یکی از مهم ترین قطعات در ماشین های سنگین، بلبرینگ ماشین سنگین و بلبرینگ چرخ ماشین سنگین است. این قطعات باعث می شوند تا چرخ های این ماشین ها با کم ترین سر و صدا و آرام و با دوام بچرخد. قسمت هایی که شامل یاتاقان هستند، با استفاده از بلبرینگ ماشین سنگین جداسازی می شوند. در واقع استفاده از بلبرینگ چرخ ماشین سنگین به این دلیل صورت می گیرد که اصطکاک در هنگام چرخش کاهش یابد و بارهای شعاعی و محوری پشتیبانی شوند.

کاربرد بلبرینگ در ماشین های سنگین به این دلیل است تا نیروهای شکننده کمتر شود و اصطکاک را به حداقل برساند؛ در واقع ساچمه ها یا رولرهایی که درون بلبرینگ ها یا رولبرینگ ها هستند باعث تحمل بارهای جزئی وارده می شوند. قیمت بلبرینگ ماشین سنگین بر اساس نوع و برند آن ها متفاوت است.

برای آشنایی با بلبرینگ های مصرفی ماشین سنگین و کسب اطلاعات تخصصی درباره لقی بلبرینگ و سایر اطلاعات این محصول با بخش مقالات دیجی برینگ همراه باشید. هم چنین برای اطلاع از قیمت بلبرینگ ماشین سنگین می توانید با کارشناسان مجموعه دیجی برینگ در تماس باشید.

قیمت بلبرینگ ماشین سنگین

بلبرینگ ماشین سنگین چه معنایی دارد؟

تصور استفاده از ماشین های سنگین بدون بلبرینگ ماشین سنگین بسیار دشوار و حتی نشدنی است. بلبرینگ در ماشین سنگین دارای کاربرد بسیاری است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • روان شدن چرخ ها در سرعت های بالا
 • بالا بردن ظرفیت تحمل بار شعاعی
 • کم کردن سر و صدا
 • دارا بودن ظرفیت حمل بار محوری قابل قبول در هر دو جهت

بلبرینگ هایی که برای ماشین آلات سنگین مورد استفاده قرار می گیرند، دارای انواع مختلفی هستند و کاربرد هر کدام با توجه به تحمل بار و اندازه بلبرینگ مشخص می شود؛ برای مثال یکی از مهم ترین بلبرینگ های مصرفی ماشین سنگین، بلبرینگ چرخ ماشین سنگین است.

اهمیت استفاده از یک بلبرینگ مناسب برای ماشین های سنگین در این است که بتواند سایش و استهلاک این نوع ماشین ها را به حداقل برساند. ماشین های سنگین دارای قیمت بالایی هستند و قطعات مربوط به آن ها نیز گران است خرید بلبرینگ خودرو سنگین مناسب باعث می شود تا ماشین سنگین به درستی کار کند و عمر مفید آن بالا برود. از طرفی هزینه های تعمیر ماشین های سنگین بسیار بالاست و استفاده از یک بلبرینگ مناسب برای جلوگیری از خرابی و به تعمیر افتادن این ماشین ها کار اقتصادی و معقولانه ای به نظر می رسد. پس با توجه به این که بلبرینگ های مصرفی ماشین سنگین دارای انواع بسیاری هستند، خرید بلبرینگ خودرو سنگین مناسب، بسیار اهمیت پیدا می کند.

بلبرینگ چرخ ماشین سنگین

هر نوع بلبرینگ در ماشین های سنگین، برای اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد. بلبرینگ های شیار عمیق، بلبرینگ های خود تنظیم، بلبرینگ تماس زاویه ای و انواع رولبرینگ ها مانند بشکه ای و استوانه ای، انواعی از بلبرینگ ماشین سنگین هستند که کارایی زیادی دارند. بلبرینگ ها در ماشین های سنگین با کم کردن اصطکاک باعث می شوند تا نیرو به صورت بهینه انتقال یابد و در نتیجه، مصرف انرژی با کاهش مواجه شود. هر نوع از بلبرینگی که در ماشین های سنگین استفاده می شود، به چرخیدن چرخ ها کمک می کند. با استفاده از بلبرینگ چرخ ماشین سنگین، چرخ ها به صورت صاف می چرخند.

غلتک هایی که برای ساخت  بلبرینگ ماشین سنگین استفاده می شوند، متفاوت هستند. این مورد بستگی به این دارد که بار شعاعی یا محوری باشد. غلتک های مخروطی و استوانه ای دو نوع پرکاربرد در ساخت بلبرینگ محسوب می شوند.

نقش مهم رولبرینگ استوانه ای و مخروطی تحت عنوان بلبرینگ ماشین سنگین

قطعات دیگری که علاوه بر خرید بلبرینگ خودرو سنگین در این تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند، رولبرینگ ها هستند در بطن ماشین آلات سنگین و تجهیزات ساختمانی کاربردهای زیادی دارند.

 • نقش رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ های استوانه ای با به حداقل رساندن میزان اصطکاک در کاربرد های سنگین، با ظرفیت تحمل بار شعاعی و محوری کار می کنند. همچنین این مدل از بلبرینگ ماشین سنگین، بسته به زاویه می تواند نحوه عملکرد خود را تغییر دهد.

کاربرد های رولبرینگ استوانه ای:

 • انتقال و جا به جایی
 • پیشرانه های توان
 • نقش رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ های مخروطی از رینگ های داخلی و خارجی ساخته شده اند که حاوی عناصر نورد هستند. غلتک ها در یک قفس کنار هم قرار می گیرند و رولبرینگ های مخروطی تک ردیفه رایج ترین نوع بلبرینگ های مصرفی ماشین سنگین می باشند. در یک رولبرینگ مخروطی، مسیر های رینگ داخلی و خارجی مخروطی هستند و این موضوع آن ها را منحصر به فرد می کند. با توجه به ویژگی های مخروطی قطعه، این دسته از انواع بلبرینگ ماشین سنگین می تواند بار های محوری و شعاعی بزرگ را به طور همزمان تحمل کند. علاوه بر این، اگر از رولبرینگ های مخروطی دو ردیفه استفاده شود، می توان بار های شعاعی و محوری بالایی را از هر دو حمل کرد.

خرید بلبرینگ ماشین سنگین

نقش مهم رولبرینگ بشکه ای و سوزنی به عنوان بلبرینگ ماشین سنگی

 • نقش رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ های بشکه ای که مهمترین مدل از انواع بلبرینگ ماشین سنگین محسوب می شوند، دارای یک رینگ داخلی و خارجی هستند که هر دو شامل یک مسیر حرکت و رولر هستند. از آن جایی که رینگ داخلی بلبرینگ های بشکه ای می تواند به سمت بیرون بچرخد، این نوع بلبرینگ چرخ ماشین سنگین به خوبی با ناهماهنگی های مکانیکی مقابله می کند که مزیت اصلی و منحصر به فرد آن محسوب می شود. رولبرینگ های بشکه ای همچنین در برابر ضربه، ارتعاش و شتاب محافظت می کنند و می توانند بار های محوری و شعاعی سنگینی را تحمل کنند.

کاربرد های رولبرینگ بشکه ای:

 • سیلندر های هیدرولیک
 • مفاصل هدایت کننده
 • نقش رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی حاوی تعداد زیادی غلتک استوانه ای با قطر کوچک هستند که سطح وسیعی را فراهم می کند که دائماً با سطوح در حال چرخش در تماس است. هر یک از این غلتک های کوچک قطر کوچکی دارند، حداقل سه برابر کوچکتر از طولشان. اندازه غلتک های داخل این نوع بلبرینگ ماشین سنگین فضای بیشتری را برای قرار دادن بسیاری از این غلتک های کوچک ایجاد می کند. این قابلیت، امکان تماس مداوم را فراهم می کند؛ به این معنی که بارهای سنگین تری را می توان برداشت و در سطح بیشتری پخش کرد.

این تنوع در بلبرینگ ماشین سنگین، سبب شده است که این قطعات در کاربردهای گسترده ای از بخش های مختلف این خودروها مورد استفاده قرار بگیرند و هم چنین قیمت بلبرینگ ماشین سنگین موجود در بازار نیز بر این اساس تنوع زیادی داشته باشد.

بلبرینگ ماشین سنگین

قیمت بلبرینگ ماشین سنگین در بازار

انواع بلبرینگ های ایرانی و خارجی در قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شود. برای اطلاع از قیمت بلبرینگ ماشین سنگین با کیفیت باید از یک مرجع مناسب استعلام گرفت. قیمت نهایی بلبرینگ های مصرفی ماشین سنگین متاثر از عواملی است که به شکل مستقیم و غیر مستقیم بر آن تاثیر می گذارد. برخی عوامل موثر در قیمت بلبرینگ ماشین سنگین عبارتند از:

 • نوسانات ارز
 • قیمت جهانی بلبرینگ
 • قوانین گمرک و ترخیص کالا
 • هزینه استخراج مواد اولیه ساخت بلبرینگ
 • وجود بازار های سیاه و غیره.

دیجی برینگ، عرضه انواع بلبرینگ ماشین سنگین

انواع بلبرینگ ماشین سنگین را باید از ارائه دهندگان مطمئن یعنی نمایندگی فروش بلبرینگ های ماشین سنگین خریداری کرد؛ به دلیل اینکه بسیاری از انواع بلبرینگ هایی که در ماشین های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند از نوع خارجی هستند و به کشور وارد می شوند، خریداران مشتریان عزیز باید بتوانند به راحتی خرید بلبرینگ خودرو سنگین مانند بلبرینگ میکسر بتن  را انجام دهند و هم چنین این قطعات را با قیمت مناسب در بازار پیدا کنند.

فروشگاه دیجی برینگ از معتبر ترین منابع برای تامین بلبرینگ های داخلی و خارجی مخصوص ماشین آلات سنگین است. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی این مجموعه می توان از انواع بلبرینگ های موجود بازدید کرد و از مشخصات و ویژگی های این محصول آگاهی پیدا کرد. امکان خرید بلبرینگ خودرو سنگین به صورت آنلاین توسط این مجموعه برای خریداران فراهم شده است. برای خرید این محصول می توان آن را به صورت آنلاین سفارش داد و استعلام قیمت بلبرینگ ماشین سنگین را در کم ترین زمان ممکن انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *