دانستنی های بلبرینگ های صنایع سیمان

تولید سیمان به دلیل ویژگی ‌های ذاتی که دارا می باشد یکی از سخت ‌ترین محیط‌ های فرآوری است و بلبرینگ های سیمان مورد استفاده باید قابل اعتماد، سخت و محکم باشند تا در برابر چنین شرایط عملیاتی سختی مقاومت کنند. بلبرینگ سیمان مورد استفاده در تولید، باید انعطاف ‌پذیر بوده و در برابر تأثیرات آب، گرد و غبار، سنگ‌ ریزه، دما های شدید، ارتعاش و بار های زیاد مقاومت کند. پیشرفت‌ ها در فناوری بلبرینگ صنایع سیمان تضمین می‌کند که بلبرینگ های سیمان همچنان از عمر عملیاتی طولانی‌ تر و سرعت‌ های بالاتر سود می ‌برد و در نتیجه چقرمگی مورد نیاز را ارائه می‌کند. به نوبه خود، این امر زمان عملیات کاری را به حداکثر می ‌رساند و هزینه ‌های تعمیر و نگهداری را به حداقل می ‌رساند، که هر دو تأثیر مستقیمی بر سود آوری نهایی دارند. همین موارد باعث می شود تا در هنگام خرید بلبرینگ سیمان، لیست قیمت بلبرینگ سیمان نسبت به سایر صنایع از قیمت های بالاتری برخودار باشد؛ چرا که تکنولوژی به کار رفته در آن ها بسیار پیشرفته تر است. از این موارد که بگذریم، خرابی یک بلبرینگ سیمان می تواند به راحتی کل فرآیند تولید سیمان را تحت تأثیر قرار دهد که به برخی از علل اصلی، به اختصار می پردازیم.

بلبرینگ سیمان

عوامل خرابی بلبرینگ صنایع سیمان 

آلودگی بلبرینگ های سیمان بزرگ ترین تهدید برای قابلیت اطمینان و ضربه زدن به اهداف تولید در کارخانه های سیمان است. متخصصان صنعت بلبرینگ می گویند که 80 درصد از خرابی های زودرس بلبرینگ کارخانجات سیمان، نتیجه روانکاری ضعیف یا کم و سطح آلودگی بالا است. در نظر گرفتن این مسائل باعث شده است تا شرکت های سازنده بلبرینگ سیمان، از طریق چهار فناوری اصلی (تریبولوژی، شبیه‌سازی عددی، مهندسی مواد و مکاترونیک) به نوآوری در تمام زمینه‌ های توسعه بلبرینگ کارخانجات سیمان، از جمله روغن‌ کاری و آب ‌بندی برسند. هدف این است که بلبرینگ صنایع سیمان به نحوی تولید شود که در برابر عیوب رایج مانند پوسته شدن، سایش و گرفتگی که همگی در اثر آسیب ناشی از آلودگی ایجاد می‌شوند، مقاومت کند. دو دلیل عمده خرابی بلبرینگ های صنایع سیمان به شرح زیر است:

  1. گرد و خاک

سیمان با استفاده از فرآیند های تر و خشک تولید می شود، بنابراین رطوبت و گرد و غبار هر دو برای تولید بلبرینگ صنایع سیمان مقاوم در برابر این عوامل مشکل اساسی محسوب می شوند. از بین این دو، گرد و غبار سیمان به دلیل سطوح بالای ساییدگی، موضوع اصلی است. گرد و غبار سیمان، روغن روان کننده را از گریس بلبرینگ سیمان جذب می کند. به این صورت که گرد و غبار وارد شده به بلبرینگ سیمان باعث می شود که روغن از بین برود و بلبرینگ صنایع سیمان را با حداقل روانکاری در همان زمان که برای مقابله با افزایش اصطکاک ناشی از گردش گرد و غبار تلاش می کند، باقی می گذارد. می‌توان انتظار سایش شدید داخلی قفس و مسیر های حرکت ساچمه ها و غلتک ها را داشت و در نتیجه ممکن است شافت ‌ها دیگر به‌ صورت سفت و صلب قرار نگیرند. بنابراین، طول عمر سایر قطعات در پیشرانه به خطر می افتد.

  1. رطوبت

رطوبت نیز یک مشکل است زیرا می تواند توسط خلاء ایجاد شده به دلیل خنک شدن حباب های هوای داخلی بلبرینگ های سیمان، پس از خاموش شدن دستگاه ها به داخل رولبرینگ ها کشیده شود. در حالی که بلبرینگ های صنایع سیمان در حالت سکون هستند، رطوبت، روان کننده گریس را اشباع می کند و در اطراف نقاط تماس بین ساچمه ها و مسیر های حرکت ساچمه ها جمع می شود و در نتیجه این نواحی را در معرض خوردگی قرار می دهد. و نتیجه آن صدا های خشن است که در نهایت منجر به خرابی زودرس بلبرینگ های صنایع سیمان می شود.

بلبرینگ صنایع سیمان

کاربرد های بلبرینگ صنایع سیمان 

کاربرد هایبلبرینگ ها و رولبرینگ های کارخانجات سیمان گسترده است و شامل کوره ها، آسیاب ها، آسیاب های گلوله ای، آسیاب های زغال سنگ پودر شده، سنگ شکن ها، جداکننده ها، صفحه های ارتعاشی، پمپ ها و گیربکس ها، پرس های رول هیدرولیک، فن ها و واحد های انتقال هوا، موتور ها و نوار نقاله ها می باشد که اگر بخواهیم این موارد را در مراحل اصلی تولید سیمان بگنجانیم، شامل موارد زیر می باشد که بلبرینگ های سیمان مختلفی در هر مرحله به کار می روند:

  • معدن و استخراج
  • خرد کردن، آسیاب کردن، مخلوط کردن
  • آماده سازی مواد
  • پیش همگن سازی
  • ذخیره سازی
  • آسیاب مواد و ذرات
  • مسیر های انتقال مواد تولید شده
  • بسته بندی و حمل و نقل

بلبرینگ های سیمان

انواع بلبرینگ های صنایع سیمان

همانطور که گفته شد در هر مرحله از تولید سیمان بلبرینگ های متنوعی به کار گرفته می شوند که چند نمونه از آن ها را نام می بریم:

خرید بلبرینگ صنایع سیمان

مواد سازنده بلبرینگ کارخانجات سیمان

مواد به کار رفته در ساخت بلبرینگ های سیمان، پارامتر کلیدی در توسعه بلبرینگ صنایع سیمان است. پیشرفت ‌های اخیر در این زمینه شامل فولاد سخت TF)  (است که ترکیبی بهینه از سختی و انعطاف‌ پذیری را ارائه می‌ کند، بنابراین سایش ناشی از آلاینده‌ ها را کاهش می ‌دهد و دوره کارکرد بلبرینگ سیمان را در محیط ‌های عملیاتی سخت افزایش می‌ دهد. در ترکیب با عملیات حرارتی ویژه، خلوص بالای TF باعث می شود مقاومت سطح ماده افزایش یابد. این خاصیت تضمین می کند که هیچ ترکی از فرورفتگی های ناشی از غلتش روی ذرات آلودگی ایجاد نمی شود. در عوض، سطح به سادگی توسط فشار غلتشی صاف می شود.

همچنین فولاد بلبرینگ Super-Tough (STF) هم جدیدا در ساخت بلبرینگ صنایع سیمان استفاده می شود که یک ماده اختصاصی برای کاربرد های بارگذاری بسیار بالا است. یکی از عوامل اصلی افزایش عملکرد STF ، توانایی اثبات شده آن در کاهش سایش سطح، ناشی از روان کننده های آلوده است. علاوه بر این، این ماده از بروز ترک ‌های سفید که در زیر سطح ایجاد می‌شود و می ‌تواند منجر به خرابی زودرس بلبرینگ های سیمان شود، جلوگیری می‌ کند یا آن را به تاخیر می ‌اندازد. STF در مقایسه با بلبرینگ های صنایع سیمان ساخته شده از فولاد کربن دار معمولی تا 10 برابر عمر باربری مورد انتظار را با روان کننده های آلوده، بیشتر می کند. در جایی که عمر سرویس به دلیل روغن کاری ناکافی کاهش می یابد، STF همچنان می تواند حدود 5.5 برابر عمر بیشتری را ارائه دهد.

مشخصات مکانیکی بلبرینگ صنایع سیمان

در نوار نقاله ها، نقطه شکست اولیه حیاتی، بلبرینگ های قرقره است. خرابی ها نیز اغلب در موتور و گیربکس نوار نقاله رخ می دهد. در نهایت، افزایش عمر بلبرینگ سیمان مورد استفاده، برای افزایش عمر تسمه نقاله حیاتی است. رولبرینگ های بشکه ای با کارایی بالا دقیقاً برای انجام این کار طراحی شده اند؛ یعنی کاهش نرخ خرابی و ارائه عمر طولانی تر.

بلبرینگ های صنایع سیمان تولید شده، نوآوری هایی را ارائه می دهند که شامل استفاده از فولاد بسیار یکدست و پردازش سطح پیشرفته مسیر های حرکت ساچمه ها و غلتک ها می شود. این فاکتور ها منجر به حمل بار دینامیکی بیشتر به میزان قابل توجهی می شود که به نوبه خود باعث افزایش عمر مفید، کاهش نیاز های تعمیر و نگهداری و کاهش هزینه کل می شود. از دیگر ویژگی های بلبرینگ سیمان می توان به افزایش سرعت و دقت بسیار بالا در اجرا اشاره کرد. همه این فناوری ها و پیشرفت های رخ داده در صنعت تولید بلبرینگ کارخانجات سیمان باعث شده تا قیمت بلبرینگ سیمان نسبت به گذشته افزایش بیشتری داشته باشد و کارخانه ها هنگام خرید بلبرینگ سیمان با تنوع زیادی در لیست قیمت بلبرینگ سیمان مواجه می شوند که علت آن استفاده این صنعت از مدل های بسیار زیاد و متنوع بلبرینگ های موجود در صنعت است.

یکی دیگر از طیف ‌های توسعه ‌یافته از بلبرینگ ‌های صنایع سیمان برای کاربرد های دمای بالا در صنعت سیمان استفاده می شوند. محفظه این مدل بلبرینگ سیمان که شبیه به یک پدال است، حاوی یک مفصل جدا کننده روان‌ کننده جامد است که بین دو ساچمه با اتصال خاص قرار گرفته است. این طراحی پیشگامانه بر مشکلات محیط های با دمای بالا غلبه می کند و به عملکردی طولانی و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری ختم می شود.

لیست قیمت بلبرینگ سیمان

لیست قیمت بلبرینگ سیمان

تامین و خرید بلبرینگ سیمان پس از تحریم ها، همیشه یکی از معضلات و چالش های کارخانه های تولید سیمان داخلی بوده است. چرا که به علت لغو امتیاز نمایندگی فروش بلبرینگ سیمان بسیاری از شرکت های ایرانی توسط تولید کننده های خارجی بلبرینگ کارخانجات سیمان، موجودی قطعه در کشور به شدت کاهش پیدا کرد و کشور با کمبود بلبرینگ سیمان مواجه شد. این کمبود به صورت مستقیم بر قیمت بلبرینگ سیمان تاثیر گذاشت و آن را بیش از پیش به دلار وابسته کرد و کارخانه ها برای خرید بلبرینگ سیمان دچار مشکل شدند؛ البته که در آن شرایط امکان ارائه لیست قیمت بلبرینگ سیمان به صورت ثابت و بدون تغییر وجود نداشت.

بلبرینگ صنایع سیمان

نمایندگی فروش بلبرینگ سیمان

حال پس از گذشت سال ها از تحریم ها، وارد کنندگانی در کشور حضور دارند که بعضی از آن ها دست کمی از نمایندگی فروش بلبرینگ سیمان نداشته و بسیار معتبر عمل کرده اند. دیجی برینگ به عنوان یکی از این وارد کنندگان معتبر، طی سال های طولانی فعالیت خود در این حوزه توانسته موفقیت های لازم را کسب و با کارخانجات معتبر کشور همکاری داشته باشد. این اعتبار ناشی از ارائه بلبرینگ سیمان اصل در بازار و ارائه قیمت بلبرینگ سیمان در سطح رقابتی و آسان سازی خرید بلبرینگ سیمان برای مشتریان بوده است. تیم فروش ما در هر لحظه از روز و حتی ایام تعطیل سال آماده پاسخگویی به نیاز های شما مشتریان گرامی می باشد. تیم دیجی بیرینگ در زمینه فروش بلبرینگ های صنعتی دیگری چون بلبرینگ صنعت مس، بلبرینگ کارخانجات شن و ماسه، بلبرینگ صنعت فولاد، بلبرینگ صنعت نساجی، بلبرینگ صنعت آسانسور، بلبرینگ صنعت بالابر، بلبرینگ صنعت پله برقی، بلبرینگ نیروگاه برق، بلبرینگ صنایع پتروشیمی، بلبرینگ صنایع نفت و گاز و ... آماده خدمت به شما عزیزان میباشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *