خرید بهترین روغن بلبرینگ

روغن های رایج در این صنعت:

  • Lucas Red “N” Tacky
  •  arrowmax 
  • Snake Bite

برندهای موفق در این زمینه:

  • SKF
  • mobil
  • arrowmax

روغن بلبرینگ چیست؟

روغن بلبرینگ یک نوع ماده روانکاری و خنک کننده می‌باشد که برای کاهش اصطکاک و کمتر کردن دمای کار در بلبرینگ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. روغن کاری بلبرینگ عملیات ویژه ای است که کارکرد و طول عمر بلبرینگ ها را مشخص می کند در نتیجه در کارکرد دستگاه ها و تجهیزات تاثیر به سزایی دارد؛ در واقع هماهنگونه که بلبرینگ ها از حرکت روان دستگاه ها پشتیبانی می کنند، روغن بلبرینگ نیز از حرکت بدون نقص بلبرینگ پشتیبانی می کند.

این روغن ها ترکیبی از: روغن معدنی، روغن گیاهی یا روغن مصنوعی هستند. در کنار روغن مقداری صابون غیر شوینده که حاوی اسید های چرب با خاصیت ضد خوردگی است نیز در ترکیب روغن بلبرینگ وجود دارد .

در این مقاله تلاش می کنیم تا تمامی عوامل موثر بر کارکرد روغن بلبرینگ در بیرینگ ها برای شما عزیزان توضیح و انواع آن را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین همواره برای خرید بهترین روغن بلبرینگ شما میتوانید با کارشناسان دیجی برینگ تماس بگیرید و اطلاعات خوبی درباره قیمت روغن بلبرینگ بدست بیاورید. برای اطلاعات تکمیلی نیز تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

روغن بلبرینگ

از مهم ترین ویژگی هایی که انواع روغن بلبرینگ خوب باید داشته باشد میتوان به ویسکوزیته اشاره کرد. ویسکوزیته یا (گرانروی) یکی از ویژگی های کلیدی هنگام تعیین روغن مناسب برای بلبرینگ است. اگر گرانروی روغنی که برای روغن کاری انتخاب کرده ایم، مناسب پمپ یا بلبرینگ یا دمای محیط کار آن نباشد، عملیات روغن کاری بطور درست و مناسب انجام نمی شود و این می‌تواند باعث کاهش عمر بلبرینگ ها وافزایش هزینه ها شود.

انواع روغن بلبرینگ چیست؟

انواع روغن های بلبرینگ زیادی در بازار های ایران و بازار های جهان وجود دارد ولی انتخاب بهترین روغن برای بلبرینگ به چند ویژگی مختلف بستگی دارد. میتوان مهم ترین عوامل موثر در انتخاب انواع روغن بلبرینگ به اختصار اینگونه نام برد:

1: دمای کاری بلبرینگ و روغن میبایست با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

2: جنس بلبرینگ و حساسیت های آن

3: کاربرد روغن بلبرینگ در دستگاه ها و صنایع مختلف

4: تشخیص نیاز به روانکاری یا خنک کاری یا هردو در دستگاه ها

را میتوان به عنوان مشخصه های مهم برای تعیین انواع روغن بلبرینگ مناسب مثال زد.

میتوان مهم ترین عامل برای خرید بهترین روغن بلبرینگ را انتخاب روغن بلبرینگ درست و مناسب نام برد که باید به آن توجه زیادی بشود. انواع این روغن ها با برندهای متفاوت و خواص گوناگونی در بازار موجود هستند که مانند گریس بلبرینگ در روان کاری بلبرینگ های مختلف به کار می روند.

مشخصات روغن بلبرینگ را از کجا بدست بیاوریم؟ 

مشخصات روغن بلبرینگ را میتوان از طریق سایت های برند های مختلف بدست اورد. کاتالوگ ها و نمودار های قطعات مصرفی معمولا در سایت ها موجود است. این گونه مشخصات در قالب پی دی اف در خدمت شما عزیزان قرار می گیرد و در این نمودار ها مشخصه هایی مانند سرعت کار، بازه دمای کار، مقدار نیروی مجاز و ... مشخص شده که به ما کمک می کند که روغن بلبرینگ مناسب را برای بلبرینگ ها و رولبرینگ های خود را پیدا کنیم.

انواع روغن بلبرینگ

روغن کاری بلبرینگ به چه صورتی انجام میشود؟

روغن کاری بلبرینگ با روش ها و متد های مختلف با توجه به اهداف آن انجام میشود که از این نوع روش ها برای روغن کاری بلبرینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1: حمام روغن بدون گردش روغن

2: حمام روغن با روغن خود گردشی از طریق عمل پمپاژ یاتاقان

3: روغن گردش با پمپ خارجی

4: روش جت روغن

5: روش هوای نفت

انتخاب روش روانکاری روغن عمدتاً به موارد زیر بستگی دارد:

1: سرعت بلبرینگ

2: نیاز به حذف گرما

3: نیاز به حذف آلاینده ها (ذرات جامد یا مایع)

خرید روغن بلبرینگ حرفه ای

خرید روغن بلبرینگ برای شما عزیزانی که به دیجی برینگ مراجعه می‌کنید به صرفه تر و مطمئن تر است. ما در دیجی برینگ به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین واردکننده ها میتوانیم به شما این اطمینان را بدهیم که شما میتوانید با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر قطعاتی را که میخواهید خریداری کنید. تنها کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و به ما اجازه بدهید شما را برای خریدی خوب راهنمایی کنیم.

خرید روغن بلبرینگ حرفه ای را میتوان از فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر انجام داد. مجموعه دیجی برینگ میتواند برای شما عزیزان خرید مطمئن و خوبی را در خصوص روغن بلبرینگ حرفه ای رقم بزند و به شما عزیزان کمک کند تا بهترین قیمت روغن بلبرینگ اصل را دریافت کنید. شما عزیزان میتوانید با کارشناسان با تجربه ما تماس بگیرید و به ما اجازه بدهید که شما کاربران گرامی را برای خریدی لذت بخش راهنمایی کنیم. برندهای معتبری از روغن بلبرینگ و نیز گریس آن در ایران موجود هستند که از میان آنها می توان به گریس بلبرینگ skf اشاره کرد که یکی از مشهورترین برندهای تولید بلبرینگ و روغن بلبرینگ در جهان می باشد.

قیمت روغن بلبرینگ

خرید بهترین روغن بلبرینگ چه مزایایی برای ما دارد؟

خرید بهترین روغن بلبرینگ در کل میتواند نقش مهمی در کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری ایفا کند. به این دلیل که اگر ما مناسب ترین و بهترین روغن ممکن را انتخاب کنیم عملیات روغن کاری درست و بهتر انجام شده و مزایای زیادی به ما میدهد که اگر بخواهیم آن را برای شما عزیزان به صورت خلاصه شرح بدهیم میشود گفت:

با انجام درست عملیات روغن کاری، عمر مفید و مصرفی بلبرینگ ها بیشتر میشود و هزینه های تعمیرات نگهداری ما به مقدار چشم گیری کاهش می یابد. همچنان باید دقت کرد اگر خرید بهترین روغن بلبرینگ به درستی انجام نشود، روغن بلبرینگ آنطور که باید در عملیات روانکاری و خنک کاری تاثیر نمی‌گذارد و این باعث آن میشود که خرید ما تقریبا بدون هیچ نتیجه ی مثبتی بوده و همین امر نیز میتواند باعث بالا رفتن هزینه های مصرفی ما شود. به همین دلیل است که خرید بهترین گریس بلبرینگ و روغن بلبرینگ از اهمیت بسیار بالایی برای صنایع مختلف برخوردار است.

قیمت روغن بلبرینگ

قیمت روغن بلبرینگ معمولا بر اساس برند ها تعیین می شوند ولی این تنها فاکتور برای تعیین قیمت روغن بلبرینگ نمی‌باشد و این قیمت به فروشگاه انتخابی شما نیز بستگی دارد.

البته باید این رو هم در نظر داشت که قیمت روغن بلبرینگ به تنهایی ضامن اصل بودن و کار آمد بودن آن نمی ‌باشد. متاسفانه به دلیل وجود روغن بلبرینگ های فیک و تقلبی، تشخیص اصل یا فیک بودن روغن بلبرینگ کار دشواری می‌باشد و نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد. شما کاربران گرامی می ‌توانید با اطمینان خاطر با کارشناسان دیجی برینگ تماس حاصل کنید و ما شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی می‌کنیم.

بهترین روغن برای بلبرینگ را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین روغن برای بلبرینگ را میتوان با دانستن کاربرد بلبرینگ و همچنان اطلاع از خواص روغن مورد نظر پیدا کرد. در ادامه در این بخش از مقاله برای شما نکات مهمی از این قبیل را توضیح می‌دهیم.

خرابی بلبرینگ یا رولبرینگ یا انواع یاتاقان ها در کار می تواند هزینه بسیار زیاد تری نسبت به هزینه خرید یک بلبرینگ جدید یا هزینه روغن کاری آنها روی دست مصرف کننده بگذارد و هزینه های نگهداری و تلفات تولید به دلیل از کار افتادن دستگاه می تواند به سرعت افزایش یابد. به همین دلیل است که به خرید بهترین روغن بلبرینگ تاکید می‌کنیم. یکی از دلایل اصلی خرابی بلبرینگ، روغن کاری ناکافی یا نامناسب است که می تواند منجر به آلودگی یا تجمع گرمای بیش از حد شود. با روغن کاری و با استفاده از انواع روغن بلبرینگ مناسب، میتوان تا مقدار قابل توجهی از خرابی ها و آسیب های احتمالی جلوگیری کرد.

بلبرینگ ها در دماها و سرعت های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. روغن بلبرینگ نیز همین شرایط را دارد و استفاده از انواع روغن بلبرینگ که مشخصه های آن ها با بلبرینگ ها همخوانی ندارد، میتواند باعث خرابی یا کاهش عمر مصرفی بلبرینگ ما بشود. پیدا کردن این مشخصه ها تقریبا کار آسانی است چون شرکت ها و برند هایی که روغن بلبرینگ میفروشند کاتالوگ و نمودار هایی از دمای کار و شرایط کار آن ها نیز منتشر می‌کنند و با تطبیق دادن آن ها میتوان بهترین روغن برای بلبرینگ را انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *