بلبرینگ ها را می توان به عنوان قطعاتی معرفی نمود که از حساسیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و از این روی باید دقت بسیار زیادی را در زمان جا زدن بلبرینگ داشته باشیم. در صورتی که ساچمه ها و قطعات درونی بلبرینگ فشاری اضافه را تحمل کنند، ممکن است کارایی خود را از دست بدهند و از این روی باید حتما تمامی نکاتی که در این مقاله در خصوص جا زدن بلبرینگ بیان می شود را رعایت کنید.
دانستن روش صحیح جا زدن بلبرینگ به شما کمک می کند تا بتوانید به سادگی از این قطعه استفاده کنید و بیشترین طول عمر را از این محصول انتظار داشته باشید. با توجه به این نکات باید گفت که تمیز کردن محلی که بلبرینگ در آن قرار داده می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ضمنا بلبرینگ به هیچ عنوان نباید با حلال های مختلف و متفرقه شستشو داده شود. همچنین در نظر داشته باشید که شیب ده الی بیست درجه ای که در آخرین نقطه سوراخ داخلی محفظه بلبرینگ قرار داده می شود، برای جا زدن بلبرینگ به صورت ساده تر مورد استفاده قرار می گیرد. دیجی برینگ عرضه کننده بهترین بلبرینگ در تهران و سایر شهرهای ایران از برندهای معتبر و خوشنام است.

بهترین روش جا زدن بلبرینگ1

از چه ابزاری برای جا زدن بلبرینگ استفاده کنیم؟

ابزارآلات مختلفی وجود دارد که برای جا زدن بلبرینگ می توانید از آن ها استفاده کنید ولی یک صفحه تخت که برای جا زدن از آن بتوان استفاده کرد، یکی از مهم ترین ابزار مورد نیاز شما می باشد. همچنین باید دقت داشته باشیم که ضربه های وارد شده به بلبرینگ نباید شدید باشد و همچنین سطوح لغزشی که در یک بلبرینگ قرار دارد، به هیچ عنوان تحمل ضربه را ندارند.
در صورتی که قصد جا زدن بلبرینگ در تعداد زیاد را دارید، باید حتما از پرس هایی که به این منظور به صورت هیدرولیکی و مکانیکی در بازار عرضه می شود استفاده داشته باشید. یکی از نکاتی که در خصوص جا زدن بلبرینگ باید به آن دقت داشته باشید، نیاز به گرم کردن این قطعه می باشد. در واقع بلبرینگ های کاسه نمد دار نباید بیشتر از 130 درجه سانتی گراد گرم شوند و در صورتی که کاسه نمد از جنس پلی اورتان باشد نیز، دمای این قطعه نباید از 110 درجه سانتی گراد تجاوز کند. در خصوص گرم کردن و حرارت دادن برای جا زدن بلبرینگ امروزه ابزارهای خاصی در بازار عرضه شده است که به نام اتاقک محفظه گرم یا هیتر شناخته می شوند و شما به هیچ عنوان مجاز نخواهید بود که برای جا زدن بلبرینگ از شعله مستقیم استفاده کنید.
در صورتی که قصد دارید نسبت به خارج سازی یک بلبرینگ اقدام کنید نیز باید دقت داشته باشید که ابزار پولی کش مورد نیاز بوده و در کنار آن باید دقت داشته باشید که قطعه باید با حساسیت بسیار زیادی خارج شود تا به آن آسیبی وارد نگردد. در صورتی که شکاف و سوراخ در محل قرارگیری بلبرینگ قرار داشته باشد، عملیات خارج سازی بلبرینگ ساده تر انجام می شود.

نکات مهم جا زدن بلبرینگ

نکات مهم جا زدن بلبرینگ

نکات دیگری وجود دارد که حتی برای افراد حرفه ای در خصوص جا زدن بلبرینگ می تواند مفید واقع شود و به آن ها کمک می کند تا راحت تر بلبرینگ را نصب کنند.

  • در ابتدا باید محصولی را انتخاب و خریداری کنید که کیفیت بسیار بالایی را داشته باشد و مناسب ترین محصول مورد نیاز شما باشد. در این خصوص حتی در صورتی که نیاز داشتید می توانید با کارشناسان فروش بلبرینگ در ارتباط بوده و با آن ها صحبت کنید.
  • پس از این که بهترین بلبرینگ را برای کار خود انتخاب کردید، باید حتما به دستورالعمل هایی که از سوی کارخانه توصیه شده است توجه داشته باشید و بر این اساس نسبت به استفاده و جا زدن بلبرینگ اقدام کنید که حتما برای شما مفید واقع خواهد شد. در نظر داشته باشید که این نکات برای جلوگیری از بروز خرابی در هنگام جا زدن بلبرینگ به شما کمک زیادی خواهد کرد.
  • یکی از نکاتی که باید به آن اهمیت دهید، هم راستا بودن بلبرینگ می باشد و باید دقت کنید که در هنگام جا زدن بلبرینگ، این قطعه به صورت هم راستا قرار گرفته است تا از بروز خرابی جلوگیری به عمل آمده و طول عمر محصول بالا برود.
  • ارزیابی شافت و بررسی مشخصات آن از دیگر نیازهای پیش روی شما برای استفاده از بلبرینگ به شمار می رود و باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید از بلبرینگ بهترین استفاده را داشته باشید.
  • به کارگیری روان کننده های مناسب نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید در هنگام خرید بلبرینگ به آن دقت داشته باشید و بر این اساس نسبت به جا زدن بلبرینگ اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *