هنگامی که نگاه دقیق‌ تری به انواع مختلف بلبرینگ آسانسور می ‌اندازیم، متوجه می شویم که بلبرینگ در اسانسور از نظر ساخت ماشین، ایمنی و تعمیرات، در بسیاری از موارد متفاوت است.

بلبرینگ آسانسور

مرکز مالی CTF که دارای ارتفاع 530 متر است و در گوانگژو چین واقع شده، قرار است اواخر امسال سریع ‌ترین آسانسور جهان را در خود جای دهد. این آسانسور با سرعت 20 متر در ثانیه، به سرعت یک دوچرخه سوار المپیکی حرکت می کند و تنها در 43 ثانیه به طبقه بالا می رسد. چنین موردی قطعا به قطعات حرکتی و مکانیکی با قدرت و با کیفیتی نیاز خواهد داشت که بلبرینگ آسانسور یکی از مهمترین آن هاست و از این رو خرید بلبرینگ آسانسور جز مهمترین اولویت ها محسوب می گردد. با این حال، سرعت همه چیز نیست. آسانسور ها باید جمع و جور و ایمن باشند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشته یا اصلاً نیازی به نگهداری نداشته باشند؛ چه در آسمان‌ خراش‌ ها و چه در بلوک‌ های آپارتمانی دو طبقه کار کنند، سیستم ‌های زیر بنای آن ها برای مثال طناب‌ ها، قرقره‌ ها و بلبرینگ آسانسور، باید قوی و قابل اعتماد باشند.

نقش بلبرینگ آسانسور در عملکرد آن

یک موتور الکتریکی با سرعت بالا، یک چرخ دنده حلزونی را به حرکت در می آورد و سپس چرخ بالابر را برای حرکت کابین آسانسور می چرخاند. چرخ دنده حلزونی با دو شفت کار می کند که انواع بلبرینگ آسانسور روی این دو شفت سوار می شوند: شفت اولیه (ورودی)، که بار های محوری را تا حد زیادی تضمین می کند و شفت ثانویه (خروجی) که عمدتاً بار های شعاعی را تحمل می کند. هر دو باید با حداقل سر و صدا، لرزش و سایش، کار کنند. این را هم در نظر بگیرید که ذرات فلزی موجود و آلاینده های موجود در روان کننده ها می توانند بر عملکرد تأثیر بگذارند و باعث کاهش عمر مفید بلبرینگ آسانسور و قابلیت اطمینان دستگاه می شود.

بلبرینگ در آسانسور

انواع بلبرینگ آسانسور

چندین نوع بلبرینگ آسانسور از سوی شرکت های مختلف سازنده بلبرینگ و رولبرینگ در بازار عرضه شده است که می توانند به حل برخی از این چالش ها کمک کنند. به عنوان مثال، یک واحد بلبرینگ آسانسور، شامل یک ردیف دو تایی از بلبرینگ ‌های تماس زاویه ‌ای مجهز به محافظ و گریس مخصوص، می ‌تواند با شفت اولیه ماشین کشش چرخ دنده ‌ای ادغام شود و این نوع بلبرینگ و یاتاقان در آسانسور ، بار های محوری سنگین ناشی از مش بندی چرخ دنده را تحمل می کند و بار های شعاعی را با پشتیبانی از شفت حمل می کند. این در حالیست که برای تامین سختی محوری لازم و به حداکثر رساندن عمر بلبرینگ آسانسور و صرفه جویی در خرید بلبرینگ آسانسور، بلبرینگ ها از قبل بارگذاری شده اند. محافظ های یکدست از آلودگی بلبرینگ در آسانسور جلوگیری می کنند و قیمت بلبرینگ آسانسور محافظ دار به مراتب بیشتر از نمونه های بدون محافظ است و به کمک گریس های مخصوص که منجر به کارکرد بی صدا در حال اجرا می شوند، نویز بلبرینگ آسانسور به حداقل می رسد.

خرید بلبرینگ آسانسور

بلبرینگ موتور آسانسور

به طور کلی بلبرینگ موتور آسانسور به دو دسته گیربکسی و گیرلسی تقسیم می شوند. بلبرینگ موتور آسانسور یکی از اصلی ترین اجزاء موتور اسانسور به شمار می آید. کم شدن اصطکاک در آسانسور، وظیفه ی اصلی بلبرینگ در آسانسور می باشد؛ لذا با توجه به این وظیفه مهم، دقت به برند و محبوبیت در بلبرینگ موتور آسانسور در هنگام خرید بلبرینگ آسانسور، امری مهم محسوب می شود.

رابطه بلبرینگ آسانسور با قرقره بالابر

قرقره‌ های آسانسور نقطه محوری بین کابین آسانسور و وزنه تعادل آن هستند. آن ها که توسط طناب کششی به هم متصل می شوند، با چرخاندن طناب توسط موتور به یک سمت، بالا و پایین می روند. موتور، گشتاور کافی برای به حرکت در آوردن را تولید می کند و پس از آن وزنه تعادل، بقیه کار ها را انجام می دهد. بسته به کاربرد آسانسور و بار، می توان از تعداد متفاوتی از قرقره ها برای ایجاد نسبت های طناب 1:1، 1:2 یا 1:4 استفاده کرد. یکی از راه ‌های افزایش چرخه عمر قرقره و کاهش تعمیر و نگهداری استفاده از بلبرینگ ‌آسانسور شیار عمیق با روان ‌کننده روغن جامد است. این کار در حالی که نشت چربی خطرناک را از بین می برد، از نیاز به روغن کاری مجدد جلوگیری می کند. در داخل بلبرینگ آسانسور، عناصر نورد و قفس در یک ماتریس پلیمریِ اشباع شده با روغن روان کننده، محصور می شوند. همانطور که پلیمر با قفس می‌چرخد، روغن آزاد می‌ شود و روان ‌کاری را برای عناصر نورد و مسیر های حرکت ساچمه ها در حین کار فراهم می‌ کند. این ترتیب به منظور جلوگیری از روغن کاری مجدد و دوره ای در بلبرینگ آسانسور استفاده می شود.

قیمت بلبرینگ آسانسور

نقش بلبرینگ آسانسور در تعویض دنده

آسانسور های مدرن به احتمال زیاد بدون دنده هستند، که امکان سرعت بیشتر و طراحی فشرده تر را فراهم می کند. یک مثال خوب، طرح‌ های بدون اتاق MRL است؛ که مکانیسم بالابر را به جای ماشین ‌آلاتی که روی سقف بالای شفت بالابر قرار دارد، گنجانده است. ماشین‌ های کشش بدون دنده سرعت بالابری بیشتری را ارائه می‌ کنند، اما موتور ها به بلبرینگ‌ آسانسور قوی نیاز دارند که بتوانند بار های بیشتری را تحمل کنند و اصطکاک، صدا و سایش را به حداقل برسانند. برای سیستم‌ های کشش بدون چرخ دنده MRL که تراک و موتور را یکپارچه می ‌کنند، بیشتر بار در سمت شیار حمل می‌شود که فشار بیشتری را بر بلبرینگ در آسانسور وارد می ‌کند.

نمایندگی فروش بلبرینگ آسانسور

بدون گیربکس به معنای نداشتن روغن دنده است، بنابراین انواع بلبرینگ آسانسور که محور چرخان را پشتیبانی می کنند باید به طور مرتب روغن کاری شوند. یکی از راه حل ها نصب بلبرینگ و یاتاقان در آسانسوری است که به طور خاص برای افزایش ظرفیت حمل بار طراحی شده است، مانند رولبرینگ های بشکه ای محافظ دار. این نوع بلبرینگ در آسانسور، انتشار صدا و ارتعاش را کاهش می دهد و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد که به کنترل هزینه های تعمیر و تعویض کمک می کند. البته با توجه به طول کارکرد، قیمت بلبرینگ آسانسور در این مدل بالاتر از بقیه نمونه هاست. دور شدن از بلبرینگ‌ آسانسور معمولی به تولید کنندگان کمک می ‌کند تا ظرفیت حمل بار را افزایش دهند و در عین حال ترتیبات بلبرینگ را حفظ یا حتی کوچک کنند. رولبرینگ های بشکه ای محافظ دار دارای کاسه نمد های یکپارچه هستند؛ بنابراین عملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری می باشند. آن ها بار های شعاعی و محوری بالایی را تحمل می کنند، در حالی که هم ناهماهنگی و هم انحراف شفت را اصلاح می کنند.

لیست قیمت بلبرینگ آسانسور در بازار

درباره بلبرینگ آسانسور، به علت این که آسانسور یکی از پر کار ترین بخش های مکانیکی در هر ساختمان بوده و احتمال خرابی قطعاتی مانند بلبرینگ و یاتاقان در آسانسور زیاد است؛ موضوع اصلی، صرفه جویی در هزینه پرداختی بابت قیمت بلبرینگ آسانسور و بهبود عمر کارکرد آن هاست. لذا لیست قیمت بلبرینگ آسانسور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و با خرید بلبرینگ آسانسور در کیفیت های بالا، به عملکرد آن کمک می شود.

لیست قیمت بلبرینگ آسانسور

نمایندگی فروش بلبرینگ آسانسور

بر اساس توضیحاتی که در بخش لیست قیمت بلبرینگ آسانسور به آن ها اشاره شد، شرکت دیجی برینگ به عنوان نمایندگی فروش انواع بلبرینگ صنعتی از جمله بلبرینگ آسانسور در برند های مختلف دنیا در ایران، در هنگام خرید بلبرینگ آسانسور توسط مشتری، لیست قیمت بلبرینگ آسانسور را در اختیار مشتری قرار می دهد. شعار اصلی دیجی برینگ این است که کارایی کلید موفقیت است و به همین دلیل است که در زمینه ی ارائه قیمت بلبرینگ آسانسور به عنوان نمایندگی فروش بلبرینگ آسانسور، محصولاتی را به فروش می رسانیم که بسیار با دوام و قابل اعتماد هستند. کیفیت برای ما یک امر ضروری است و به همین دلیل می توانید اطمینان داشته باشید که در مورد خرید بلبرینگ صنعتی آسانسور و سایر بلبرینگ های صنعتی همچون بلبرینگ صنایع نساجی، بلبرینگ صنعت مس، بلبرینگ صنعت سیمان، بلبرینگ صنایع فولاد، بلبرینگ صنعت شن و ماسه، بلبرینگ صنعت پله برقی، بلبرینگ صنعت بالابر  از دیجی برینگ، بهترین تجربه را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *