نکات مهم درباره دستگاه تولید ساچمه بلبرینگ

دستگاه تولید ساچمه بلبرینگ چه نقشی در فرایند تولید بلبرینگ دارد؟ یاتاقان، بلبرینگ و رولبرینگ سه قطعه بسیار مهم در ساخت تجهیزات صنعتی هستند. این قطعات پرکاربرد، چرخش و حمل بارهای سبک و سنگین را ساده تر می سازند. هر رولبرینگ یا بلبرینگ شامل دو محفظه فولادی، برنجی یا فیبری می شود که درون آن ها با انواع ساچمه بلبرینگ که عمدتا فلزی هستند، پر می گردد. این ساچمه ها ممکن است با هر ابعاد و شکلی تولید شوند. شکل ساچمه ها و ابعاد آن ها کاملا به عملکرد قطعه ای بستگی دارد که قرار است در آن استفاده شوند و تولید ساچمه تنها محدود به ساخت ساچمه گرد بلبرینگ نمی شود.

تولید ساچمه بلبرینگ یکی از اصلی ترین مراحل در تولید بلبرینگ و رولبرینگ به شمار می آید. زیرا استحکام، کارایی و جنس این ساچمه ها تا حد زیادی تعیین کننده کیفیت بلبرینگ و رولبرینگ خواهد بود. بنابراین، لازم است که اصول مربوط به تولید ساچمه بلبرینگ به خوبی و به طور دقیق رعایت گردد. ساچمه های فلزی می توانند به شکل سوزنی، مخروطی، کروی، استوانه ای و یا بشکه ای تولید شوند. همچنین، ساچمه ها در دستگاه تولید ساچمه بلبرینگ جنس های متنوعی تولید می گردند که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از:

  • ساچمه استیل
  • ساچمه کروم استیل
  • ساچمه کربن استیل
  • ساچمه سرامیکی
  • ساچمه پلاستیکی
  • ساچمه تنگستن کارباید

فرایند تولید ساچمه فولادی

ناگفته نماند که عمده ساچمه های به کار برده شده در صنعت فلزی هستند. بخش مهمی از کیفیت هر عملیات صنعتی و تولیدی بسته به فرایند تولید ساچمه فولادی بلبرینگ های آن دارد. در هر حال، برای خرید بهترین ساچمه بلبرینگ لازم است به یک فروشنده معتبر مراجعه کنید. زیرا سلامت ساچمه و کیفیت آن را تنها یک فروشنده با تجربه می تواند تشخیص دهد. در ادامه این مقاله برای شما عزیزان نحوه تولید ساچمه فولادی را توضیح می دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل تولید ساچمه بلبرینگ

شاید برایتان جالب باشد که با مراحل ساخت و تولید ساچمه بلبرینگ بیشتر آشنا شوید. برای ساخت ساچمه بلبرینگ و رولبرینگ از دستگاه تولید ساچمه بلبرینگ استفاده می شود. البته این روش ساخت ساچمه فولادی که اینجا برای شما توضیح می دهیم یکی از چند روشی است که در تولید ساچمه بلبرینگ استفاده می شود.

روش ساخت ساچمه فولادی

مواد اولیه برای ساخت انواع ساچمه های رولبرینگ و بلبرینگ، سیم های مفتولی فلزی و فولادی هستند. در واقع در این روش ساخت ساچمه فولادی، برای تولید ساچمه های فلزی و یا فولادی لازم است ابتدا مفتول با ابعاد مشخص برش خورده و به شکل استوانه ای وارد مرحله بعدی می شوند. در این مرحله که پرس نامیده می شود، گوی های فلزی در اثر فشار به گوی های فلزی تبدیل می گردند که البته سطح ناصافی دارند. حال وقت آن رسیده که سطح این گوی ها مسطح تر شده و مقاومت آن ها افزایش یابد. بنابراین، همه ساچمه های تولید شده، در مرحله سوم روش ساخت ساچمه فولادی طی یک مرحله گرمادهی تا دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد گرم و سپس سرد خواهند شد. البته لازم است تا این فرایند چندین بار تکرار شود تا مقاومت گوی های مسطح شده فلزی تا حد زیادی بالا رود.
بسته به نوع وسیله ای که قرار است از این بلبرینگ یا رولبرینگ استفاده کند، نوع و ابعاد ساچمه بلبرینگ و رولبرینگ تعیین می گردد یا به اصطلاحی می توان گفت نحوه تولید ساچمه بلبرینگ و طراحی آنها بسته به هدف آنها متغیر است. در واقع، پس از مسطح کردن سطح گوی ها و افزایش مقاومت آن ها با حرارت، باید ابعاد آن ها با آنچه محصول مورد نظر نیاز دارد، تطابق داده شود. در مرحله آخر لازم است ساچمه بلبرینگ تولید شده، به طور مستقیم تحت بررسی قرار گرفته و از نظر کیفیت سنجیده شود.

مراحل خاص در تولید ساچمه بلبرینگ

تولید ساچمه بلبرینگ بنا بر هدف ساخت برینگ های مختلف، ممکن است چند گام اضافه تر یا کمتری داشته باشد یا به اصطلاح روش ساخت ساچمه فولادی بسته به هدف نهایی آنها می تواند متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است در یک کارخانه، ساخت تجهیزات به گونه ای باشد که نیاز به بلبرینگ ها و رولبرینگ هایی با ابعاد خاص داشته باشند که در این صورت باید تنظیمات ویژه انجام گیرد. یا حتی به منظور تغییر مقاومت ساچمه بلبرینگ نیاز به انجام گام های اضافی باشد که این مساله نیز کاملا به برنامه تولید کارخانه بستگی خواهد داشت. در هر حال، آنچه در مورد تولید ساچمه بلبرینگ توضیح داده شد، مراحل اصلی آن است و ممکن است ترتیب آن ها با برخی مراحل ساخت و تولید ساچمه بلبرینگ تغییر کرده و یا جایگزین گردد. در کل فرایند تولید ساچمه فولادی از آن چه فکر می کنید پیچیده تر بوده و نیازمند دقت بسیار بالایی است. متخصصانی که در این زمینه کار می کنند باید در زمینه تولید ساچمه بلبرینگ حساسیت زیادی به خرج بدهند.

تولید ساچمه بلبرینگ

بهترین روش ساخت ساچمه فولادی و تهیه ساچمه بلبرینگ

ما تا اینجای مقاله درباره روش ساخت ساچمه فولادی برای شما عزیزان توضیح داده ایم. اهمیت این قطعه در عملکرد کلی بلبرینگ و به تبع آن دستگاه مربوطه و در کنار آن سختی فرایند تولید ساچمه بلبرینگ سبب شده هر فروشنده ای به سراغ فروش این قطعه از لوازم مربوط به بلبرینگ نرود. دلیل آن را می توان نیاز به مهارت خوب در شناخت تولید ساچمه بلبرینگ دانست. نیاز به تخصص در این بخش حتی بیش از فروش قطعه کامل بلبرینگ است. دیجی برینگ مفتخر است که با علم بر فرایند تولید ساچمه فولادی می تواند بهترین لوازم یدکی بلبرینگ در ایران را در خدمت شما عزیزان قرار دهد. شما می توانید برای هرگونه راهنمایی در زمینه خرید ساچمه بلبرینگ یا داشتن هرگونه سوال در زمینه تولید ساچمه بلبرینگ با کارشناسان با تجربه ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *