صنعت مس و بلبرینگ صنایع مس

صنعت مس سهم عمده ای در اقتصاد جهانی دارد و نقش مهمی در رسیدگی به مسائل فنی و مهندسی در دنیا ایفا می کند. بدیهی است که چنین صنعتی تجهیزات خاص خود از جمله بلبرینگ صنایع مس و سایر تجهیزات تخصصی را میطلبد. این نه تنها شامل شرکت ‌های درگیر در اکتشاف، استخراج، توسعه و تولید مس می‌ شود، بلکه بخش ‌های پایین ‌دستی بی‌ شماری از جمله ساخت‌ و ساز، حمل ‌و نقل، ماشین ‌آلات، تامین مواد غذایی، انرژی ‌های تجدید پذیر، و تجهیزات پزشکی و الکترونیکی را نیز شامل می‌ شود. مس سومین فلز پر مصرف در جهان است. همچنین به عنوان یک ماده بسیار رسانای الکتریکی شناخته می شود. از خواص مس می توان به هدایت الکتریکی خوب، هدایت حرارتی عالی، مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری بالا، قابلیت بازیافت و ماهیت غیر مغناطیسی اشاره کرد. بازار مس بر اساس صنعت مصرف کننده نهایی (تجهیزات خودرو و سنگین، ساخت و ساز، برق و الکترونیک، صنعتی و سایر صنایع مصرف کننده نهایی) تقسیم شده است. امروزه نمایندگی های فروش بلبرینگ صنایع مس در سراسر دنیا وجود دارند. طبیعی است که چنین صنعت مهمی نیاز به ابزار و قطعات بسیار دقیق و با کیفیت که از جمله مهمترین آن ها بلبرینگ صنایع مس است، داشته باشد و با توجه به ارزش بالای این صنعت قیمت قطعاتی همچون قیمت بلبرینگ مس هم به مراتب بالاتر از صنایع ارزان تر نظیر نساجی خواهد بود.

نمایندگی فروش بلبرینگ صنایع مس

مس کجا یافت می شود و بلبرینگ مس کجا نیاز است؟

برای اینکه بدانیم بیشترین نیاز به خرید بلبرینگ صنایع مس کجاست بیاید به گسترش معادن و صنعت مس در کشور ها و قاره ها بپردازیم. در سال 2013، نزدیک به 18 میلیون تن مس در سراسر جهان تولید شد. شیلی با تولید کمی کمتر از 6 میلیون تن، بزرگترین تولیدکننده جهان است و ایالات متحده پس از آن قرار دارد. چندین کشور در آسیا، آمریکای جنوبی، آفریقا و اروپا نیز در تولید مس فعالیت دارند. بزرگترین معدن مس در ایالات متحده در کنیون بینگهام، یوتا واقع شده است. با احتساب این پراکندگی، می توان فهمید که اکثر صادرات و فروش بلبرینگ صنایع مس به کجا است و بیشترین تولید بلبرینگ مس هم در کشور هایی نظیر آمریکا که دارای برندی همچون TIMKEN هستند انجام می شود.

خرید بلبرینگ مس

بلبرینگ صنایع مس، افزایش زمان کار و کاهش تعمیر و نگهداری 

یک معدن مس در پرو در سال 2015 تحت توسعه عمده کارخانه خود به 360000 تن مس در روز قرار گرفت. جهت این توسعه، 14 نوار نقاله با 72 قرقره برای انتقال مواد معدنی خرد شده تا رول آسیاب فشار قوی استفاده می شود. به دلیل آلودگی شدید و فرسایش بیش از حد، انواع بلبرینگ صنایع مس که در قرقره بالابر استفاده می شود باید هر 6 ماه یک بار تعویض شوند تا از خرابی و توقف بیش از حد برنامه ریزی نشده در تولید جلوگیری شود. در نتیجه یافتن و خرید بلبرینگ مس از چالش های صنایع مس است.  برای به حداقل رساندن زمان توقف، صاحبان معدن می خواستند عمر مفید قرقره های نوار نقاله خود را افزایش دهند. همه دسته های بلبرینگ مس مورد استفاده، با راه حل سه مرحله ای این شرکت که برای بلبرینگ صنایع مسskf  ساخت خود ارائه کرده است، دارای مقاومت بالا در برابر آلودگی از جمله رولبرینگ ‌های بشکه ای SKF آب بند شده، مانع گریس در محفظه ‌ها و مهر و موم‌ های ماشین کاری سفارشی برای حداکثر حفاظت هستند. امروزه زمان کارکرد بلبرینگ مس skf قرار گرفته در قرقره بالابر معدن مس بیش از 26 ماه است. علاوه بر این موارد، این نکته لازم به ذکر است که راه حل سه مرحله ای شرکت SKF در بلبرینگ صنایع مس skf عملاً بدون روغن کاری مجدد است.

شرکت های ساخت رولبرینگ و بلبرینگ از جمله SKF راه حل هایی را از طریق ساخت بلبرینگ صنایع مس به طور ویژه ارائه کرده اند که زمان کارایی بلبرینگ مس مربوط به نوار نقاله را برای معدن مس افزایش می دهد. یک معدن مس با راه حل سه مرحله ای بلبرینگ مس SKF ، مقاومت در برابر آلودگی در قرقره‌ های نوار نقاله را تضمین می کند و به موفقیت بزرگی در زمان کاری بلبرینگ صنایع مس دست می ‌یابد. با توجه به قیمت بلبرینگ صنایع مس این مسئله به کاهش هزینه سرشکن ماهانه بلبرینگ مس با توجه به طولانی تر شدن زمان کارکرد و به صرفه خرید بلبرینگ صنایع مس کمک خواهد کرد.

لیست قیمت بلبرینگ مس

کارآمدی بلبرینگ مس و اجزای مرتبط

بلبرینگ صنایع مس به یک شاسی مجهز است و در کاربرد خاص به یک سیستم هیدرولیک برای حرکت موتور ها به عقب متصل است تا بتوان تسمه ها و بلبرینگ مس را به سرعت تعویض، سفت یا تنظیم کرد. برخی شرکت ها همچنین تسمه‌ های انتقالی که غیر مستقیم بر روی بلبرینگ مس سوار هستند، سیستم‌ های کشش تسمه، ابزار لیزری برای تراز کردن چرخ ‌های قرقره، تست ارتعاش بلبرینگ صنایع مس پس از نصب و قطعات یدکی برای اجزای کلیدی را عرضه می کنند. تخمین های مهندسی نشان می دهد که هرگونه توقف برای تعویض تسمه یا تنظیم قرقره‌ ها و بلبرینگ مس در حال حاضر 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد، در حالی که در گذشته این زمان حدود 4 ساعت بود. قیمت همه این محصولات از جمله لیست قیمت بلبرینگ مس، بسته به درجه کیفیت آن ها دارای اختلافاتی است و برای هر برند هم متفاوت با برند دیگریست؛ البته که با در نظر گرفتن نیاز و کارکرد می توان خرید بلبرینگ مس را به صورت کاملا به صرفه البته با مشورت با یک نمایندگی فروش بلبرینگ صنایع مس معتبر انجام داد.

فروش بلبرینگ صنایع مس

نقش بلبرینگ مس در استخراج و فرآوری مس 

سنگ مس که از چاله های رو باز استخراج می شود باید به عنوان بخشی از فرآیندی که بین استخراج و تولید رخ می دهد، خرد شود. با استفاده از تجهیزات فشرده امروزی که اساس کار آن ها انتقالی است و نیاز به بلبرینگ مس بسیار قوی دارند، سنگ مس از معدن استخراج می شود. پس از خرد شدن سنگ معدن، بو داده می شود که در تبدیل سولفید ها به اکسید کمک می کند. اکسید ها برای تولید مات ذوب می شوند که سپس چندین فرآیند تصفیه را طی می کند. زمانی که سنگ مس و معدن آن کشف می شود، هشت مرحله را طی می کند تا مصرف کننده آن را در محصولات مختلف ببیند که در انجام این مراحل بلبرینگ صنایع مس نقش مهمی دارد و  بر زندگی روزمره در خانه و تجارت تأثیر می گذارد. این هشت مرحله عبارتند از:

  • استخراج از معدن
  • تراش و سمباده زنی
  • غنی سازی
  • برشته کردن
  • ذوب کردن
  • تبدیل
  • ریخته گری آند
  • پالایش الکتریکی

مشاهده می کنیم که در بسیاری از مراحل بالا جز مراحل حرارتی، نقش بلبرینگ مس بسیار کلیدی است. و خرید بلبرینگ مس برای این مراحل صورت میپذیرد. مستندات استفاده از مس به دوران باستان باز می گردد. کار پر زحمت استخراج سنگ معدن مس با دست، دستیابی به مقادیر زیاد برای تولید را دشوار می کرد. در طول انقلاب صنعتی، ماشین آلات زغال سنگ و بخار راه را برای افزایش تولید مس با معادنی که بین 200 تا 300 تن سنگ مس در هفته ذوب می کردند، هموار کردند. این پیشرفت به مرور نیاز به انتقال را به وجود آورد و پای بلبرینگ صنایع مس به معادن باز شد و اینجا بود که در هر مرحله از تولید مس نقش پر رنگ بلبرینگ مس مشهود تر شد. در آغاز قرن بیستم، تقاضای جهانی مس سالانه نیم میلیون تن بود و تا جنگ جهانی دوم، این تقاضا بیش از 9 برابر شده بود. پیشرفت‌ های مداوم در فناوری انتقال با کمک بلبرینگ صنایع مس، به صنعت معدن مس این امکان را داده است که با روش ‌های استخراج کارآمد و مقرون‌ به ‌صرفه، با تقاضا های جهانی مطابقت داشته باشد.

بلبرینگ مس

لیست قیمت بلبرینگ مس

طبیعتا صنایع فلزاتی همچون مس نسبت به نقشه پراکندگی جغرافیایی آن، شامل موارد خاصی می شود که مهمترین آن ها تهیه تجهیزات و قطعات مورد نیاز است. بلبرینگ صنایع مس با در نظر گرفتن این پراکندگی در کشور های آمریکا و آمریکای لاتین بیشترین میزان تجارت را دارا می باشد، اما لیست قیمت بلبرینگ مس به این موضوع وابسته نیست. بیشترین میزان صادرات بلبرینگ مس به کشور های آمریکایی است و خود آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان بلبرینگ صنایع مس در جهان است، لذا لیست قیمت بلبرینگ مس در این کشور ها از مقدار کمتری برخوردار است و خرید بلبرینگ مس برای این کشور ها بسیار راحت تر از سایر کشور های جهان می باشد. 

نمایندگی فروش بلبرینگ مس

بر اساس نقشه پراکندگی مس، پراکندگی نمایندگی فروش بلبرینگ مس هم در کشور های آمریکایی متمرکز شده است و در کشور ایران با توجه تحریم های موجود و برند های آمریکایی حاضر در این حوزه، داشتن نمایندگی فروش بلبرینگ مس و ارائه لیست قیمت بلبرینگ مس از این برند ها کاری بسیار دشوار است. دیجی برینگ یک راه حل مناسب برای شرکت هایی است که علاقه به خرید بلبرینگ مس از این برند ها را دارند. شرکت دیجی برینگ با استفاده از ارتباط با کشور های اروپایی به عنوان نمایندگی فروش بلبرینگ های صنعتی متفاوت از جمله بلبرینگ مس، بلبرینگ صنعت سیمان، بلبرینگ صنایع فولاد، بلبرینگ صنعت شن و ماسه، بلبرینگ صنایع نساجی، بلبرینگ صنایع نفت و گاز، بلبرینگ صنایع نیروگاهی، بلبرینگ صنعت پتروشیمی، بلبرینگ صنعت پله برقی، بلبرینگ صنعت بالابر، بلبرینگ صنعت آسانسور و ... از برند های معتبر دنیا خرید بلبرینگ صنعت مس و سایر صنایع را برای مشتریان آسان ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *