینگ های دیگری نیز توسط شرکت های سازنده بلبرینگ صنعتی تولید و در بازار عرضه می شوند که شامل بلبرینگ صنعتی برای کاربرد های مهندسی عمران می‌ شوند و به آن ها بلبرینگ کشویی می ‌گویند. آن دسته از بلبرینگ صنعتی که در ابزار های کوچک به کار می ‌روند به بلبرینگ مینیاتوری معروفند. این تنوع در بلبرینگ صنعتی باعث شده تا انتخاب و خرید بلبرینگ صنعتی نیاز به تخصص و یا مشورت با متخصصان داشته باشد. در این زمینه کارشناسان فروش بلبرینگ صنعتی ما آماده مشاوره و ارائه لیست قیمت انواع بلبرینگ صنعتی هستند.

انواع بلبرینگ صنعتی و کاربرد آن ها

حال نگاهی عمیق ‌تر به انواع مختلف بلبرینگ صنعتی می اندازیم و کاربرد های آن ها در صنعت را بررسی می کنیم.

 1. بلبرینگ ها

همانطور که گفته شد بلبرینگ‌ صنعتی، مجموعه‌ ای مکانیکی است که از عناصر کروی غلتشی یا ساچمه ها تشکیل شده‌ است که بین رینگ های دایره‌ا ی داخلی و خارجی قرار می ‌گیرند. این دسته از بلبرینگ صنعتی، وسیله ای برای حمایت از شفت های دوار و به حداقل رساندن اصطکاک بین شفت ها و اعضای ثابت ماشین فراهم می کند. بلبرینگ صنعتی عمدتاً در ماشین آلاتی استفاده می شود که شفت هایی برای چرخش با اصطکاک کم نیاز دارند. چندین پیکربندی و ساختار مختلف برای انواع بلبرینگ صنعتی وجود دارد که مهمترین آن ها محافظ یا کاسه نمد است؛ همچنین بلبرینگ صنعتی استاندارد شده است تا قابلیت تعویض را فراهم کند. بلبرینگ صنعتی معمولی همچنین به عنوان بلبرینگ های ساچمه ای یا بلبرینگ های ضد اصطکاک نیز شناخته می شود. بلبرینگ های صنعتی نیز انواع مختلفی دارند که باعث میشود لیست قیمت در نوع بلبرینگ صنعتی نیز متفاوت باشد. برخی قوانین خرید بلبرینگ صنعتی معمولی عبارتند از:

 • برای برنامه های با سرعت بالا یا با دقت بالا مناسب می باشند.
 • دارای طیف وسیعی از فرم های استاندارد هستند.
 • از عهده حمل بار های شعاعی و محوری به خوبی برمی آیند.

بلبرینگ های صنعتی

 1. رولبرینگ ها

رولبرینگ ها مجموعه های مکانیکی هستند که از عناصر غلتشی استوانه ای یا مخروطی که به رولر معروفند تشکیل شده اند که بین رینگ های داخلی و خارجی قرار می گیرند. این دسته از بلبرینگ های صنعتی به عنوان وسیله ای برای حمایت از شفت های دوار و به حداقل رساندن اصطکاک بین شفت ها و اعضای ثابت ماشین تولید می شوند. رولبرینگ ها عمدتاً در ماشین آلاتی با شفت های دوار استفاده می شوند که قابلیت تحمل بار های سنگین تری نسبت به بلبرینگ های ساچمه ای دارند. رولبرینگ مخروطی اغلب برای تحمل بار های رانشی بسیار زیاد علاوه بر بار های شعاعی استفاده می شود. انواع رولبرینگ ها از رولبرینگ های استوانه ای تا کروی متغیر است. برای تشخیص خرید بلبرینگ صنعتی یا رولبرینگ صنعتی ابتدا لازم است نوع صنعت و دستگاه خود را بشناسید. رولبرینگ ها نیز مانند بلبرینگ ها استاندارد شده اند، البته به میزان کمتر. ملاحظات به کار گیری رولبرینگ ها به شرح زیر است:

 • ظرفیت بار بالاتر از بلبرینگ ها
 • توانایی حمل بار های محوری بالا

همانطور که ملاحظه کردید بلبرینگ ها و رولبرینگ های صنعتی وظایف مهمی را در دستگاه های صنعتی در جهت بهبود عملکرد و کاهش اصطکاک ایفا میکنند. در نتیجه ضروری است که حتما از نمایندگی فروش بلبرینگ صنعتی خرید انجام شود تا اصالت و کیفیت کالا همچنین قیمت انواع بلبرینگ صنعتی تضمین شده باشد.

 1. بلبرینگ های خطی

دیگر بلبرینگ صنعتی مهم، بلبرینگ های صنعتی خطی هستند که از عناصر ساچمه ای یا غلتکی تشکیل شده‌ اند که در محفظه ‌ها جمع‌ شده و برای ایجاد حرکت خطی در امتداد شفت استفاده می ‌شوند. بلبرینگ های خطی عمدتاً در ماشین ‌هایی استفاده می ‌شوند که نیاز به حرکت خطی و قرارگیری در امتداد شفت دارند. آن ها همچنین ممکن است بسته به طراحی دارای ویژگی های چرخشی ثانویه باشند. ملاحظات این نوع بلبرینگ صنعتی شامل:

 • اصطکاک کمتر و دقت بالاتر در مقایسه با بوشینگ
 • گرانتر و پیچیده تر از بوش ها

کاربرد های بلبرینگ های صنعتی

بلبرینگ ها و رولبرینگ ها یکی از پرکاربردترین و مهمترین قطعات مورد استفاده در بسیاری از حوزه های صنعت می باشد که امروزه شما می توانید تنوع بسیار بالایی از این قطعات را در ویترین فروشگاه های مختلف مورد مشاهده قرار دهید. یکی از مهمترین انواع این قطعات را بلبرینگ های صنعتی شکل داده که مورد استفاده در صنایع مختلف بوده و شما می توانید با توجه به نیازی که دارید، بهترین مدل های مربوط به این قطعات را تهیه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. از مهمترین کاربردهای مربوط به بلبرینگ صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای استفاده در صنعت داروسازی
 • مناسب برای استفاده در صنعت پزشکی و طراحی انواع تجهیزات پزشکی
 • بلبرینگ کشاورزی مناسب برای استفاده در صنعت کشاورزی و طراحی انواع ماشین آلات کشاورزی
 • مناسب برای استفاده در صنعت پتروشیمی
 • بلبرینگ خودرویی مناسب برای صنعت خودرو سازی
 • مناسب برای استفاده در صنایع نظامی
 • مناسب برای استفاده در صنعت هوانوردی و فضایی
 • مناسب برای طراحی انواع ربات ها

همچنین توجه داشته باشید که برندهای بسیار زیادی در زمینه طراحی و ساخت و فروش بلبرینگ صنعتی فعالیت می کنند که از مهمترین این برندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه داشته باشید که هر یک از انواع بلبرینگ های صنعتی موجود در بازار از مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد و بی نظیری برخوردار می باشد و شما می توانید با توجه به حوزه ی فعالیت خود، بهترین انواع بلبرینگ های صنعتی را مورد استفاده قرار دهید.

صنعت بلبرینگ صنعتی

این عنوان برای صنعت بلبرینگ چه معنایی دارد؟

اجرای اساس نامه های تولید بلبرینگ صنعتی مزایای دوگانه ای را برای تولید کنندگان بلبرینگ صنعتی و برای صنایعی که از ماشین های ابزار دارای حرکات چرخشی استفاده می کنند، به همراه خواهد داشت که همواره به بلبرینگ صنعتی برای عملیات و کارکرد صحیح و روان نیاز دارند. بخش بلبرینگ صنعتی در دهه گذشته شاهد گردش مالی فراوانی بوده است و با توجه به افزایش تقاضای فعلی جهت خرید بلبرینگ صنعتی، علاقه خاصی برای تولید کنندگان بلبرینگ به سمت تولید مبتنی بر داده به وجود آمده است. همچنین بقا در این صنعت مستلزم وجود کیفیت است و تقریبا همه صاحبین صنایع به دنبال لیست بلبرینگ های صنعتی با کیفیت بالا هستند. بلبرینگ صنعتی در تمام قسمت های متحرک ماشین آلات وجود دارد و پارامتر های حیاتی عملکرد آن کاملاً به دقت ابعادی و کنترل های فرآیند ساخت بستگی دارد. پیوند تولید بلبرینگ صنعتی با اجرای اساس نامه ها، می تواند برای سازندگان بلبرینگ در جنبه های متعددی سودمند باشد که شامل قابلیت ردیابی قطعات، بهینه سازی فرآیند و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود اما محدود به این موارد نمی شود و طیف گسترده تری را در بر می گیرد. بلبرینگ ها اجزای کلیدی برای هر ماشینی هستند که اساس دینامیکی آن ها حرکت چرخشی می باشد و از قطعات متحرک ماشین ابزار پشتیبانی می کنند که برای عملکرد و دقت ماشین بسیار مهم است. اجرای اساس نامه باعث میشود خرید بلبرینگ صنعتی از تولید کنندگان معتبر با خیال راحت صورت پذیرد. وضعیت بلبرینگ صنعتی مورد استفاده در ماشین های صنعتی تا حد زیادی بر ویژگی های عملکردی تأثیر می گذارد. تشخیص و اندازه گیری متغیر های مربوط به وضعیت این بلبرینگ ها یک دستاورد واقعی برای نظارت موثر بر ماشین و افزایش عملکرد عملیات خواهد بود که نحوه انتخاب بلبرینگ مورد نیاز را بهینه کرده و به طور مستقیم بر قیمت بلبرینگ صنعتی تاثیر گذار خواهد بود.

خرید بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی به عنوان یک جزء هوشمند

تولید بلبرینگ صنعتی به‌ عنوان قطعات یا محصولات هوشمند، به ثبت اطلاعات و تجزیه و تحلیل قوی و بنیادین اطلاعات خلاصه می ‌شود. سنسور های دیجیتال در بلبرینگ های یک ماشین، تسهیل کننده خوبی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل پارامتر های مختلف در رابطه با تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده و برنامه ریزی نشده، چرخه عمر بلبرینگ صنعتی و فواصل سرویس و ... خواهند بود. نصب حسگر هوشمند در موقعیت‌ های بحرانی می ‌تواند به اپراتور ها مقادیر زیادی داده واقعی و کارآمد را ارائه دهد و تجزیه و تحلیل دقیق داده‌ ها می‌ تواند به حفظ کارآیی کلی تجهیزات کمک کند و در نتیجه خطرات خرابی ناشی از اتفاقات برنامه‌ ریزی نشده را کاهش دهد. به همین دلیل است که خرید بلبرینگ صنعتی به عنوان یک قطعه هوشمند انتخاب صنایع پیشرو میباشد.

نقش اپراتور در کارکرد بلبرینگ های صنعتی

مغز کل سیستم، اپراتور تقویت شده ای است که هدف آن خودکار سازی سیستم به طور کامل و یکپارچه است. اپراتور مسئول تولید، کنترل های فرآیند، تعمیر و نگهداری در حال حرکت و خطا های حین فرآیند بلبرینگ صنعتی، در صورت وجود است. اپراتور تقویت شده، با همکاری ماشین آلات و حسگر های هوشمند، این خطا ها را برای تجزیه و تحلیل در پایگاه داده ثبت می کند تا در صورت تکرار مجدد، از تکرار و کاهش عملکرد بلبرینگ صنعتی جلوگیری کند. علاوه بر این، حسگر ها فوراً هر گونه خرابی قریب ‌الوقوع را تشخیص می ‌دهند و می ‌توانند به طور خودکار سیستم فیزیکی را برای شروع اقدامات مهار و سپس SOP های تعمیر عیب که از قبل در رابط برنامه ‌ریزی شده ‌اند، راه‌ اندازی کنند. یادگیری زبان ماشین و هوش مصنوعی می تواند کار اپراتور تقویت شده را تسهیل کند تا تجزیه و تحلیل را از نگهداری ساده پس از خرابی یا نگهداری پیشگیرانه به پیش بینی فعال بهبود بخشد، در نتیجه بهره وری، زمان اجرای ماشین، اثر بخشی کلی تجهیزات (OEE) را بهبود بخشد و توانایی سازندگان بلبرینگ صنعتی را را افزایش دهد تا منابع را به استراتژی های کسب و کار جدید تر اختصاص دهند. این مراحل پیشرفت صنعتی هم هزینه هایی در بر دارد که قطعا پس از تولید باعث افزایش لیست قیمت انواع بلبرینگ صنعتی می شود. در عوض خریدار همیشه از کیفیت و کارکرد بلبرینگ صنعتی مطمئن است و خرید بلبرینگ صنعتی را از هر برند توسعه یافته ترجیح می دهد.

انواع بلبرینگ های صنعتی

لیست قیمت بلبرینگ صنعتی

با توجه به گستردگی صنایع و تنوع زیاد در کارکرد و نوع بلبرینگ صنعتی، شاهد لیست قیمت انواع بلبرینگ صنعتی در بازه های مختلف خواهیم بود. در نتیجه برای خرید بلبرینگ صنعتی در حالت بهینه، بهترین کار این است که ابتدا صنعت هدف مشخص شود، سپس کارکرد و محل قرار گیری بلبرینگ صنعتی تعیین گردد؛ آنگاه می توان خرید بلبرینگ صنعتی را بر اساس ابعاد و کارکرد مورد نظر، انجام داد. شرکت دیجی برینگ با سال ها تجربه در تجارت جهانی بلبرینگ صنعتی و دارا بودن امتیاز نمایندگی فروش بلبرینگ صنعتی از برند های معتبر جهانی، همیشه آماده ارائه خدمات با بهترین قیمت بلبرینگ صنعتی به مشتریان خود می باشد.

نمایندگی فروش بلبرینگ صنعتی

امروزه با در نظر گرفتن تعدد برند های سازنده بلبرینگ صنعتی در جهان، انتخاب لیست قیمت بلبرینگ صنعتی با توجه به برند سخت شده است. لذا دیجی برینگ به عنوان نمایندگی فروش بلبرینگ صنعتی، تنها نمایندگی فروش برند هایی را دارا می باشد که در بازار صنایع جا باز کرده اند و خرید بلبرینگ صنعتی از این برند ها بیش از هر برند دیگری می باشد. با در نظر گرفتن این مسئله مهم، نتیجه گیری بر این مبناست که فقط بلبرینگ صنعتی ساخت شرکت هایی جهت فروش وارد می شوند که از کیفیت و معروفیت بالا در سطح بازار جهانی برخوردار باشند. یکی از مهمترین آیتم هایی که ذهن بسیاری از مخاطبان بلبرینگ های صنعتی را به سوی خود جذب کرده است، قیمت مربوط به این مدل از قطعات می باشد. شما می توانید برای مشاهده قیمت مربوط به بلبرینگ صنعتی، اعم از بلبرینگ صنعت کشاورزی، بلبرینگ صنعت خودرو سازی، بلبرینگ صنعت شن و ماسه، بلبرینگ صنایع مس، بلبرینگ صنایع سیمان،  بلبرینگ فولاد،  بلبرینگ صنعت نساجی،  بلبرینگ صنعت بالابر،  بلبرینگ صنعت پله برقی،  بلبرینگ صنعت آسانسور،  بلبرینگ صنایع پتروشیمی،  بلبرینگ صنایع نفت و گاز و … از همین وب سایت پیش روی خود اقدام کرده و قیمت های درج شده برای بلبرینگ های صنعتی مختلف را، با یکدیگر مورد مقایسه قرار دهید.

سوالات متداول

استفاده از بلبرینگ های صنعتی در ماشین آلات به چه دلیل می باشد؟

از بلبرینگ های صنعتی برای کاهش اصطکاک گردشی به منظور کنترل و ساپورت شدن بارهای محوری اعمال شده، استفاده می گردد.

بلبرینگ های صنعتی بر چه اساسی دسته بندی می شوند؟

بلبرینگ های صنعتی بر اساس چگونگی اتصلال محورها، نوع کاربری، زاویه اتصال محورها، ساچمه های به کار برده شده در طراحی بلبرینگ صنعتی، جنس متریال، زاویه تعلیق و نحوه انتقال نیرو دسته بندی می شوند.

چرا تعداد تولید کنندگان بلبرینگ های صنعتی بسیار کمتر از سایر بلبرینگ هاست؟

بلبرینگ های صنعتی به دلیل دقت و تخصص مورد نیاز در طراحی، تولید و انتخاب متریال مناسب و همچنین حساسیت محل استفاده از بلبرینگ که معمولا در کاربری های سنگین و حساس می باشد و در صورت بروز اشکال، هزینه های بالایی به سیستم تحمیل می گردد، توسط برندهای محدودی تولید می شوند.

ساختار کد های درج شده بر روی بلبرینگ ها به چه صورت می باشد؟

کدهای درج شده بر روی انواع بلبرینگ، معرف اطلاعات مکانیکی بلبرینگ از جمله: نوع، کاربرد و ابعاد آن می باشد و معمولا از سه بخش: پیش کد (حروف لاتین)، کد (عدد) و پسوند (تلفیقی از حروف لاتین و عدد) تشکیل شده است.