بلبرینگ پله برقی
امروزه نقش بلبرینگ و رولبرینگ ها در صنایع حرکتی و انتقالی بر هیچ کس پوشیده نیست و هرجا که حرکتی وجود دارد پای بلبرینگ ها در میان است. در این مقاله قصد بررسی نقش بلبرینگ پله برقی و تعدادی از مسائل مکانیکی مربوط به آن را داریم.

خرید بلبرینگ پله برقی

محل بلبرینگ پله برقی در ساختمان آن

امروزه تقریبا در تمام مکانهای عمومی چند طبقه پله برقی وجود دارد و این وسیله رفاهی تبدیل به یکی از تجهیزات مهم شهری شده است. بنابراین خرید بلبرینگ پله برقی با کیفیت برای تداوم و عملکرد بی وقفه پله برقی ها بسیار ضروری است. پله های یک پله برقی معمولی به دو زنجیر حمل و نقل متصل می شوند که با آن ها یک حلقه پله در گردش بی پایان را تشکیل می دهند که هر انتهای پله برقی روی یک جفت چرخ زنجیر حمل و نقل می گذرد. یکی از جفت چرخ های زنجیر حمل و نقل متعلق به ایستگاه درایو و معکوس کردن حلقه استپ، و جفت چرخ های زنجیر دیگر که بخشی از یک ایستگاه معکوس استپ است. پله های مجزای حلقه استپ هر کدام مجهز به دو بلبرینگ پله برقی راهنمای جلو و دو بلبرینگ پله برقی راهنمای عقب هستند که روی آن ها پله ها در یک موقعیت تعریف شده وابسته به موقعیت با استفاده از ریل ها و بادامک ها یا منحنی های معکوس که عمدتاً به تکیه گاه بسته می شوند هدایت می شوند. در بالای پله برقی یک شفت اصلی تعبیه شده است. شفت اصلی در خرپا در هر دو سمت چپ و راست قرار دارد. نحوه حمل باید تا حد امکان ساده اجرا شود زیرا در صورت آسیب بلبرینگ پله برقی، شفت اصلی باید جدا شود.

قیمت بلبرینگ پله برقی

ارتباط مکانیکی شفت با بلبرینگ پله برقی

شفت اصلی پله ها، پالت هایی را که روی ریل هدایت می شوند را به حرکت در می آورد. برای سهولت در راندن پله ‌ها یا پالت‌ ها، به عنوان مثال، درایو اصلی به عنوان یک ساختار شفت تو خالی عمل می‌ کند. در این ساختار شفت تو خالی، شفت اصلی از یک محور ثابت تشکیل شده است که توسط بلبرینگ پله برقی در خرپا پله برقی نگه داشته می شود. در اطراف این محور یک محور تو خالی دوار نصب شده است که از طریق بلبرینگ پله برقی تماسی به محور متصل می شود. این محور تو خالی می چرخد و حلقه پله یا حلقه پالت را حمل می کند. محوری که محور تو خالی را حمل می کند معمولاً با پیچ به خرپا متصل و محکم شده است.
تجسم شرح داده شده دارای این عیب است که برای مثال، در مورد بلبرینگ پله برقی معیوب، کار جداسازی و نصب گسترده ضروری است، زیرا بلبرینگ پله برقی را فقط می توان با حرکت دادن آن ها در انتهای طول محور آن جدا کرد و دوباره سوار کرد. برای جدا کردن بلبرینگ پله برقی از مجموعه و شفت تو خالی، محور ثابت باید از خرپا جدا شود که این امر به خصوص با توجه به وزن چنین محوری (500 کیلوگرم) پر زحمت و زمان بر است و صد البته نمی توان درخواست زمان ‌های توقف کار کوتاه مدت برای اصلاح هر نوع عیب احتمالی را با ساخت و ساز فعلی برآورده کرد و باید این موضوع را هم در نظر گرفت که نصب بلبرینگ پله برقی اصلی بعد از نصب شفت هنگام نصب پله برقی انجام می شود. در نتیجه خرید یک بلبرینگ پله برقی با کیفیت که کمترین نیاز به تعویض را داشته باشد ضروری است. و به نظر میرسد لیست قیمت بلبرینگ پله برقی در اولویت دوم بعد از کیفیت قرار دارد، هر چند که نمایندگی فروش بلبرینگ پله برقی معتبرف آنرا با قیمت معقول در اختیار درخواست کنندگان قرار خواهند داد. در ادامه در مورد تعویض به صرفه بلبرینگ پله برقی در پله برقی های جدید توضیح خواهیم داد.

فروش بلبرینگ پله برقی

انواع رفع عیب بلبرینگ پله برقی

هدف از روش های گوناگون رفع عیب، اجتناب و جلوگیری از موارد ذکر شده در قسمت قبل برای بلبرینگ پله برقی می باشد. تعویض بلبرینگ پله برقی معیوب یا هر جزء دیگر، باید در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد. همچنین، امکان نصب و جداسازی ساده تر و سریع تر شفت پله برقی و بلبرینگ پله برقی متصل به آن، با استفاده از اجزای کمتر ممکن است و در نتیجه باعث کاهش هزینه های نصب و تعمیر و نگهداری می شود. پس هنگام خرید بلبرینگ پله برقی توجه به این نکات ضروری است تا لیست قیمت بلبرینگ پله برقی مورد نیاز خیلی بالا نرود.
همان طور که اشاره شد، پله برقی شامل یک خرپا، یک شفت و حداقل یک بلبرینگ پله برقی برای شفت است که توسط آن شفت در خرپا قرار می گیرد. بلبرینگ پله برقی محور شامل یک توپی و یک سوکت توپی است و به طور محکم به خرپا و سوکت نگهدارنده شفت روی توپی بسته شده است. از آن جایی که سوکت، شفت را روی توپی نگه می دارد، شفت را می توان به سرعت و به راحتی با برداشتن سوکت جدا کرد، یعنی در امتداد شفت فشار داد. یک عملیات نصب سریع و آسان با عملیات معکوس یا اجرا انجام می شود. از طریق عملیات نصب و جداسازی ساده، می توان در زمان کار تعمیر و نگهداری صرفه جویی کرد. این شفت بلبرینگ پله برقی به دلیل تعداد کم قطعات و تولید ساده قطعات بسیار مقرون به صرفه است. بلبرینگ پله برقی شفت جدید به نسبت ساده تر، سبک تر، ارزان تر و دارای پیچیدگی کمتری نسبت به نمونه های قدیمی تر است و قیمت بلبرینگ پله برقی در این نمونه ها بسیار جذاب تر شده است و مشتری را به دریافت لیست قیمت بلبرینگ پله برقی ترغیب می کند. برای نتیجه کلی می توان گفت که نصب و جداسازی سریع و ساده و تعداد کم قطعات، یک مزیت بسیار بزرگ از بلبرینگ پله برقی محور جدید است.

بهترین بلبرینگ پله برقی

با توجه به اینکه سوکت در انتهای شفت قرار گرفته است، امکان انتقال بهینه بار شفت به خرپا پله برقی را فراهم می کند. بنابراین بار شفت به طور مداوم به سمت چپ و راست خرپا به مقدار متعادل منتقل می شود و عمر بلبرینگ پله برقی را افزایش می دهد و باعث صرفه جویی در خرید بلبرینگ پله برقی می شود. اگر شفت به عنوان یک ساختار شفت تو خالی اجرا شود، در این شرایط، شفت تو خالی را می توان خیلی سریع و به آسانی جدا کرد و از محور ثابت خارج کرد و به بلبرینگ پله برقی دسترسی پیدا کرد. بدین نحو به راحتی می توان جهت تعویض یا تعمیر بلبرینگ پله برقی اقدام کرد.

لیست قیمت بلبرینگ پله برقی

خرید بلبرینگ پله برقی با توجه به گوناگونی فراوان در برند و مدل بلبرینگ پله برقی کمی سردرگم کننده است. این موضوع بیشتر زمانی پیش می آید که تفاوت های مختلف را در لیست قیمت بلبرینگ پله برقی برند های مختلف مشاهده می کنید. اما توصیه دیجی برینگ به شما این است که اگر قصد خرید بلبرینگ پله برقی دارید، ابتدا مدل مورد نظر خود را شناسایی و ارزیابی کرده و در قدم بعد با دیجی برینگ تماس حاصل کرده تا کارشناسان فروش ما با توجه به نیاز شما قیمت بلبرینگ پله برقی در برند های مختلف را به شما اعلام نمایند و با خرید بلبرینگ پله برقی از نمایندگی فروش بلبرینگ پله برقی، اطمینان خاطر همیشگی داشته باشید.

رولبرینگ بادامکی skf، ورلبرینگ های ناچی و دیگر انواع رولرینگ های صنعتی در سایت مجموعه دیجی برینگ قابل مشاهده می باشد و شما می توانید از طریق ماس تلفنی و یا به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید.

بلبرینگ های پله برقی

نمایندگی فروش بلبرینگ پله برقی

بلبرینگ پله برقی به مانند صنایع بزرگ دارای پیچیدگی در تهیه نمی باشد. به همین دلیل پیدا کردن نمایندگی فروش بلبرینگ پله برقی برند های مختلف خیلی کار سختی نیست به جز برند های امریکایی و اروپایی که البته با توجه به سختی خرید بلبرینگ پله برقی از این شرکت ها و نبود نمایندگی فروش بلبرینگ پله برقی این برند ها در کشور، دیجی برینگ همیشه در ارائه این بلبرینگ های صنعتی از جمله بلبرینگ صنعت سیمان، بلبرینگ صنعت مس، بلبرینگ کارخانجات شن و ماسه، بلبرینگ صنعت فولاد، بلبرینگ صنعت نساجی، بلبرینگ صنعت آسانسور، بلبرینگ صنعت بالابر و ...سخت کوشیده است و این محصولات را به مشتریان خود عرضه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *