گریس بلبرینگ

شماره های گریس: 0,1,2,3,4

انواع گریس های موجود:

  • گریس معمولی
  • گریس نسوز
  • گریس دور بالا

برند های معروف سازنده:

  • SKF
  • TIMKEN
  • SCHAEFFLER
  • NSK
  • و …

مقدمه ای بر انواع گریس بلبرینگ
استفاده از گریس بلبرینگ و گریس کاری مناسب آن، برای عملکرد صحیح بلبرینگ و رولبرینگ کاملا ضروری است. خرید گریس بلبرینگ مناسب و استفاده از آن، اصطکاک بین سطوح لغزنده داخلی اجزای بلبرینگ را کاهش می دهد و از تماس فلز به فلز عناصر نورد با مسیر های حرکتشان جلوگیری می کند؛ در نتیجه می توان گفت که روان کاری مناسب باعث کاهش سایش و جلوگیری از خوردگی می شود و عمر کارکرد طولانی برای بلبرینگ ها را تضمین می کند. همچنین نکته حائز اهمیت این است که به کارگیری گریس بلبرینگ با کیفیت، گرما را از بلبرینگ دفع می کند. در صفحه گریس بلبرینگ skf با یکی از بهترین گریس های موجود در بازار جهانی آشنا خواهید شد. برای مشاوره تخصصی و یا خرید و انتخاب بهترین گریس برای بلبرینگ نیز میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
گریس مخصوص بلبرینگ

دو نوع اصلی روان کننده بلبرینگ وجود دارد که به راحتی در دسترس هستند: روغن و گریس. درک مورد اول نسبتاً ساده است، زیرا مایعی با جریان آزاد است؛ در حالی که گریس مخصوص بلبرینگ کمی پیچیده ‌تر به نظر می رسد و برای اینکه خاصیت روان کنندگی داشته باشد، همه گریس ها دارای روغنی هستند که در یک ماده پایه غلیظ ترکیب شده است.
در واقع ماده پایه است که این تصور را ایجاد می کند که گریس بلبرینگ نوعی روغن چسبناک تر می باشد؛ با این حال، روغن موجود در گریس بلبرینگ، عمل روانکاری را انجام می دهد. این ترکیب پیچیده تر در ساخت انواع گریس بلبرینگ باعث ایجاد تفاوت در قیمت گریس بلبرینگ با روغن ها می شود.

مزایای استفاده از گریس مخصوص بلبرینگ

گریس مخصوص بلبرینگ مخلوطی از روغن و یک عامل غلیظ کننده هستند که در ادامه‌ی این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد. عامل غلیظ کننده به حفظ گریس بلبرینگ در جای خود کمک می‌کند و مانعی برای ورود آلاینده ها به بلبرینگ ها می‌باشد.
گریس کاری بلبرینگ معمولا برای بلبرینگ هایی که دسترسی به آنها دشوار است استفاده می‌شود و انتخاب درست در بین انواع گریس بلبرینگ به عملکرد بهینه و افزایش طول عمر بلبرینگ کمک می‌کند. همچنین استفاده از گریس مخصوص بلبرینگ باعث محافظت از بلبرینگ ها در برابر زنگ زدگی می‌شود.
هر نوع روان کننده مزایا و معایب خاص خود را دارد و بر اساس ماهیت کاربرد انتخاب می شود. مهمترین مزایای دو نوع کلی روان کننده عبارتند از:

 
معایبمزایانوع روان کننده

ممکن است نشت کند (نگرانی های زیست محیطی)-

،سپس روانکاری دیگر انجام نمی شود

پراکندگی و پخش آسان-

سایر اجزا را روان می کند-

نیروی درگ کمتر-

تخلیه و تعویض آسان-

گزینه بهتر برای دما های بالا-

روغن

برای تمیز کردن و دوباره پر کردن نیاز به فعالیت-

بیشتری دارد

بالا بودن قیمت گریس بلبرینگ نوع نسوز (دمای بالا)-

در جای خود باقی می ماند-

به راحتی نشت نمی کند-

آب بندی را بهبود می بخشد و نیازی به نظارت ندارد-

گریس بلبرینگ

حال به شرحی از انواع روان کننده ها می پردازیم.

روانکاری با سایر روش ها

از جنبه عملکرد، روانکاری با روغن بهترین نوع روانکاری است. در انواع مختلفی از تجهیزات، مانند تجهیزات دارای چرخ دنده و یا میله های اتصال، روغن استفاده شده در این اجزاء، مه یا اسپری ایجاد می کند تا سطوح تماس بلبرینگ را خیس کند. گاهی اوقات به این روش “روغنکاری پاششی” می گویند.
مورد بعد در پیچیدگی این روش، سیستم‌ های مه (( روغن و هوا_روغن )) هستند که به گونه ‌ای طراحی شده‌ اند که مقدار دقیق روغن مورد نیاز برای روانکاری را فراهم می‌ کنند و از طریق روغن اضافی که می تواند توسط بلبرینگ پراکنده شود، کشش و سطح دمای کاری را افزایش می ‌دهد.

خرید گریس بلبرینگ

برای کاربرد های با سرعت بالا، استفاده از روغن پر فشار در گردش ضروری است. نازل ها روغن را مستقیماً به بلبرینگ تزریق می کنند که عملکرد دوگانه روانکاری و حذف گرما را ارائه می دهد. این سیستم ها پیچیده و گران هستند و در مواقع ضروری انتخاب می شوند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه روغن بلبرینگ در دیجی برینگ مراجعه کنید.

روانکاری با گریس بلبرینگ

به طور کلی، روانکاری با گریس بلبرینگ در صورتی انتخاب می شود که نیاز های روانکاری همان بلبرینگ اجازه آن را بدهد. سیستم های گریس بلبرینگ معمولی بسیار ساده تر از سیستم های دیگر هستند و هزینه زیادی ندارند. تنها ویژگی های مورد نیاز، سوراخ های تزریق گریس نسوز بلبرینگ و یک منبع گریس خارجی برای دوباره پر کردن محفظه بلبرینگ است.

قیمت گریس بلبرینگ

هنگام انتخاب و خرید گریس مناسب بلبرینگ برای یک کاربرد، باید چندین ویژگی آن را برای شرایط عملیاتی مورد انتظار در نظر گرفت. اولویت این ویژگی ها در استاندارد، به ترتیب زیر بیان می شود:
1) ویسکوزیته روغن مورد نیاز در دمای کاری بلبرینگ
2) درجه حرارت عملکرد
3) پایه صابونی که برای کاربرد بهترین است
4) در دسترس بودن افزودنی های EP (فشار شدید)
سطح یا “گرید” گریس بلبرینگ نشانگر میزان سفت بودن آن گریس است. گرید های “0” و “1” نسبتاً نرم هستند و معمولاً در دمای عملیاتی پایین استفاده می شوند. درجات «2»، «3» و «4» در دما های بالاتر استفاده می‌ شوند. درجه “3” نیز معمولاً در کاربرد های عمودی استفاده می شود تا از ته نشین شدن تمام گریس ها در پایین بلبرینگ جلوگیری شود.
سفت کننده یا غلیظ کننده های مختلف گریس بلبرینگ مزایای خاصی دارند، بنابراین ممکن است برای کاربرد های متفاوت انتخاب شوند. برخی از مزایای اصلی آن ها عبارتند از:

 
توانایی ذاتی EP، مقاومت دربرابر خوردگی، ایمن برای تولید مواد غذایی، فقط استفاده در دمای پایین کلسیم
هزینه کمتر، دمای متوسط تا بالا. سدیم
دمای بالاتر، سرعت بالا. لیتیوم
بار های سنگین در دمای بالا، مقاومت در برابر شستشو با آب. بنتون خاک رسی
دمای بسیار بالا. (هزینه بالا) ترکیب مواد مصنوعی

روانکاری مجدد با گریس بلبرینگ

در بسیاری از کاربرد ها لازم است که گریس بلبرینگ را در فواصل منظم دوباره پر کنید؛ زیرا روغن موجود در گریس نسوز بلبرینگ قدیمی خشک شده و پایه غلیظ کننده اکسید می ‌شود. تجدید گریس کاری بلبرینگ باید بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تجهیزات باشد.
برخی از طراحی بلبرینگ ها یک دریچه پاک ‌کننده را فراهم می ‌کنند یا اجازه می ‌دهند چربی های قدیمی انواع گریس بلبرینگ از زیر لبه ‌های کاسه نمد خارج شود.
برخی از انواع تجهیزات مورد استفاده در صنایعی که دارای ذرات ساینده هستند، از گریس نسوز بلبرینگ به عنوان رسانه فیلتر برای به دام انداختن این ذرات استفاده می کنند. گریس کاری مجدد این بلبرینگ ها و محفظه آن ها، گریس بلبرینگ آلوده را از محفظه بلبرینگ ها پاک می کند.
• مهم است که به یاد داشته باشید زمانی که گریس در بلبرینگ هنوز سالم است، گریس کاری مجدد در پایان دوره کاری انجام شود. برای اطلاع از چگونگی روانکاری بلبرینگ به مقاله مربوطه در دیجی برینگ مراجعه کنید.

گریس نسوز بلبرینگ

مواد تشکیل دهنده گریس مخصوص بلبرینگ

هر یک از سازندگان گریس مخصوص بلبرینگ می توانند برای هر کدام از محصولات خود یک برگه مشخصات ارائه دهند و هر برگه دارای لیستی حدود 20 ویژگی می باشد. مهمترین خاصیت هر گریس بلبرینگ، میزان ویسکوزیته روغن آن است؛ پس اگر برگه مشخصات برای روغن باشد، مقادیر ویسکوزیته برای روغن خواهد بود.
اگر گریس است، بسته به سازنده باید به «ویسکوزیته روغن پایه» دیگری اشاره کند. معمولاً چهار مقدار ویسکوزیته برای انواع گریس بلبرینگ و حتی گریس نسوز بلبرینگ به صورت زیر نشان داده می شود:
• cSt @ 40 °C (104 °F)
• cSt @ 100 °C (212 °F)
• SUS @ 100 °F (38 °C)
• SUS @ 210 °F (99 °C)
بسیار مهم است که از انواع گریس بلبرینگ، گریسی انتخاب شود که حداقل ویسکوزیته قابل قبول را در دمای کار بلبرینگ که معمولاً بین پایین ترین و بالاترین دمای مرجع نشان داده شده در بالا باشد، ارائه دهد. به طور معمول، ویسکوزیته روغن با افزایش دما بسیار سریع کاهش می یابد.
تعیین دمای عملکرد بلبرینگ یک محاسبه نسبتاً پیچیده است که خارج از محدوده این مقاله است و برای هر بلبرینگ از هر برند باید به کاتالوگ مربوطه مراجعه گردد. پس در هنگام خرید گریس بلبرینگ، به نکته مهم دما توجه شود تا قیمت گریس بلبرینگ متناسب با نیاز شما تعیین شود.
همچنین افزودنی ها یکی از ویژگی های بسیار مهم روغن ها و گریس های مدرن هستند و اغلب می توانند به معنای تفاوت برای عملکرد موفق و طولانی مدت بلبرینگ ها و سایر اجزای ماشین باشند و اینجاست که نقش افزودنی با کیفیت نمایان می شود و خرید گریس مناسب بلبرینگ از نمایندگی فروش گریس بلبرینگ اهمیت زیادی پیدا می کند و در انتخاب هر روان کننده نسبت به دیگری همیشه باید مواد افزودنی را در نظر بگیرید.

قیمت گریس بلبرینگ

هنگام سنجش و بررسی قیمت گریس بلبرینگ در ابتدا باید کاربرد و شرایطی را که بلبرینگ مورد نظر شما در آن قرار می‌گیرد را در نظر بگیرید. عواملی مانند: دما، سرعت و بار های شعاعی و محوری وارده همگی می‌توانند در انتخاب شما برای خرید گریس مناسب بلبرینگ تاثیرگذار باشند.
از آنجایی که استفاده از گریس بلبرینگ با کیفیت خوب، عملکرد بلبرینگ را با سرعت نسبتا بالا، بدون افزایش بیش از دما بهبود می‌بخشد، نقش مهمی را در صنایع مختلف ایفا می‌کند؛ بنابراین قیمت گریس بلبرینگ با توجه به اهمیت بالای آن، معقول می‌باشد. یک تجهیز یا دستگاه مهم، گریس کاری با کیفیت میطلبد و قیمت گریس بلبرینگ برای صنایعی که از دستگاه های با کیفیت استفاده می‌کنند، نمی‌تواند اولویت اول باشد.

خرید گریس بلبرینگ از نمایندگی فروش گریس بلبرینگ

با توجه به توضیحات این مقاله، باید در نظر داشت که در بازه زمانی دقیق، خرید گریس بلبرینگ انجام شود که تاریخ تولید آن به روز باشد. متاسفانه به دلیل شرایطی که در بازار حاکم است، اعتماد برای خرید گریس مناسب بلبرینگ کاهش پیدا کرده و قیمت گریس بلبرینگ اعلامی از سمت مغازه داران هم دارای تناقض هایی است.
به همین جهت به شما خریداران عزیز توصیه می کنیم که خرید گریس بلبرینگ را از نمایندگی فروش گریس بلبرینگ انجام دهید تا هم از قیمت گریس بلبرینگ اطمینان داشته باشید و هم از اصالت کالای خریداری شده.
ما در دیجی برینگ به عنوان نمایندگی فروش گریس بلبرینگ از برند های مختلف و معتبر جهانی، خرید گریس مناسب بلبرینگ را برای مشتریان عزیز آسان نموده ایم و ارائه لیست قیمت گریس بلبرینگ به روز را انجام می دهیم. برای مشاوره و خرید انواع گریس بلبرینگ، همچون گریس بلبرینگ دور بالا، نسوز و معمولی با ما در تماس باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *