برند ها

برندهای بیرینگ

در زمینه ساخت و تولید بلبرینگ های پیشرفته، شرکت های اروپایی، آمریکایی و ژاپنی جایگاه خود را به عنوان تامین کنندگان عمده بلبرینگ جهانی، سال هاست تثبیت کرده اند. در میان ده شرکت ساخت بلبرینگ برتر در فروش سالانه: ژاپن 5 شرکت، ایالات متحده 2، آلمان 2 و سوئد 1 جایگاه را اشغال کرده اند. در میان این کمپانی های بلبرینگ سازی بزرگ، بیشترین فروش جهانی بلبرینگ در سوئیس است که فروش سالانه آن زمانی به 5 میلیارد دلار آمریکا می رسید و 14.3 درصد از کل سهم بازار جهانی را به خود اختصاص می دهد و کم ترین میزان فروش در این بخش، تورینگتون در ایالات متحده است که با فروش سالانه 1 میلیارد دلار آمریکا و زمانی 2.9 درصد از کل سهم بازار را به خود اختصاص می داد.

  • از نظر بازار جهانی، گروه بلبرینگ SKF سوئد بزرگ ترین تامین کننده بلبرینگ در اروپای غربی، آمریکای لاتین، آفریقا و خاورمیانه است و یک سوم سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.
  • در بازار ایالات متحده، شرکت بلبرینگ TIMKEN، 22 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و پس از آن گروه های SKF و TORRINGTON هر کدام با 2 درصد سهم بازار، قرار می گیرند.
  • در آسیا (به استثنای ژاپن)، گروه SKF زمانی 17 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت. در ژاپن،شرکت بلبرینگ NSK بزرگترین تامین کننده بلبرینگ است و گروه بلبرینگ SKF تنها 2 درصد از بازار ژاپن را اشغال می کند. مجموعا در اروپای مرکزی، اروپای شرقی و چین، کمپانی های ساخت بلبرینگ منطقه ای سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص می دهند.

صنعت تولید بلبرینگ همیشه به عنوان یک صنعت ساخت قطعات اصلی و دقیق شناخته شده است. دقت این صنعت معمولاً با 0.001 میلی متر اندازه گیری می شود؛ چرا که صدا و لرزش ساطع شده از موتور تا حد زیادی به کیفیت و مهارت بلبرینگ بستگی دارد. این در حالیست که حد تولید قطعات مکانیکی معمولی به طور کلی فقط 0.01 میلی متر است. شایان ذکر است که اختلاف نوسان و افزایش دمای اسپیندل ماشین ابزار دقت بالا، با کیفیت بلبرینگ و به ویژه دقت و عملکرد آن در زمینه‌ های مختلف پیشرفته مانند ماهواره ‌های ارتباطی، کشاورزی، فناوری دفاع ملی و تولید هوشمند، مرتبط است. اگرچه صنعت بلبرینگ تنها 100 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد، اما به دلیل ارتباط با اقتصاد ملی و معیشت مردم، کشور های جهان از هیچ تلاشی برای توسعه صنعت بلبرینگ خود دریغ نکرده اند.