یکی از قطعات اصلی در ساخت خودرو، انواع بیرینگ هایی است که در چرخ های جلو و عقب به کار می روند. بلبرینگ چرخ جلو و عقب نقش مهمی در سلامت خودرو و ایمنی سرنشینان آن دارد، به همین دلیل توجه به سلامت و کیفیت آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بلبرینگ چرخ جلو به دقت و پیگیری بیشتری نیاز داشته و از قطعات اصلی در جلوبندی خودرو به حساب می آید. ساختار یک بلبرینگ چرخ عبارت است از تعدادی توپ و ساچمه فولادی که درون یک حلقه فلزی جاسازی شده اند. لازم به یادآوری است که عملکرد برینگ های مختلف در خودرو با آن چه در صنایع دیگر به چشم می خورد اندکی متفاوت خواهد بود. برای خرید بلبرینگ چرخ جلو پراید از روش های مختلفی می توان اقدام کرد. یکی از فروشگاه های معتبری که می توانید برای خرید انواع رولبرینگ و بلبرینگ خودرویی و غیر خودرویی به آن مراجعه نمایید، فروشگاه دیجی برینگ است.

 بلبرینگ چرخ جلو پراید چند تکه است

بلبرینگ چرخ جلو پراید دو تکه

بلبرینگ چرخ جلو و عقب خودرو قطعه ای است که به روان تر شدن و راحت تر شدن گردش چرخ ها کمک شایانی می کند. بلبرینگ چرخ خودرو شامل دو قسمت اصلی ثابت و متحرک است که به ترتیب در بیرون و داخل آن جای می گیرد. انواع مختلفی از بلبرینگ وجود دارند که در قسمت های مختلف خودرو به کار می روند. با این حال بلبرینگ چرخ جلو و عقب از مهم ترین موارد به شمار می آیند. محل قرارگیری بلبرینگ چرخ روی توپی آن است و از این طریق به حرکت اصلی چرخ های جلو و عقب کمک می کند. روی چرخ جلو پراید ممکن است از بلبرینگ های یک تکه یا دو تکه استفاده شود. در مدل های قدیمی پراید (مدل های 84 به قبل)، بلبرینگ چرخ جلو از دو تکه تشکیل شده بودند. در اصل در مدل های قدیمی پراید دو عدد بلبرینگ در ساختار چرخ به کار می رود. در حال حاضر استفاده از بلبرینگ های چرخ جلوی پراید یک تکه رواج بیشتری دارد. نحوه خرید بلبرینگ چرخ جلو پراید می تواند بر اساس بیان شماره فنی آن باشد. همچون پراید، پژو و سایر خودرو ها از جمله علائم خرابی بلبرینگ چرخ جلو سمند می تواند شامل موارد متعددی از جمله صدای غیر عادی چرخ ها، لرزش فرمان، سائیدگی چرخ ها و مواردی از این قبیل باشد. در صورت مشاهده چنین علائمی لطفا هر چه سریعتر نسبت به تعویض و یا تعمیر بلبرینگ اقدام نمایید زیرا رانندگی با چنین نقص هایی بسیار خطر آفرین است. برای تشخیص صحت عملکرد بلبرینگ ها، باید با روش های تست بلبرینگ و ارزیابی سلامت آنها آشنا بود و پس از بررسی در صورت لزوم اقدام به خرید و تعویض این قطعه نمود، شما می توانید برای کسب اطلاعات در این زمینه با کارشناسان دیجی برینگ در ارتباط باشید.

بلبرینگ چرخ جلو پراید دو تکه

بلبرینگ چرخ جلو پراید یک تکه شرکتی

بلبرینگ چرخ جلوی پراید می تواند تنها از یک بلبرینگ تشکیل شده باشد که به آن بلبرینگ چرخ جلوی یک تکه می گویند. ساختار این نوع بلبرینگ به این صورت است که دو ردیف گوی یا ساچمه فولادی به طور فشرده در یک رینگ فلزی به کار گرفته شده است. این حلقه فلزی اصطلاحا RACE نامیده می شود و مبنای اصلی عملکرد بلبرینگ به حساب می آید. عملیات روان کاری برای بلبرینگ یک تکه چرخ جلوی پراید در کارخانه و با تزریق مقدار استاندارد گریس انجام می گیرد و پس از نصب بلبرینگ یک تکه دیگر نیازی به تزریق مجدد نیست. فروشگاه ها و توزیع کننده های زیادی در زمینه بلبرینگ چرخ جلوی پراید یک تکه در ایران فعالیت دارند. از سوی دیگر انواع مختلفی از برندها در زمینه تولید این نوع بلبرینگ فعالیت دارند. شما باید از بین تمامی کالاهای موجود با کیفیت ترین آن ها را انتخاب نمایید. فروشگاه دیجی برینگ یکی از معتبرترین فروشگاه ها است که می توانید انواع بلبرینگ ها با برندهای مختلف و بهترین کیفیت را از آن خریداری نمایید.

بلبرینگ چرخ جلو پراید یک تکه شرکتی

دیجی برینگ بهترین توزیع کننده بلبرینگ و رولبرینگ

فروشگاه دیجی برینگ در حال حاضر یکی از معتبرترین و مطمئن ترین فروشگاه ها در زمینه توزیع و فروش بلبرینگ و رولبرینگ است. انواع مختلفی از بلبرینگ ها و رولبرینگ ها با اهداف گوناگونی ساخته می شوند که می توانید تمامی این موارد را در دیجی برینگ خریداری کنید. برای خرید بهترین بلبرینگ چرخ جلوی پراید نیز می توانید به فروشگاه دیجی برینگ مراجعه کنید. این فروشگاه توزیع کننده انواع رولبرینگ و بلبرینگ خودرو در ایران به حساب می آید. لازم به ذکر است که انواع بلبرینگ چرخ خودرو با برندهای متفاوت از نظر کیفیت، ایمنی، گارانتی و مواردی از این قبیل با یکدیگر تفاوت دارند. شما می توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاه دیجی برینگ انواع برندها را با یکدیگر مقایسه کنید و سفارش خود مبنی بر خرید انواع بلبرینگ با برندهای دلخواه را ثبت نمایید. شاید برای شما هم جالب باشد تا درباره علت داغ شدن کاسه چرخ عقب پراید اطلاعاتی کسب کنید، برای این منظور می توانید به صفحه ای با همین عنوان در بخش مقالات دیجی برینگ مراجعه کنید.

برای دسترسی به یک دانشنامه دقیق و به روز و همچنی خرید بلبرینگ های مرغوب دنیا، از برند های معتبری همچون skf ، fag، nachi، gmb و… میتوانید از سایر صفحات سایت ما دیدن کنید. برای نمونه به صفحه بلبرینگ skf سر بزنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *