بلبرینگ سرامیکی دور بالا چیست

یکی از بهترین انواع بلبرینگ که ۵۰ سال پیش ابداع شد و بخاطر قابلیت‌هایی که داشت با استقبال فراوانی رو به رو شد، بلبرینگ سرامیکی دور بالا نام دارد؛ البته ناگفته نماند که بلبرینگ سرامیکی دور بالا بهتر یا بدتر از دیگر بلبرینگ‌ها نیست و تنها شما باید با دانش کافی، بلبرینگی که مناسب شماست را انتخاب کنید تا بهترین کاربرد بلبرینگ را برای شما داشته باشد. در ادامه درباره این بلبرینگ ها که مشخصات بلبرینگ دور بالا را نیز دارد و کاربردهای آن در صنعت و نیز بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل که نوع خاصی از این قطعات است، صحبت خواهیم کرد.

قیمت بلبرینگ سرامیکی دور بالا
بلبرینگ سرامیکی دور بالا چگونه عمل می کند؟
اساسا چرخش اجسام سنگین و حرکت آن‌ها همچون چرخ‌های اتومبیل به کمک بلبرینگ‌ها است که امکان‌پذیر می‌شود؛ البته ناگفته نماند بلبرینگ سرامیکی دور بالا به عنوان نوع پرکاربردی از انواع بلبرینگ سرامیکی، تنها برای به حرکت درآوردن اجسام سنگین نیستند و در بخش‌های مختلفی کاربرد دارند که این بلبرینگ‌ها به نسبت کاربردشان طراحی و ساخته می‌شوند و در قسمت‌های مختلفی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخش‌هایی مثل بلبرینگ دینام، پلوس، گیربکس، فرمان، چرخ و …
به طور کلی، کار اصلی بلبرینگ دور بالا سرامیکی به ۳ بخش تقسیم می‌شود:
ه بلبرینگ ها شرایط چرخش را بر روی هم فراهم می‌کنند و قدرت مورد نیاز را بین قطعات انتقال می ‌دهند.
• یکی دیگر از کاربردهای اساسی بلبرینگ سرامیکی دور بالا جلوگیری از استهلاک قطعات است.
ک بلبرینگ سرامیکی دور بالا از هدر رفتن انرژی‌ای که تحت تاثیر گرما و اصطلاک ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.
از دیگر کاربردهای بلبرینگ سرامیکی دور بالا می‌توان به پیشگیری از سایش قطعات اشاره کرد؛ در واقع بلبرینگ‌ها کمک می‌کنند تا تماس‌های تحلیل کننده و خوردگی بین سطوح به حداقل برسد و قطعات از آسیب‌های ناشی از ساییدگی تا حد قابل توجهی در امان باشند. به همین منظور خرید بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل در صنایعی که در معرض این آسیب ها قرار دارند، گزینه مناسب و درستی می باشد.

مشخصات بلبرینگ سرامیکی دور بالا

در ادامه توضیح مختصری می‌دهیم تا شناخت بهتری از مشخصات بلبرینگ دوربالا سرامیکی داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بلبرینگ سرامیکی دور بالا بلبرینگ‌های سرامیکی بالا بودن سرعت آن‌ها است. در واقع این نوع از بلبرینگ‌ها از این رو مورد توجه قرار گرفته‌اند که به علت جنسی که در ساختار آن‌ها استفاده شده، می‌توان از آن‌ها در کاربردهایی با سرعت بالا استفاده کرد.
بلبرینگ‌های سرامیکی انواع بلبرینگ های سرامیکی دور بالا سبک وزن هستند، اصطکاک کمی دارند، عایق الکتریسیته هستند و به نسبت دیگر بلبرینگ‌ها طول عمر بیشتری دارند. همچنین هزینه‌های دستگاه را کاهش می‌دهند و در برابر اصطلاک و خوردگی مقاومت قابل توجهی دارند. یکی از ویژگی‌هایی که این نوع را از دیگر نوع بلبرینگ متمایز کرده، ضد زنگ بودن بلبرینگ سرامیکی دور بالا بلبرینگ‌های سرامیکی است که استفاده از آن‌ها برای محیط‌های آبی را آسان می‌کند.
این نوع از بلبرینگ‌ها نه تنها در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند، بلکه تحمل دمای بالا تا ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد را نیز دارند و همچنین نیازی به نگهداری‌هایی همچون روغن‌کاری و گریس‌کاری ندارند.
مهمترین فاکتور در سرعت بالای این بلبرینگ‌های سرامیکی ساچمه‌ها هستند؛ زیرا هنگامی که این ساچمه‌ها در حال چرخشند، تحت فشار نیروی گریز از مرکز فراوانی قرار دارند؛ بنابراین با استفاده از ساچمه‌های سبک‌تر می‌توان به افزایش سرعت بلبرینگ‌ها کمک کرد که برای تحقق این امر یا باید سایز ساچمه‌ها را کوچک‌تر در نظر گرفت و یا با تغییر جنس ساچمه‌ها و استفاده از ساچمه‌های سرامیکی، افزایش سرعت را در بلبرینگ‌ها شاهد باشیم. همچنین این ویژگی در بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد نیز وجود دارد و این ویژگی تنها مختص به بلبرینگ سرامیکی دور بالا نیست.

بلبرینگ سرامیکی دور بالا

بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپییندل چیست؟

بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل به بلبرینگ هایی می گویند که به طور معمول در اسپیندل های دستگاه های cnc به کار می روند. این نوع از بلبرینگ سرامیکی دور بالا به دلیل داشتن اصطکاک کاری کمتر و به دلیل داشتن توانایی کار در بازه های سرعتی بالاتر می توانند گزینه بسیار مناسبی برای اسپیندل های دستگاه cnc باشند.
این بلبرینگ که جزء بلبرینگ هایی با طراحی خاص و برای مصارف خاص و البته محدود می باشد، شرایط سختی برای خرید نیز دارد.
به دلیل کاربردهای خاص بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل در دستگاه های تراشکاری و فرزکاری، حساسسیت های خاصی در خرید این بلبرینگ وجود دارد که بهتر است پیش از اقدام به آن توجه کنید. برای خرید بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل می توانید با تیم کارشناسان ما در مجموعه دیجی برینگ در ارتباط باشید و با دریافت راهنمایی در زمینه مشخصات فنی و نیز قیمت بلبرینگ سرامیکی دور بالا، خرید خود را انجام دهید.

کاربرد بلبرینگ سرامیکی دور بالا

بلبرینگ سرامیکی دور بالا یکی از انواع بلبرینگ است که از کاربردهای بسیاری برخوردار است. از جمله موارد کاربرد بلبرینگ سرامیکی دور بالا می توان به استفاده گسترده در تجهیزات تولیدی هوافضا، موتورهای الکتریکی، وسایل قابل استفاده در مسابقات اتومبیل رانی، تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین در اتومبیل های فرمول یک، موتور سیکلت های مسابقه ای، موتور‌های برقی صنعتی و در اسپیندل های دستگاه CNC به عنوان بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص بلبرینگ اسپیندل میتوانید روی کلمات رنگی کلیک کرده و یا به مراجعه به صفحه مقالات، نوشته مربوطه را بخوانید.

بلبرینگ سرامیکی دوربالا اسپیندل
به طور کلی بلبرینگ سرامیکی دور بالا برای هر کاربردی که نیاز به سرعت بالا، اصطلاک بسیار پایین و طول عمر بالا داشته باشد، بهترین گزینه است. اگر بخواهیم به صورت نکته‌ای، کاربردهای این نوع بلبرینگ را توضیح دهیم باید بگوییم که بلبرینگ‌های دوربالا سرامیکی در اسپیندل‌ها دو کارایی قابل توجه دارند:
اول اینکه این نوع بلبرینگ‌ها در سرعت‌های بسیار بالا که بعضی اوقات این سرعت به ۱۲۰ هزار دور نیز می‌رسد، عملکرد بسیار خوبی دارند و مورد بعدی اینکه بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل تحمل نیرویی که به صورت عمودی بر سر اسپیندل وارد می‌شود را نیز دارند.
شما می توانید بهترین نوع بلبرینگ سرامیکی دور بالا را از طریق فروشگاه اینترنتی دیجی برینگ که یکی از مراکز معتبر فروش بلبرینگ سرامیکی اسپیندل است، خریداری کنید. کارشناسان ما در تمامی مراحل انتخاب و خرید در کنار شما هستند تا خریدی ایمن و آسان را تجربه کنید. 

قیمت بلبرینگ سرامیکی دور بالا در بازار ایران

قیمت بلبرینگ سرامیکی دور بالا کمی نسبت به دیگر انواع بلبرینگ بالاتر است و دلیل این موضوع، کاربرد خاص این قطعات است که سبب طراحی خاص در این بلبرینگ ها و در نتیجه افزایش هزینه های تولید می شود. ویژگی هایی مانند سرعت بالا و استحکام بیشتر نسبت به جنس های دیگری که در بلبرینگ ها استفاده می شود، خرید بلبرینگ سرامیکی دور بالا اسپیندل گزینه ای مناسب برای ماشین آلات در عملیات های سنگین هستند.
مجموعه دیجی برینگ به عنوان نمایندگی فروش بلبرینگ سرامیکی اسپیندل و دیگر انواع بلبرینگ و رولبرینگ، باکیفیت ترین نوع از این قطعات را با قیمت های مناسب و از نمونه های اصلی به کاربران ارائه می کند. با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *